www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft nabízí OneDrive Personal Vault: osobní zabezpečené úložiště

Microsoft nabízí OneDrive Personal Vault: osobní zabezpečené úložiště
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že uživatelům po celém světě nabídne OneDrive Personal Vault, čili dodatečně zabezpečené úložiště pro osobní data. Ta mají být zvláště chráněna před přístupem nepovolaných osob. 
K oblíbeným
reklama
Někdo by mohl ihned připomenout, že naše data by snad měla být na OneDrive v bezpečí před nenechavými prsty a zvědavýma očima v každém případě, ovšem my se raději podíváme na to, o čem OneDrive Personal Vault vůbec je.  
 
 
Microsoft tento produkt či funkci nejdříve testoval v několika málo zemích, než se rozhodl ji nabídnout po celém světě, přičemž pro využití nebudeme potřebovat žádnou jinou aplikaci nad rámec původní OneDrive, ale samozřejmě to bude chtít její nejnovější verzi.
 
Nepřekvapí přitom, že základem pro OneDrive Personal Vault je robustní šifrování dat, které je ovšem doplněno o různé ověřovací funkce pro přístup k nim. Ty se použijí nad rámec obvyklého přístupu k datům uloženým na OneDrive  a jde konkrétně třeba o PIN, otisk prstu, ověření pomocí kamery a obličeje nebo jednorázového kódu zaslaného na e-mail. Přístup k datům v Personal Vault se také po jisté době uzamkne, samozřejmě počítáno dle neaktivity uživatele. 
 
 
Microsoft udává, že Personal Vault můžeme využít třeba pro uložení citlivých snímků a nemusí to být jen ty s kalhotami na půl žerdi, ale třeba snímky citlivých dokumentů či průkazů, které by se opravdu neměly nikomu nepovolanému dostat do rukou. Snadno zneužitelnou kopii občanky sice po nás chce kdekdo, takže ta může kolovat po všemožných darknetech, ale to už je jiná věc. Za zmínku ale stojí to, že Microsoft umožní fotografie zachycené telefonem posílat přímo do Personal Vault, aniž by se ukládaly jinam a samozřejmostí je i to, že data z tohoto úložiště nelze sdílet. Pokud to budeme chtít udělat, nejdříve je musíme manuálně přesunout do běžného úložiště a pak až sdílet. 
 
Co se týče samotného šifrování dat, Microsoft k tomu využívá BitLocker. Soubory jsou šifrovány jak v cloudu, tak i při jejich cestě internetem a rozšifrovány jsou až na koncovém zařízení, ale to je samozřejmost. Personal Vault můžeme přitom stejně jako jiné složky v OneDrive synchronizovat mezi zařízeními a cloudem a i zde je samozřejmé, že na lokálním úložišti jsou data zašifrována (opět BitLocker). 
 
 
V české mutaci jde o Osobní trezor a ten se objeví v rámci aktualizace systému automaticky mezi složkami v hlavní složce OneDrive. Microsoft však bohužel pro uživatele neplacené verze stanovil poněkud drakonické omezení na pouhé tři soubory, které do složky můžeme uložit, a to nehledě na volné místo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář