Microsoft Edge může při exportu PDF pomíchat čísla i text

Microsoft Edge může při exportu PDF pomíchat čísla i text
, , aktualita
Aktuálně není dobrý nápad používat prohlížeč Microsoft Edge k exportu dokumentů do PDF, a to zvláště takových, u nichž opravdu záleží na správném zaznamenání všech informací. Edge totiž obsahuje chybu, která způsobuje pomíchání číselných hodnot i textu.
reklama
Microsoft se nás všemožně snaží přimět k tomu, abychom zkusili jeho prohlížeč Edge, který je nabízen jako moderní náhrada za starý Internet Explorer. Uživatelé, kteří si koupí zařízení s Windows 10 S dokonce ani jinou možnost mít nebudou, protože Edge bude výchozí a jediný prohlížeč, který na nich bude k dispozici. Jedinou oficiální možností pak bude si připlatit za plnou verzi systému, která umožní nainstalovat libovolný jiný prohlížeč.

Pak by bylo ale velice nemilé, kdyby tato jediná browserová volba fungovala špatně a ZDNet sděluje, že přesně to se děje. My už jsme si zvykli, že tisk či export webových dokumentů nemusí vždy dopadnout k plné spokojenosti, ale většinou jde o špatné ořezání nebo vložené téměř prázdné stránky, což se dá akceptovat. Jak ale ukazuje doprovodný obrázek, chyba v Edge je daleko závažnější, neboť způsobuje, že text i čísla jsou v některých případech nahrazeny něčím zcela jiným. Pak si představte, že byste si takto exportovali a pak vytiskli třeba letenku, štítek pro zasílaný balík a přímo život ohrožující by mohl být třeba špatně vytisknutý lékařský recept.

ZDNet vysvětluje, že tato chyba se projeví, když využijeme funkci "Microsoft Print to PDF" v prohlížeči Edge. Jde tak dle popisu ve skutečnosti o export do souboru PDF, jejž pak můžeme vytisknout, ne o chybu při tisku samotném. Otevřený dokument má Edge sice na obrazovce počítače ukázat ve správné podobě, ale výstup se pak liší. Vypadá to přitom, že se chyba projevuje náhodně. Uživatelé ji totiž Microsoftu nahlásili, ale jiným se nepodařilo dosáhnout stejných výsledků, čili reprodukovat chybu. V každém případě je pak lék jasný, a sice tuto funkci prostě nepoužívat, leda byste chtěli vytisknutý výsledek po prohlížeči Edge ještě dopodrobna kontrolovat.

Microsoft už sdělil, že byl o této chybě informován, takže by na jejím vyřešení už měl pracovat. Jenomže server Hexus.net informuje, že někdo si na tento problém stěžoval už před necelým rokem, ale v Microsoftu také nebyli schopni chybu reprodukovat, takže s tím neudělali nic.

Zdroj: ZDNet
reklama
Nejnovější články
Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre
Exploity Meltdown a Spectre měly a ještě budou mít značné dopady na celý IT průmysl, do nichž by se odměna od Microsoftu mnohokrát schovala. Nicméně jde o slušný čtvrt milion dolarů, který Redmond nyní nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580 Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580
Aktuálně jsou externí boxy vybavené desktopovými grafickými kartami velice zajímavé zboží, neboť mohou být paradoxně i levnější než samotné karty. Proto se vyplatí si všimnout i nového RX 580 Gaming Box od firmy Gigabyte.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště
Společnost MSI je dobře známá pro své herní notebooky i PC, kde často používá úložná řešení zvaná Super RAID. Jde prostě o podporu více SSD zapojených v režimu striping a o tom samém je i karta Gaming Storage.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo
Díky zařízení Kepler Space Telescope bylo identifikováno už více než 2000 exoplanet a další bezpochyby na své objevení teprve čekají, neboť analýza dat ještě bude nějakou dobu trvat. Nicméně samotnému teleskopu dochází čas společně s palivem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce
Dá se říci, že vody kolem hry Star Wars Battlefront II už konečně utichly a nyní je opět zčeří společnost Electronic Arts, která připravila přepracovaný systém mikrotransakcí i postupu ve hře. Co je nového?
Dnes, aktualita, Jan Vítek