www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?

Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
, , aktualita
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft na konci října zveřejnil soubor nových nástrojů pro Microsoft 365, které nazval Microsoft Productivity Score. Reagoval tím právě na hromadný přesun zaměstnanců z kanceláří do jejich domovů, kde využívají právě i cloudové technologie Microsoftu. 
 
Na jeho blogu se přitom píše, že Microsoft Productivity Score pomůže vedoucím pracovníkům získat přehled nad zvyky zaměstnanců a jim samotným umožní získat takové návyky, které povedou k využití skutečného potenciálu nástrojů, s nimiž pracují. Už předem ale bylo jasné, že Microsoft vytvořil pro manažery prostředek, s jehož pomocí budou moci velice snadno porovnávat své podřízené, a to třeba právě i jen na základě výsledného procentuálního skóre. Záleží samozřejmě jen na tom, jakým způsobem se Microsoft Productivity Score využije, i když Jared Spataro (CVP, Microsoft 365) na daném blogu jasně uvedl, že tento nástroj nebyl vyvinut pro monitorování práce zaměstnanců, ale pro hledání nových cest a možností pro zlepšení. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Tato funkce je tak v provozu už měsíc, a manažeři tak získali první 28denní přehledy o produktivitě zaměstnanců, na jejichž práci dohlížejí. Data přitom mohou být anonymizována, ale to je pouze možnost, která není ani tou výchozí volbou. K dispozici jsou tak o každém konkrétním zaměstnanci informace o tom, jak moc se zapojil do skupinových konverzací, kolik e-mailů poslal nebo jak se podílel na vzniku společně tvořených dokumentů. Nicméně dle Spatara nejde o monitorování práce. 
 
David Heinemeier Hansson (tvůrce Ruby on Rails a spoluzakladatel Basecampu) si už vůbec nebere servítky, když říká, že Microsoft otevřel díru do pekla, a to zrovna v době, kdy si už pomalu budoval jméno nové a lepší společnosti. Dle něj jde tak o zdaleka nejinvazivnější prostředek pro monitorování práce zaměstnanců, jaký mainstream kdy poznal. 
 
Microsoft zase reaguje, že jeho Productivity Score je pouze volitelně k dispozici pro použití a že data o konkrétních uživatelích mohou být využita třeba v případě, kdy konkrétní člověk bude vyžadovat technickou podporu a pomoc od IT admina. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře