reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft Live Custom Domains: služby a vlastnosti

, , článek
Microsoft Live Custom Domains: služby a vlastnosti
Tato bezplatná alternativa Google Apps od Microsoftu obsahuje srovnatelné služby a možnosti, navíc svou konkurenci v mnohém předčí. Dnes si projdeme ty nejdůležitější vlastnosti jednotlivých služeb.
Microsoft Live Custom Domains: služby a vlastnosti
V dnešní době se pravděpodobně najde jenom hodně málo lidí, kteří by si nepotřebovali nikdy nic napsat nebo poznamenat. Nemusí se nutně jednat o pracovní aktivity - je spousta událostí, které je nutné plánovat dopředu (dovolená, svatby, oslavy, návštěva lékaře), a s narůstajícím počtem termínů dochází k situaci, kdy bývá výhodnější si termíny poznamenat, například i s nějakou související poznámkou. Pokud se jedná o skupinovou událost, je tímto způsobem možné také evidovat všechny účastníky zároveň.

Kromě samotného kalendáře občas přijde vhod poznamenat si úkol, evidovat narozeniny přátel a rodinných příslušníku, případně vědět, kdy nemusíme jít do práce (státní svátky). V neposlední řadě můžeme dát našim spolupracovníkům a rodině přístup do našeho kalendáře, aby věděli, kdy jsme k dispozici a mohli nám například plánovat nějaké pracovní či rodinné aktivity. Tohle všechno je možné s kalendářem v rámci Microsoft Live Custom Domains.


Vzhled a funkce


Vzhled kalendáře je ve výchozím nastavení nakonfigurován tak, aby zobrazoval vždy aktuální měsíc a jednotlivé dny v samostatných obdélnících. Tento způsob je již natolik standardizován, že to pravděpodobně nikomu nemůže přijít divné. Je samozřejmě možné nastavit nejen měsíční, ale také týdenní zobrazení (popřípadě také samostatný den, agendu a úkoly).

Funkčnost je do velké míry závislá na použitém prohlížeči. Nejvíce bude rozhraní optimalizováno pro Windows Internet Explorer 10, ale funguje také dobře ve Firefoxu, případně Google Chrome. Naopak kompatibilita s Operou je špatná (což platí všeobecně) – například ono vyskakovací okno s novou událostí (viz následující obrázek) se v Opeře nezobrazí.

Pokud ponecháme výchozí nastavení, kromě samotných událostí a úkolů najdeme v kalendáři také narozeniny našich kontaktů (pokud jsme je u jednotlivých lidí uložili) a pracovní svátky. Tyto doplňky lze volitelně vypnout, ale obvykle se jedná spíše o výhodu.

Dalším doplňkem je zobrazení předpovědi počasí. To se během plánování (zejména soukromých) aktivit hodí. Na první pohled vidíme, jak bude, přičemž lze rozkliknout také detail.


Další možnosti


Poslední oblastí je rozšířená konfigurace, jinak řešeno možnosti nastavení. V této sekci nalezneme všechny přidané kalendáře, u každého z nich můžeme nastavit speciální barvu událostí (barevné odlišení), speciální symbol, eventuálně kalendář sdílet.

Mimo to jsou zde přítomny také možnosti jazyka, časového pásma, konfigurace formátu času, prvního kalendářního týdne, čas začátku pracovní doby, definice primárního kalendáře a další související chování (např. úkolů a jejich automatické mazání po dokončení).

Počasí nemusí být nutně zobrazeno pouze pro naši konkrétní lokalitu, můžeme nakonfigurovat např. počasí v New Yorku, akorát je otázkou, jestli nám to v Česku k něčemu bude.


Celkový dojem


Kalendář sestává ze standardního počtu rozšíření a obsahuje přehledné rozhraní. Ničím speciálním asi nenadchne, ale všechno funguje, což je v tomto případě poměrně klíčová vlastnost.

Není bezpodmínečně nutné pro "plné" využití služby kalendář sdílet, osvědčilo se jej využívat i pro osobní účely, jelikož podobně jako ostatní cloudové služby je nám přístupný odkudkoli, kde je připojení k internetu, případně třeba z chytrého telefonu nebo tabletu.
reklama
reklama
reklama