www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft je vnímán jako třetí společensky nejodpovědnější organizace v USA

Microsoft je vnímán jako třetí společensky nejodpovědnější organizace v USA
, , aktualita
V průzkumu organizace Good.Must.Grow. byly zjišťovány názory na společenskou odpovědnost organizací. Jedním z dotazů bylo, kterou organizaci respondenti vnímají jako společensky nejodpovědnější. Microsoft skončil jako třetí, Google devátý a Apple patnáctý.
K oblíbeným
reklama
Nejprve k metodice šetření – šlo o online průzkum, respondenty byly obyvatelé USA. Takže šlo o elektronický dotazník a je otázka, nakolik jsou v takovém případě výsledky reprezentativní – tj. jestli šlo o dostatečně velký a dostatečně náhodný vzorek. Respondentů bylo pouhých 1021 a způsob výběru popsán nebyl, takže se o tom dá přinejmenším lehce pochybovat.

Nicméně i přes to jsou výsledky zajímavé. Po vyhodnocení odpovědí na otázku, která organizace (jakákoli) jim připadá jako společensky nejodpovědnější (jednoduše řečeno jako nejvíc „sociální“), skončil jako třetí Microsoft. Jako devátý skončil Google a jako patnáctý Apple.


Good.Must.Grow - výsledky průzkumu


Jelikož nebyly publikovány důvody, které vedly respondenty k výběru konkrétní organizace, dá se jen spekulovat, proč jsou výsledky právě takové. U Microsoftu spekulují zdroje, že jde o výsledek charitativních aktivit jeho zakladatele Billa Gatese. Takže Microsoft se pravděpodobně svezl na filantropii svého bývalého šéfa, který je dodnes vnímán jako symbol společnosti.

Mimochodem Gatesových nadace, Bill & Melinda Gates Foundation, je největší dobročinnou organizací na světě a její zakladatel jí dal do vínku mnoho miliard dolarů. A tohle jsou v USA dobře známá fakta a proto možná respondenti často uváděli Microsoft. Ten sice nemá s charitativní činností manželů Gatesových přímo nic společného, ale fakticky Billu Gatesovi peníze na charitu vydělal.

O důvodech umístění Googlu a Applu zdroje neuvádí nic, tak to zkusme sami. U Googlu to může být dáno jeho často opakovanou (až omílanou) filozofií „don‘t be evil”. U Applu může být důvodem jeho obliba u jeho zákazníků, kteří ho vnímají jako ikonu a zřejmě mu přisuzují i sociální odpovědnost. Nebo ji zaměňují za zákaznicky orientovaný přístup, který se Applu určitě upřít nedá. A ostatně do konceptu sociální odpovědnosti i patří. Jestli vás napadá něco rozumnějšího, určitě to napište do diskuze.

Ještě připomenutí, že to šetření opravdu není úplně reprezentativní. Spíš to byl jenom rychlý marketingový průzkum, než solidně pojatý sociologický výzkum. Ostatně Good.Must.Grow je organizace zaměřená právě na marketing, byť zabarvený sociálně zodpovědně. Zejména ta velikost vzorku by seděla tak na Českou republiku, na USA by to chtělo respondentů poněkud víc.

Zdroj: Huffington Post, WinBeta
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek