www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft: jak hrát epicky na W10, Xbox dostane klávesnici a myš

Microsoft: jak hrát epicky na W10, Xbox dostane klávesnici a myš
, , aktualita
Na blogu Microsoftu věnovaném systému Windows 10 se objevily informace týkající se hraní. Microsoft v něm vysvětluje, jak si můžeme "epicky zahrát" na tomto novém systému, jinými slovy, jaké jsou nové možnosti týkající se hraní.
K oblíbeným
reklama
V novém příspěvku na blogu o Windows 10 se tak můžeme dozvědět o věcech, které se objevily už dříve, ale také tu jsou některé novinky. Ty opravdu zajímavé věci se ale týkají spíše těch, kteří mají či si plánují koupit také konzoli Xbox One.

Dozvíme se tak o funkci Xbox Live, která bude součástí Windows 10 jako stejnojmenná aplikace, která bude zdarma. A pokud už máte svůj Xbox a jste členy Xbox Live, pak veškeré nastavení, seznam přátel, statistiky, dosažené herní úspěchy a podobně budou ihned přístupné i na aplikaci v PC.

Dále bude k dispozici funkce Game DVR pro snadné pořizování videí z her, pro což Microsoft vyhradil klávesovou zkratku Windows + G, kterou zapneme a vypneme záznam. Videa se pak uloží na disk a pak s nimi budeme moci libovolně nakládat. Microsoft také stále více mluví o meziplatformovém hraní, takže se přes internet budeme moci utkat s člověkem, který hraje na Xboxu a sami budeme hrát na PC. Firma tedy mluví i o telefonech a tabletech, ale to bude poněkud obtížnější skloubit.

Streamování z Xbox One do PC s Windows 10 je další novinka, takže si budeme moci zahrát hru i na slabších PC a zvolit si titul, který třeba na PC k dispozici nemáme. To platí i pro notebooky a tablety, přičemž zde přijde vhod ovladač pro Xbox One, který bude systémem Windows 10 také k dispozici. Vedle toho Microsoft už dříve oznámil, že postupně zpřístupní tituly z Xbox 360, které budeme moci hrát na Xbox One a také je streamovat do PC.

A nemohlo se zapomenout ani na nové API DirectX 12, které lépe využije vícejádrové procesory i GPU, díky čemuž se můžeme těšit na podstatné zvýšení výkonu v porovnání s DirectX 11. Nakonec tu máme horkou novinku, a sice to, že Xbox One bude podporovat i klávesnici a myš.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala