www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft má řešení pomalé cache Ryzenů ve Windows 11, bude zítra

Microsoft má řešení pomalé cache Ryzenů ve Windows 11, bude zítra
, , aktualita
I Windows 11 ukázaly, že brzký přechod na novou verzi operačního systému se nemusí vyplatit. Nyní se to týká především procesorů AMD, které trpí pod Windows 11 na pomalou L3 cache. Co na to Microsoft?
K oblíbeným
reklama
Microsoft na konci minulého týdne ohlásil, že pro Insidery v kanálech Beta a Release Preview připravil novou verzi Windows 11 v sestavení 22000.282, které obsahuje různá vylepšení a opravy. 
 
 

V tomto případě tu máme hned dva problémy spojené s procesory AMD Ryzen. Jednak jde o šnečí L3 cache, která se podepsala především na výkonu ve hrách, i když celkově ne tak výrazně, jak by někdo mohl soudit dle naměřené latenci, která byla i třikrát delší. Právě toto má na starosti Microsoft a my jsme se už dozvěděli, že oprava byla přichystána už v průběhu minulého týdne a nyní se v podstatě už jen čeká na její zveřejnění v ostré verzi. 
 
Vedle toho jde o CPPC2, čili technologii určenou k přednostnímu zatížení "preferovaných jader", neboť ta dokáží dosáhnout vyšších taktů na delší dobu než jiná, a proto je má smysl zatěžovat aplikacemi potřebujícími jen jedno či dvě jádra. 
 
Windows 11 v sestavení 22000.282 tak už nese výše zmíněnou opravu pro výkon L3 cache, čili během zítřejšího dne, jak bylo plánováno, by se skutečně měla dostat i do ostré verze. Její brzké zakomponování do Windows 11 je přitom nyní mimořádně důležité, neboť už brzy se začnou testovat procesory Alder Lake-S, které jsou přitom určeny právě pro Windows 11, a to kvůli tomu, aby byla správně využita jejich hybridní architektura. Tento týden ve čtvrtek by také měla společnost AMD s novými ovladači, které zase vyřeší problém s CPPC2. 
 
Co se týče dalších oprav systému Windows 11, jichž se nejspíše dočkáme už zítra, ty popisuje příspěvek na blogu Microsoftu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průhledné křemíkové solární články se dostávají na 7,38% efektivitu Průhledné křemíkové solární články se dostávají na 7,38% efektivitu
Jihokorejští vědci na Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST) vyvíjejí solární články, které by mohly být průhledné i ohebné. Díky tomu by měla být možná jejich instalace tam, kde to dnes není možné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA, HP a Zotac žádají dočasné zrušení cla na dovážená GPU NVIDIA, HP a Zotac žádají dočasné zrušení cla na dovážená GPU
Cla na elektroniku dováženou z Číny uvalila ještě administrativa Donalda Trumpa, přičemž tato věc plně spadá do obchodní války mezi USA a Čínou, a to oficiálně ve snaze vrátit výrobu do USA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel vyjedná s TSMC využití 3nm procesu a žádá v USA přednostní investice Intel vyjedná s TSMC využití 3nm procesu a žádá v USA přednostní investice
Společnost Intel se ještě před Vánocemi chystá vydat na Tchaj-wan, respektive to samozřejmě budou její zástupci a dle Digitimes se bude jednat nejen o využití 3nm procesu firmy TSMC. A co uvedl Gelsinger o amerických investicích do polovodičového průmyslu?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NASA si vybrala společnosti, které mají vyvíjet nové vesmírné stanice NASA si vybrala společnosti, které mají vyvíjet nové vesmírné stanice
Už řadu let víme, že samotná NASA chce přenechat nízkou oběžnou dráhu firmám pro komerční využití, ostatně Mezinárodní vesmírná stanice má na konci této dekády dosloužit a nástupnická zařízení by už sama NASA provozovat nechtěla.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Snapdragon 8cx Gen 3 pro PC slibuje 85% mezigenerační nárůst výkonu Snapdragon 8cx Gen 3 pro PC slibuje 85% mezigenerační nárůst výkonu
Qualcomm si pro nová a především mobilní PC chystá procesor Snapdragon 8cx Gen 3, který slibuje především jednu věc, a to nárůst výkonu o 85 procent oproti předchůdci. Jde ostatně už o 5nm čip. 
Včera, aktualita, Jan Vítek