Microsoft Edge může při exportu PDF pomíchat čísla i text

Microsoft Edge může při exportu PDF pomíchat čísla i text
, , aktualita
Aktuálně není dobrý nápad používat prohlížeč Microsoft Edge k exportu dokumentů do PDF, a to zvláště takových, u nichž opravdu záleží na správném zaznamenání všech informací. Edge totiž obsahuje chybu, která způsobuje pomíchání číselných hodnot i textu.reklama
Microsoft se nás všemožně snaží přimět k tomu, abychom zkusili jeho prohlížeč Edge, který je nabízen jako moderní náhrada za starý Internet Explorer. Uživatelé, kteří si koupí zařízení s Windows 10 S dokonce ani jinou možnost mít nebudou, protože Edge bude výchozí a jediný prohlížeč, který na nich bude k dispozici. Jedinou oficiální možností pak bude si připlatit za plnou verzi systému, která umožní nainstalovat libovolný jiný prohlížeč.

Pak by bylo ale velice nemilé, kdyby tato jediná browserová volba fungovala špatně a ZDNet sděluje, že přesně to se děje. My už jsme si zvykli, že tisk či export webových dokumentů nemusí vždy dopadnout k plné spokojenosti, ale většinou jde o špatné ořezání nebo vložené téměř prázdné stránky, což se dá akceptovat. Jak ale ukazuje doprovodný obrázek, chyba v Edge je daleko závažnější, neboť způsobuje, že text i čísla jsou v některých případech nahrazeny něčím zcela jiným. Pak si představte, že byste si takto exportovali a pak vytiskli třeba letenku, štítek pro zasílaný balík a přímo život ohrožující by mohl být třeba špatně vytisknutý lékařský recept.

ZDNet vysvětluje, že tato chyba se projeví, když využijeme funkci "Microsoft Print to PDF" v prohlížeči Edge. Jde tak dle popisu ve skutečnosti o export do souboru PDF, jejž pak můžeme vytisknout, ne o chybu při tisku samotném. Otevřený dokument má Edge sice na obrazovce počítače ukázat ve správné podobě, ale výstup se pak liší. Vypadá to přitom, že se chyba projevuje náhodně. Uživatelé ji totiž Microsoftu nahlásili, ale jiným se nepodařilo dosáhnout stejných výsledků, čili reprodukovat chybu. V každém případě je pak lék jasný, a sice tuto funkci prostě nepoužívat, leda byste chtěli vytisknutý výsledek po prohlížeči Edge ještě dopodrobna kontrolovat.

Microsoft už sdělil, že byl o této chybě informován, takže by na jejím vyřešení už měl pracovat. Jenomže server Hexus.net informuje, že někdo si na tento problém stěžoval už před necelým rokem, ale v Microsoftu také nebyli schopni chybu reprodukovat, takže s tím neudělali nic.

Zdroj: ZDNet
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován
Očekávaný 18jádrový procesor Core i9-7980XE od Intelu se dočkal prvních testů ještě před svým oficiálním představením. Jde o nejlepší odpověď na nástup procesorů Threadripper, kterou má Intel připravenou. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek