reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft konečně opraví otravný problém OS Windows na více monitorech

, , aktualita
Microsoft konečně opraví otravný problém OS Windows na více monitorech
Microsoft se chystá konečně přijít s opravným patchem pro Windows 10, na nějž čekají lidé využívající sestavu dvou či více monitorů. Jde o svévolné přerovnávání oken s otevřenými aplikacemi. 
Microsoft konečně opraví otravný problém OS Windows na více monitorech
Microsoft dosud nechal koupat uživatele Windows 10 v jednom otravném problému. Pokud využíváme dva či více monitorů na rozhraní DisplayPort, pak pravděpodobně využíváme aplikace otevřené na různých místech celé vícemonitorové pracovní plochy. Pokud pak počítač necháme uspat a poté jej opět probudíme, nejspíše nenajdeme okna s aplikacemi tam, kde jsme je nechali. Windows si je přeskupí a někdy je umístí jen na plochu jednoho monitoru, což platí také pro notebooky napojené přes DisplayPort na jeden externí monitor.  
 
 
Takže pak si je sám uživatel musí pokaždé vrátit na ono místo, kde je potřebuje, což je samozřejmě frustrující a otravné, neboť člověk by předpokládal, že systém zvaný Windows bude mít práci s okny zvládnutou bezchybně. Leč nemá. 
 
Z technického hlediska jde o problém zvaný Rapid Hot Plug Detect (Rapid HPD), jak se označuje chování, v němž systém sám mění uspořádání pracovní plochy. Microsoft nyní slibuje, že už na řešení tohoto problému zapracoval a nabídne je v některé z příštích záplat pro OS.
 
Oprava je dokonce už k dispozici, ale zatím jen v rámci Windows Insider Preview, a to v konkrétně sestaveních Windows 10 21287 a novějších. Dle Microsoftu by oprava měla fungovat na každém PC, které je daným problémem postiženo, čili bez ohledu na značku, specifikace, či typ hardwaru. 
 
Uvidíme také, zda tím Microsoft vyřeší podobný problém s okny, které můžeme pohybem k okraji obrazovky připnout na jednu její polovinu či čtvrtinu a pak si vybrat ta okna, která zaplní zbytek plochy. Časem se totiž tato okna i bez přičinění uživatele mohou mírně pohnout ze svého místa, což sice není tak otravné jako jejich celkové přeskupení, ale také k tomu není žádný důvod. 


reklama
reklama
reklama