www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %
, , aktualita
Microsoft si nevybral zrovna vhodnou dobu pro navýšení ceny licencí systému Windows 10 Home, i když se dá říci, že pro takovou věc těžko někdy nastane vhodná doba. Tento operační systém je nově k dostání podstatně dráž.
K oblíbeným
reklama
Vhodná doba pro navyšování cen Windows 10 Home není především kvůli opět nepovedenému vypuštění nové aktualizace systému, která některým uživatelům smazala osobní data. Kvůli tomu Microsoft její rozšiřování zastavil a pracuje na nápravě. 
 
 
Na celé věci je podivné, že aktualizace systému se vůbec snaží nějak manipulovat s uživatelskými daty v osobních složkách s dokumenty nebo fotografiemi. Však neexistuje rozumný důvod k tomu, aby něco takového vůbec dělala. Opět se tak ukazuje, že s aktualizací Windows 10 na novější verzi je nejlepší počkat a pokud je nám z nějakého důvodu nabídnuta ihned po jejím vypuštění do světa, je třeba jednat opatrně a vyčkat na to, co provede s počítači jiných pokusných králíků. Ostatně právě ty si z nás Microsoft už dávno vytvořil poté, co rozpustil svou armádu pracovníků testujících software a zatáhl do vývoje komunitu tzv. Insiderů. Ti přitom na danou chybu s mazáním dat upozorňovali, ale asi ne dostatečně křiklavě, a tak musel přijít střet s realitou. Možná že by pak dokonce ani nezbyl čas na tvorbu upozornění před instalací cizích prohlížečů, hrůza pomyslet. 
 
A nyní tedy přichází zvýšení ceny Windows 10 Home, a to z 99 na 139 dolarů, přičemž to se na trhu ještě neprojevilo. Stále tak není žádný problém si systém pořídit za staré ceny, které na webových obchodech začínají nízko nad 1000 Kč s daní, ovšem obvyklá cena je daleko vyšší. Mohlo by se tak přihodit, že různí přeprodejci OEM licencí cenu ani tak moc nezvýší a naopak výrazně poroste cena v renomovaných obchodech. Windows 10 Pro by ale stále měly být za původních 199 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková