www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft přestane dodávat 32bitové Windows 10 pro nová PC

Microsoft přestane dodávat 32bitové Windows 10 pro nová PC
, , aktualita
Nové počítače s 32bitovými Windows na trhu prakticky nenajdeme, proto bylo jen otázkou času, kdy k tomuto kroku dojde. Majitelé 32bitových systémů se ovšem nemusí být, aktualizace totiž budou pokračovat.
K oblíbeným
reklama
Se 32bitovou architekturou končí populární linuxová distribuce Ubuntu a velmi radikálně její podporu zastavil Apple po vydání macOS Catalina v říjnu 2019. Microsoft si takový krok nemůže dovolit, neboť by tím zkomplikoval život spoustě majitelé starších počítačů, ale i z jeho jednání je patrné, že s 32bitovým systémem do budoucna nepočítá. Prvním drobným náznakem mohlo být sjednocení minimálních požadavků pro Windows 10, ke kterému došlo před rokem. V minulosti vyžadoval 32bitový systém alespoň 16GB disk a 64bitový potom 20GB disk, ale od Windows 10 May 2019 Update (verze 1903) již byl požadavkem 32GB disk pro obě varianty systému.
 
 
Další důležitý krok tedy přinese Windows 10 May 2020 Update (verze 2004), který by měl vyjít koncem tohoto měsíce. Počínaje touto aktualizací totiž Microsoft přestane dodávat 32bitový systém OEM, tedy výrobcům zařízení. Na trhu se tedy nebudou objevovat nové počítače s 32bitovými Windows 10. Nutno ovšem podotknout, že takové stroje jsou již řadu let raritou. S klesající cenou komponentů totiž ani nedává příliš smysl je vyrábět. Pár výjimek bychom možná našli mezi čínskými mini PC a low-endovými tablety, neboť 32bitovému systému stačí 1GB operační paměť místo 2GB. Všechny běžné nové desktopy, notebooky i konvertibly ovšem již dávno vsází na 64bitovou architekturu.
Pro stávající uživatele 32bitových systémů se ovšem nic nemění. Microsoft slíbil, že i nadále bude na tyto počítače posílat všechny velké aktualizace i menší záplaty. Stejně tak bude možné pořídit novou licenci na 32bitové Windows, a to i při přechodu ze starších verzí operačního systému.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek