reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft Edge také dostává bezpečnostní update, je potřeba aktualizovat

, , aktualita
Microsoft Edge také dostává bezpečnostní update, je potřeba aktualizovat
Bezpečnostní problém WebRTC, který byl označen jako „Zero-day security hole“, se týká (jak jsme předpokládali) všech prohlížečů, které využívají Chromium engine. Neminul tedy ani internetový prohlížeč Microsoft Edge a je tedy potřeba ho taktéž aktualizovat.
Microsoft Edge také dostává bezpečnostní update, je potřeba aktualizovat
Je tomu jen pár dní zpět, co Google vydal neplánovanou bezpečnostní aktualizaci svého prohlížeče Chrome, kde byl objeven bezpečnostní problém týkající se implementace WebRTC. Edge ovšem taktéž využívá Chromium, proto Microsoft vydal aktualizaci, která by měla problém řešit. Aktuální verze, na kterou je v tuto chvíli potřeba prohlížeč updatovat, je 103.0.1264.49.
 
Microsoft Edge má vlastní aktualizační kanál, proto je potřeba pro kontrolu, zda je aktualizace nainstalovaná (případně pro její samotné stažení) navštívit adresu "edge://settings/help" přímo z prohližeče Edge, eventuálně na stránku přejít z jeho hlavního menu (tři tečky pravo nahoře -> Help and feedback -> About Microsoft Edge). Na této stránce je vidět aktuální verze prohlížeče, případně pokud je nějaká aktualizace k dispozici, bude možné sledovat průběh aktualizace.
 
 
Aktuální verze prohlížeče Edge tedy jednak řeší výše uvedený bezpečnostní problém označený jako CVE-2022-2294, tak navíc také CVE-2022-2295, který je označen jako „Type Confusion in V8“ (Google’s JavaScript engine).
 
reklama
reklama
reklama