www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft poslouchá uživatele: ukázal seznam funkcí, které přidal díky odezvě

Microsoft poslouchá uživatele: ukázal seznam funkcí, které přidal díky odezvě
, , aktualita
Microsoft chce dokázat, že poslouchá připomínky uživatelů, a tak zveřejnil seznam věcí, které přidal na základě jejich odezvy. Máme tu např. klávesnici s emoji, sledování výkonu GPU a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
I když tomu mnozí nebudou věřit, společnost Microsoft při vývoji operačního systému Windows 10 naslouchá i připomínkám a požadavkům uživatelů ve svém Windows Insider programu. Aby to dokázal, zveřejnil na svém blogu seznam funkcí, které byly přidány právě proto, že si to vyžádali uživatelé. Jednou z nich je např. klávesnice pro emoji a kaomoji, kterou můžete vyvolat klávesou Windows a tečkou.
 
Windows 10 emoji
 
Další vyžádanou funkcí je OneDrive Files On-Demand, kde se data z cloudu stahují až tehdy, kdy jsou potřeba a normálně tak na disku nezabírají žádné místo, přestože se tváří, že tam jsou. Možné je např. i automaticky mazat lokální kopie a ponechávat jen ty online po určitém počtu dní, kdy se nepracovalo se souborem. Uživatelé si vyžádali i rozsáhlejší možnost změny barev a chování kurzorů myši. Na základě uživatelské odezvy bylo do Windows 10 přidáno i monitorování výkonu GPU.
 
Windows 10 GPU
 
Zlepšení se dočkalo i Centrum Feedback pro vkládání odezvy, kdy bylo umožněno uspořádat odezvy do kolekcí podle tématu. Díky uživatelům přidal Microsoft také synchronizaci rychlých poznámek napříč zařízeními. Užitečným vylepšením je i noční režim, který v pozdních večerních a nočních režimech sníží množství modrého světla, aby člověk neměl později takové problémy se spánkem a únavou očí.
 
Zapracovalo se také na notifikacích, které nyní lépe odkazují přímo do zdroje notifikace (dané aplikace). Xbox Game Bar dostal díky odezvě uživatelů počítadlo FPS, widget s dosaženými cíli a mnoho dalšího. Rozšíření schopností dostal i Windows Sandbox, značného vylepšení se dočkal i Windows Terminal a přibyla i podpora 24bitového RGB v příkazovém řádku. Seznam mnoha dalších vylepšení pak naleznete na blogovém příspěvku Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář