www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %
, , aktualita
Microsoft si nevybral zrovna vhodnou dobu pro navýšení ceny licencí systému Windows 10 Home, i když se dá říci, že pro takovou věc těžko někdy nastane vhodná doba. Tento operační systém je nově k dostání podstatně dráž.
reklama
Vhodná doba pro navyšování cen Windows 10 Home není především kvůli opět nepovedenému vypuštění nové aktualizace systému, která některým uživatelům smazala osobní data. Kvůli tomu Microsoft její rozšiřování zastavil a pracuje na nápravě. 
 
 
Na celé věci je podivné, že aktualizace systému se vůbec snaží nějak manipulovat s uživatelskými daty v osobních složkách s dokumenty nebo fotografiemi. Však neexistuje rozumný důvod k tomu, aby něco takového vůbec dělala. Opět se tak ukazuje, že s aktualizací Windows 10 na novější verzi je nejlepší počkat a pokud je nám z nějakého důvodu nabídnuta ihned po jejím vypuštění do světa, je třeba jednat opatrně a vyčkat na to, co provede s počítači jiných pokusných králíků. Ostatně právě ty si z nás Microsoft už dávno vytvořil poté, co rozpustil svou armádu pracovníků testujících software a zatáhl do vývoje komunitu tzv. Insiderů. Ti přitom na danou chybu s mazáním dat upozorňovali, ale asi ne dostatečně křiklavě, a tak musel přijít střet s realitou. Možná že by pak dokonce ani nezbyl čas na tvorbu upozornění před instalací cizích prohlížečů, hrůza pomyslet. 
 
A nyní tedy přichází zvýšení ceny Windows 10 Home, a to z 99 na 139 dolarů, přičemž to se na trhu ještě neprojevilo. Stále tak není žádný problém si systém pořídit za staré ceny, které na webových obchodech začínají nízko nad 1000 Kč s daní, ovšem obvyklá cena je daleko vyšší. Mohlo by se tak přihodit, že různí přeprodejci OEM licencí cenu ani tak moc nezvýší a naopak výrazně poroste cena v renomovaných obchodech. Windows 10 Pro by ale stále měly být za původních 199 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji
Velké úniky se netýkají jen samotných e-mailových účtů a hesel k nim, ale také dalších velmi “užitečných” informací, jako jsou kompletní údaje o platebních kartách. Na dark webu jsou hned tři nové databáze s nimi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adata přichází s TLC SSD disky SU750 Adata přichází s TLC SSD disky SU750
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Včera, aktualita, Jan Vítek