www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft dočasně omezí aktualizace Windows 10

Microsoft dočasně omezí aktualizace Windows 10
, , aktualita
I vývojáři si chtějí užít klidné svátky, a tak se Microsoft rozhodl letos podruhé omezit aktualizace Windows 10. Příští měsíc tak mohou uživatelé čekat jen zásadní opravy, ale nikoliv volitelné aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Windows 10 se letos nevyhýbá spousta problémů, které se objeví prakticky po každé vydané aktualizaci. Ačkoliv se většinou jedná o chyby, které se dotknou jen malé části uživatelů, nejedná se o zrovna nejlepší vizitku společnosti. Aby Microsoft zamezil dalším potížím před koncem roku, rozhodl se dočasně omezit aktualizace Windows 10. Blíží se totiž vánoční svátky, které přinesou omezený provoz v sídle společnosti v americkém Redmondu. To znamená menší počet vývojářů, kteří mohou pracovat na aktualizacích. Pokud by se v operačním systému vyskytla nějaká chyba, trvalo by její odstranění déle. A pochopitelně by bylo bolestivější, pokud by se nějaká nepříjemná chyba objevila zrovna během Vánoc.
 
 
Windows 10 tedy v prosinci obdrží méně aktualizací, než jsou uživatelé zvyklí. Vývojáři se totiž budou plně soustředit na Patch Tuesday, který připadá na druhé úterý v měsíci. Tato aktualizace označovaná jako „B“ přinese hlavně bezpečnostní záplaty a další důležité opravy chyb. Naproti tomu nevyjdou aktualizace ve třetím a čtvrtém týdnu měsíce, tedy „C“ a „D“, které Microsoft od letošního léta nazývá jako „Preview“. Jedná se o volitelné updaty, které musí uživatel nainstalovat ručně (např. potvrzením ve službě Windows Update). Pokud tato „Preview“ přeskočí, vůbec nic se neděje, neboť novinky a změny se dostanou ke všem uživatelům automaticky v rámci Patch Tuesday.
 
Aktualizace Windows 10 budou v plném rozsahu obnoveny v lednu 2021, kdy se vývojáři vrátí do práce. Týden po vydání prvního bezpečnostního updatu v novém roce, ke kterému dojde ve druhém lednovém týdnu, začnou být opět distribuována „Preview“. Můžeme předpokládat, že pozastavení aktualizací se týká také testovacích verzí v programu Windows Insider. Letos se jedná již o druhé omezení aktualizací Windows 10, ke kterému Microsoft přistoupil. Poprvé se tak stalo od května, kdy byly volitelné aktualizace vynechány, aby byl systém ponechán stabilní během období home office. I samotný Microsoft se přitom potýkal s nižším počtem dostupných vývojářů.
 
Volitelné aktualizace začal americký gigant distribuovat zase od července, a to již s novým označením „Preview“. Letos si přitom uživatelé stěžují na velký počet chyb, který se objevuje v každém novém sestavení Windows 10. Problémy se nevyhnuly ani první velké letošní aktualizaci – May 2020 Update (na verzi 2004) musel být chvíli po vydání pozastaven a nakonec se k uživatelům dostal většinou až koncem léta nebo začátkem podzimu. Nedlouho poté vyšel October 2020 Update (na verzi 20H2), který je distribuován jako volitelný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře