www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft poslouchá uživatele: ukázal seznam funkcí, které přidal díky odezvě

Microsoft poslouchá uživatele: ukázal seznam funkcí, které přidal díky odezvě
, , aktualita
Microsoft chce dokázat, že poslouchá připomínky uživatelů, a tak zveřejnil seznam věcí, které přidal na základě jejich odezvy. Máme tu např. klávesnici s emoji, sledování výkonu GPU a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
I když tomu mnozí nebudou věřit, společnost Microsoft při vývoji operačního systému Windows 10 naslouchá i připomínkám a požadavkům uživatelů ve svém Windows Insider programu. Aby to dokázal, zveřejnil na svém blogu seznam funkcí, které byly přidány právě proto, že si to vyžádali uživatelé. Jednou z nich je např. klávesnice pro emoji a kaomoji, kterou můžete vyvolat klávesou Windows a tečkou.
 
Windows 10 emoji
 
Další vyžádanou funkcí je OneDrive Files On-Demand, kde se data z cloudu stahují až tehdy, kdy jsou potřeba a normálně tak na disku nezabírají žádné místo, přestože se tváří, že tam jsou. Možné je např. i automaticky mazat lokální kopie a ponechávat jen ty online po určitém počtu dní, kdy se nepracovalo se souborem. Uživatelé si vyžádali i rozsáhlejší možnost změny barev a chování kurzorů myši. Na základě uživatelské odezvy bylo do Windows 10 přidáno i monitorování výkonu GPU.
 
Windows 10 GPU
 
Zlepšení se dočkalo i Centrum Feedback pro vkládání odezvy, kdy bylo umožněno uspořádat odezvy do kolekcí podle tématu. Díky uživatelům přidal Microsoft také synchronizaci rychlých poznámek napříč zařízeními. Užitečným vylepšením je i noční režim, který v pozdních večerních a nočních režimech sníží množství modrého světla, aby člověk neměl později takové problémy se spánkem a únavou očí.
 
Zapracovalo se také na notifikacích, které nyní lépe odkazují přímo do zdroje notifikace (dané aplikace). Xbox Game Bar dostal díky odezvě uživatelů počítadlo FPS, widget s dosaženými cíli a mnoho dalšího. Rozšíření schopností dostal i Windows Sandbox, značného vylepšení se dočkal i Windows Terminal a přibyla i podpora 24bitového RGB v příkazovém řádku. Seznam mnoha dalších vylepšení pak naleznete na blogovém příspěvku Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek