www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %
, , aktualita
Microsoft si nevybral zrovna vhodnou dobu pro navýšení ceny licencí systému Windows 10 Home, i když se dá říci, že pro takovou věc těžko někdy nastane vhodná doba. Tento operační systém je nově k dostání podstatně dráž.
reklama
Vhodná doba pro navyšování cen Windows 10 Home není především kvůli opět nepovedenému vypuštění nové aktualizace systému, která některým uživatelům smazala osobní data. Kvůli tomu Microsoft její rozšiřování zastavil a pracuje na nápravě. 
 
 
Na celé věci je podivné, že aktualizace systému se vůbec snaží nějak manipulovat s uživatelskými daty v osobních složkách s dokumenty nebo fotografiemi. Však neexistuje rozumný důvod k tomu, aby něco takového vůbec dělala. Opět se tak ukazuje, že s aktualizací Windows 10 na novější verzi je nejlepší počkat a pokud je nám z nějakého důvodu nabídnuta ihned po jejím vypuštění do světa, je třeba jednat opatrně a vyčkat na to, co provede s počítači jiných pokusných králíků. Ostatně právě ty si z nás Microsoft už dávno vytvořil poté, co rozpustil svou armádu pracovníků testujících software a zatáhl do vývoje komunitu tzv. Insiderů. Ti přitom na danou chybu s mazáním dat upozorňovali, ale asi ne dostatečně křiklavě, a tak musel přijít střet s realitou. Možná že by pak dokonce ani nezbyl čas na tvorbu upozornění před instalací cizích prohlížečů, hrůza pomyslet. 
 
A nyní tedy přichází zvýšení ceny Windows 10 Home, a to z 99 na 139 dolarů, přičemž to se na trhu ještě neprojevilo. Stále tak není žádný problém si systém pořídit za staré ceny, které na webových obchodech začínají nízko nad 1000 Kč s daní, ovšem obvyklá cena je daleko vyšší. Mohlo by se tak přihodit, že různí přeprodejci OEM licencí cenu ani tak moc nezvýší a naopak výrazně poroste cena v renomovaných obchodech. Windows 10 Pro by ale stále měly být za původních 199 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek