www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft pro svůj Word chystá funkci prediktivního textu

Microsoft pro svůj Word chystá funkci prediktivního textu
, , aktualita
Microsoft se dle informací serveru PC World chystá do svého Wordu přidat funkci prediktivního textu, a to už v průběhu příštího měsíce. Tuto funkci známe především z mobilních zařízení a vypadá to, že v případě Microsoftu bude vázána na Office 365. 
K oblíbeným
reklama
Funkce prediktivního textu se nám jednoduše snaží nabízet text, který by mohl být vhodným pokračováním toho, co píšeme. Jde tak o slova, která jsou nabízena na základě kontextu a počátečních písmen, která jsme už zadali, čili jde o funkci založenou na strojovém učení. Ale ještě teprve uvidíme, ale co zvládne prediktivní text ve Wordu. 
 
 
Dle Neowin byla daná funkce už přidána do veřejné roadmap produktů Microsoft 365 a dorazit by měla v průběhu března. Microsoft s tím už asi nebude mít moc práce vzhledem k tomu, že prediktivní text už má od listopadu i Outlook a zakrátko by jej měla dostat i verze Outlooku pro Android. Vypadá to však, že jde o funkci vázanou přímo na Microsoft 365, a tak není vůbec jisté, zda bude součástí klasických Office, které byly už ohlášeny v nové verzi Office 2021
 
A jak funguje prediktivní psaní u Microsoftu? Ten tuto svou funkci popsal slovy, že to je jako AI koukající přes rameno, jak píšeme, k čemuž nám bude napovídat. Když třeba systém uvidí, že píšeme text, který bude schopen dokončit s využitím své databáze, pak nabídne jeho zbytek a nám postačí pro jeho doplnění stisknout na klávesnici Tab. V podstatě jde o to samé, co nabízí třeba i Google či jiné služby při zadávání vyhledávacího řetězce. 
 
Microsoft také už sám predikci nabízí na softwarové klávesnici systému Windows, ale tam šlo pouze o možnost vybrat si z nabízených slov, která se objeví nad samotnou klávesnicí, což dobře známe právě i z mobilních systémů. Predikce ve Wordu by ale měla fungovat lépe a právě s ohledem na to, že budeme psát na klasické hardwarové klávesnici. 
 
Firma také už loni v září trpělivě vysvětlovala, že text, který budeme na své klávesnici psát, nebude zasílán do jejích serverů, čili se nemáme obávat, že to bude představovat další vektor, skrz nějž budou firmy sbírat citlivé informace. Krom toho tu bude stále možnost danou funkci zcela deaktivovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů