www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft přinesl opravu pro chybu způsobující BSOD při tisku

Microsoft přinesl opravu pro chybu způsobující BSOD při tisku
, , aktualita
Minulý týden Microsoft přinesl v rámci klasického Patch Tuesday nové záplaty, které aktualizovaly naše sestavení OS Windows 10 na verze 19041.867 a 19042.867. Přinesly ale také problémy při tisku. 
K oblíbeným
reklama
Uživatelé postižení touto chybou si stěžovali na BSOD, čili modré obrazovky smrti s kódem APC_INDEX_MISMATCH, které se objevovaly při pokusech o tisk dokumentů. Postiženy byly přitom různé verze Windows 10 od 1803 až po nejnovější. 
 
 
Microsoft poté přinesl vysvětlení, že BSOD s APC_INDEX_MISMATCH se může objevit pouze v případě, když využíváme ovladače typu 3 a ne typu 4. To znamená, že využíváme ovladače poskytnuté samotným výrobcem tiskárny, přičemž tiskové úlohy jsou přitom zpracovávány lokálně v rámci klientu. V případě typu 4 jsou tiskové úlohy zpracovávány serverem a ovladače jsou generické. 
 
Typ ovladačů pro tiskárnu lze zjistit snadno otevřením Správy tisku (lze vyhledat, nebo spustit printmanagement.msc), kde si pak otevřeme ve stromu Tiskové servery na našem počítači a následně Tiskárny. 
 
Pokud se ale někdo potýká s danou chybou, která způsobuje BSOD a havárii systému, má dle Microsoftu možnost nápravy (viz video). Do příkazové řádky je třeba zadat následující příkazy: 
  • rundll32 printui.dll,PrintUIEntry /Xg /n “KX driver for Universal printing”
  • rundll32 printui.dll,PrintUIEntry /Xs /n "KX driver for Universal printing" attributes +direct
V rámci prvního příkazu si můžeme ověřit nastavené atributy, mezi něž pak druhý příkaz vloží do těchto atributů "Direct". Text "KX driver for Universal printing" v každém z příkazů ovšem musí být nahrazen názvem vaší tiskárny, který můžete zjistit třeba právě ze Správy tisku. 
 
Microsoft v této době pracuje na řešení problému, které dle svých slov poskytne během tohoto týdne, čili prostě připraví další záplatu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat
Anebo také pro ty, kteří nemohou sehnat potřebnou grafickou kartu a přitom nechtějí přijít o možnost si své PC postavit z běžně dostupných komponent. Od NZXT k tomu dostanou příležitost díky BLD Kitům.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem
Společnost NVIDIA představuje novou generaci své cloudové herní platformy, kterou představuje nový typ členství označený jako GeForce NOW RTX 3080. Je tak zřejmé, že předplatitelé získají výkon karty RTX 3080. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077 CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077
Loni touto dobou jsme se už těšili na brzké vydání hry Cyberpunk 2077, ze kterého se však pro CD Projekt Red stala (především konzolová) katastrofa. Další problém přišel s hackem jejích serverů, a tak není divu, že původní plány už neplatí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik? Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik?
Nabídku nadace Raspberry zdobily pevně dané a očekávatelné ceny, které se v případě starších modelů ještě postupně snižovaly, tedy pokud nebyl daný hardware rovnou stažen z nabídky. Nyní ale přichází opak. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo? AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo?
O plánech společnosti AMD není snadné mít přehled, a to především proto, že sama spíše mlčí, a tak vzniká prostor pro mnohé spekulace a celkový obrázek si musíme dávat dohromady po střípcích. A jeden takový nese název Barcelo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek