www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft pro svůj Word chystá funkci prediktivního textu

Microsoft pro svůj Word chystá funkci prediktivního textu
, , aktualita
Microsoft se dle informací serveru PC World chystá do svého Wordu přidat funkci prediktivního textu, a to už v průběhu příštího měsíce. Tuto funkci známe především z mobilních zařízení a vypadá to, že v případě Microsoftu bude vázána na Office 365. 
K oblíbeným
reklama
Funkce prediktivního textu se nám jednoduše snaží nabízet text, který by mohl být vhodným pokračováním toho, co píšeme. Jde tak o slova, která jsou nabízena na základě kontextu a počátečních písmen, která jsme už zadali, čili jde o funkci založenou na strojovém učení. Ale ještě teprve uvidíme, ale co zvládne prediktivní text ve Wordu. 
 
 
Dle Neowin byla daná funkce už přidána do veřejné roadmap produktů Microsoft 365 a dorazit by měla v průběhu března. Microsoft s tím už asi nebude mít moc práce vzhledem k tomu, že prediktivní text už má od listopadu i Outlook a zakrátko by jej měla dostat i verze Outlooku pro Android. Vypadá to však, že jde o funkci vázanou přímo na Microsoft 365, a tak není vůbec jisté, zda bude součástí klasických Office, které byly už ohlášeny v nové verzi Office 2021
 
A jak funguje prediktivní psaní u Microsoftu? Ten tuto svou funkci popsal slovy, že to je jako AI koukající přes rameno, jak píšeme, k čemuž nám bude napovídat. Když třeba systém uvidí, že píšeme text, který bude schopen dokončit s využitím své databáze, pak nabídne jeho zbytek a nám postačí pro jeho doplnění stisknout na klávesnici Tab. V podstatě jde o to samé, co nabízí třeba i Google či jiné služby při zadávání vyhledávacího řetězce. 
 
Microsoft také už sám predikci nabízí na softwarové klávesnici systému Windows, ale tam šlo pouze o možnost vybrat si z nabízených slov, která se objeví nad samotnou klávesnicí, což dobře známe právě i z mobilních systémů. Predikce ve Wordu by ale měla fungovat lépe a právě s ohledem na to, že budeme psát na klasické hardwarové klávesnici. 
 
Firma také už loni v září trpělivě vysvětlovala, že text, který budeme na své klávesnici psát, nebude zasílán do jejích serverů, čili se nemáme obávat, že to bude představovat další vektor, skrz nějž budou firmy sbírat citlivé informace. Krom toho tu bude stále možnost danou funkci zcela deaktivovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala