www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %

Microsoft navyšuje cenu Windows 10 Home o 40 %
, , aktualita
Microsoft si nevybral zrovna vhodnou dobu pro navýšení ceny licencí systému Windows 10 Home, i když se dá říci, že pro takovou věc těžko někdy nastane vhodná doba. Tento operační systém je nově k dostání podstatně dráž.
reklama
Vhodná doba pro navyšování cen Windows 10 Home není především kvůli opět nepovedenému vypuštění nové aktualizace systému, která některým uživatelům smazala osobní data. Kvůli tomu Microsoft její rozšiřování zastavil a pracuje na nápravě. 
 
 
Na celé věci je podivné, že aktualizace systému se vůbec snaží nějak manipulovat s uživatelskými daty v osobních složkách s dokumenty nebo fotografiemi. Však neexistuje rozumný důvod k tomu, aby něco takového vůbec dělala. Opět se tak ukazuje, že s aktualizací Windows 10 na novější verzi je nejlepší počkat a pokud je nám z nějakého důvodu nabídnuta ihned po jejím vypuštění do světa, je třeba jednat opatrně a vyčkat na to, co provede s počítači jiných pokusných králíků. Ostatně právě ty si z nás Microsoft už dávno vytvořil poté, co rozpustil svou armádu pracovníků testujících software a zatáhl do vývoje komunitu tzv. Insiderů. Ti přitom na danou chybu s mazáním dat upozorňovali, ale asi ne dostatečně křiklavě, a tak musel přijít střet s realitou. Možná že by pak dokonce ani nezbyl čas na tvorbu upozornění před instalací cizích prohlížečů, hrůza pomyslet. 
 
A nyní tedy přichází zvýšení ceny Windows 10 Home, a to z 99 na 139 dolarů, přičemž to se na trhu ještě neprojevilo. Stále tak není žádný problém si systém pořídit za staré ceny, které na webových obchodech začínají nízko nad 1000 Kč s daní, ovšem obvyklá cena je daleko vyšší. Mohlo by se tak přihodit, že různí přeprodejci OEM licencí cenu ani tak moc nezvýší a naopak výrazně poroste cena v renomovaných obchodech. Windows 10 Pro by ale stále měly být za původních 199 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář