Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft natrvalo vypne MSN Messenger

1.9.2014, Radan Tuhý, aktualita
Microsoft natrvalo vypne MSN Messenger
Společnost Microsoft se rozhodla kompletně ukončit svou nyní již v podstatě historickou službu MSN Messenger. Tentokrát definitivně, což zahrnuje i Čínu, kde tato služba stále fungovala. Nahradí ji Skype.
Službu MSN Messenger si mnozí uživatelé pravděpodobně pamatují z dob, kdy byly v kurzu internetové komunikátory typu AIM, ICQ a podobně. Kdo tyto časy pamatuje, tak nyní zřejmě nostalgicky vzpomíná na to, jak si registroval svůj první účet u ICQ.

V dnešní době je to ovšem již poměrně úsměvné, jelikož ICQ a podobné služby již byly prakticky nahrazeny jinými, postatně praktičtějšími cloudovými alternativami. To ovšem Microsoft již v minulosti oznámil (plánoval službu odstavit v prvním čtvrtletí 2013) a také v podstatě zrealizoval, přičemž dodal, že se hodlá zaměřit na populárnější a perspektivnější službu Skype.

To dávalo smysl zejména v souvislosti s integrací tohoto komunikačního nástroje do Windows Phone (a fakticky i Windows 8.x v podobě aplikace pro Metro). Výjimku tvořila Čína, kde byla služba zachována. Tedy alespoň do této chvíle. Microsoft nyní oznámil ukončení (a faktické vypnutí) služby MSN i v Číně, a to do konce října letošního roku.

Důvodem je s největší pravděpodobností narůstající zájem o službu QQ od čínského subjektu Tencent, který z celkem pochopitelných důvodů nalákal spoustu tamních uživatelů. Od listopadu tedy budou muset uživatelé v Číně začít vyžívat Skype, pokud budou mít zájem o komunikátor z dílny Microsoftu.

Zdroj: VentureBeat