www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft poslouchá uživatele: ukázal seznam funkcí, které přidal díky odezvě

Microsoft poslouchá uživatele: ukázal seznam funkcí, které přidal díky odezvě
, , aktualita
Microsoft chce dokázat, že poslouchá připomínky uživatelů, a tak zveřejnil seznam věcí, které přidal na základě jejich odezvy. Máme tu např. klávesnici s emoji, sledování výkonu GPU a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
I když tomu mnozí nebudou věřit, společnost Microsoft při vývoji operačního systému Windows 10 naslouchá i připomínkám a požadavkům uživatelů ve svém Windows Insider programu. Aby to dokázal, zveřejnil na svém blogu seznam funkcí, které byly přidány právě proto, že si to vyžádali uživatelé. Jednou z nich je např. klávesnice pro emoji a kaomoji, kterou můžete vyvolat klávesou Windows a tečkou.
 
Windows 10 emoji
 
Další vyžádanou funkcí je OneDrive Files On-Demand, kde se data z cloudu stahují až tehdy, kdy jsou potřeba a normálně tak na disku nezabírají žádné místo, přestože se tváří, že tam jsou. Možné je např. i automaticky mazat lokální kopie a ponechávat jen ty online po určitém počtu dní, kdy se nepracovalo se souborem. Uživatelé si vyžádali i rozsáhlejší možnost změny barev a chování kurzorů myši. Na základě uživatelské odezvy bylo do Windows 10 přidáno i monitorování výkonu GPU.
 
Windows 10 GPU
 
Zlepšení se dočkalo i Centrum Feedback pro vkládání odezvy, kdy bylo umožněno uspořádat odezvy do kolekcí podle tématu. Díky uživatelům přidal Microsoft také synchronizaci rychlých poznámek napříč zařízeními. Užitečným vylepšením je i noční režim, který v pozdních večerních a nočních režimech sníží množství modrého světla, aby člověk neměl později takové problémy se spánkem a únavou očí.
 
Zapracovalo se také na notifikacích, které nyní lépe odkazují přímo do zdroje notifikace (dané aplikace). Xbox Game Bar dostal díky odezvě uživatelů počítadlo FPS, widget s dosaženými cíli a mnoho dalšího. Rozšíření schopností dostal i Windows Sandbox, značného vylepšení se dočkal i Windows Terminal a přibyla i podpora 24bitového RGB v příkazovém řádku. Seznam mnoha dalších vylepšení pak naleznete na blogovém příspěvku Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář