www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft nabízí OneDrive Personal Vault: osobní zabezpečené úložiště

Microsoft nabízí OneDrive Personal Vault: osobní zabezpečené úložiště
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že uživatelům po celém světě nabídne OneDrive Personal Vault, čili dodatečně zabezpečené úložiště pro osobní data. Ta mají být zvláště chráněna před přístupem nepovolaných osob. 
K oblíbeným
reklama
Někdo by mohl ihned připomenout, že naše data by snad měla být na OneDrive v bezpečí před nenechavými prsty a zvědavýma očima v každém případě, ovšem my se raději podíváme na to, o čem OneDrive Personal Vault vůbec je.  
 
 
Microsoft tento produkt či funkci nejdříve testoval v několika málo zemích, než se rozhodl ji nabídnout po celém světě, přičemž pro využití nebudeme potřebovat žádnou jinou aplikaci nad rámec původní OneDrive, ale samozřejmě to bude chtít její nejnovější verzi.
 
Nepřekvapí přitom, že základem pro OneDrive Personal Vault je robustní šifrování dat, které je ovšem doplněno o různé ověřovací funkce pro přístup k nim. Ty se použijí nad rámec obvyklého přístupu k datům uloženým na OneDrive  a jde konkrétně třeba o PIN, otisk prstu, ověření pomocí kamery a obličeje nebo jednorázového kódu zaslaného na e-mail. Přístup k datům v Personal Vault se také po jisté době uzamkne, samozřejmě počítáno dle neaktivity uživatele. 
 
 
Microsoft udává, že Personal Vault můžeme využít třeba pro uložení citlivých snímků a nemusí to být jen ty s kalhotami na půl žerdi, ale třeba snímky citlivých dokumentů či průkazů, které by se opravdu neměly nikomu nepovolanému dostat do rukou. Snadno zneužitelnou kopii občanky sice po nás chce kdekdo, takže ta může kolovat po všemožných darknetech, ale to už je jiná věc. Za zmínku ale stojí to, že Microsoft umožní fotografie zachycené telefonem posílat přímo do Personal Vault, aniž by se ukládaly jinam a samozřejmostí je i to, že data z tohoto úložiště nelze sdílet. Pokud to budeme chtít udělat, nejdříve je musíme manuálně přesunout do běžného úložiště a pak až sdílet. 
 
Co se týče samotného šifrování dat, Microsoft k tomu využívá BitLocker. Soubory jsou šifrovány jak v cloudu, tak i při jejich cestě internetem a rozšifrovány jsou až na koncovém zařízení, ale to je samozřejmost. Personal Vault můžeme přitom stejně jako jiné složky v OneDrive synchronizovat mezi zařízeními a cloudem a i zde je samozřejmé, že na lokálním úložišti jsou data zašifrována (opět BitLocker). 
 
 
V české mutaci jde o Osobní trezor a ten se objeví v rámci aktualizace systému automaticky mezi složkami v hlavní složce OneDrive. Microsoft však bohužel pro uživatele neplacené verze stanovil poněkud drakonické omezení na pouhé tři soubory, které do složky můžeme uložit, a to nehledě na volné místo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek