6.4.2017, Jan Vítek, aktualita

Vždy nás zajímalo, co představuje telemetrie v systému Windows 10 a jaké konkrétní údaje o našem počítači i o nás samotných sbírá. Microsoft byl dosud ohledně toho vágní, ale nyní už konečně zveřejnil snad celý seznam typů sbíraných dat.

reklama
. | od: Tominospk (34)  8.4.201716:39
S prominutím mě tento článek vůbec nic neřekl. Není snad podmínkou na svethardware umět plnohodnotně angličtunu?Anglicky neumím, až na nějaké ohrané fráze a slova.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: . | od: Jan Vítek (3119)  10.4.20178:54
Podíval jste se alespoň na ten seznam? To je přes 100 stránek textu. Kdo by to měl překládat?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Důvěra? | od: Aldo (14)  7.4.201710:53
W10 sleduji od počátku a účastním se jejich testování ­(insider­). Dospěl jsem k osobnímu přesvědčení, že MS v počítači sleduje co chce, zapne sledováni kdy chce a sleduje jak dlouho chce. Doufám že pouze u insiderů. Nedělám si ovšem iluze o tom, že by podobně nemohl postupovat i u ostatních.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Krása | od: wrah666 (3210)  7.4.20177:21
Nádhera, takže krom odesílání obsahu souborů to ještě provádí i odposlech.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Důvěra v pravdu | od: shasler (269)  6.4.201714:21
Nechci vytvářet nějaké konspirační teorie, ale pokud nebudou známy zdrojové kódy, může programátor říkat co chce, ale co když nemluví pravdu? Co když říkají, vidíte, my vám dali přepínač na vypnutí sběru informací, ale ve skutečnosti daná funkce neexistuje? Opravdu nelze ani na malou chvíli zapochybovat, že se daným přepínačem něco vypnulo? Možná říkají pravdu, možná ne... já osobně mám k tomuto spíš mírně paranoidní postoj a dovolím parafrázi ­"To, že vám tvrdí, že vás nesledují, ještě nemusí znamenat, že je to opravdu tak...­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Re: Důvěra v pravdu | od: durib (176)  6.4.201714:53
Vzhledem k tomu, že telemetrie stejně nejde v GUI vypnout úplně, je to akorát gesto, aby se některé kozy nažraly. Ten přepínač klidně může fungovat, ale v nějaké další aktualizaci se vám zase přepne na default.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Re: Důvěra v pravdu | od: Pišta 69 (3)  9.4.201717:33
Stačí si hodit notebook do režimu spánku nebo jen úsporného režimu a sledovat mu třeba přes router jeho komunikaci s internetem. Já myslím že to mluví za vše. V mnoha diskuzích jsem o tom viděl zmínky a čistě ze zvědavosti jsem to zkusil... naštěstí jsou na stažení nějaká udělátka co tu komunikaci osekají a zruší hromadu nepotřebných funkcí takže se z toho stane o dost použitelnější OS. Nakonec ne pro nic za nic to je nebo bylo zdarma.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.