www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft se ve videu chlubí novými aplikacemi pro W10

Microsoft se ve videu chlubí novými aplikacemi pro W10
, , aktualita
Microsoft se v nově zveřejněném videu pochlubil novými aplikacemi, které přijdou jako součást systému Windows 10. Ten bude oficiálně vypuštěn do světa již zítra, takže není divu, že marketingové oddělení firmy pracuje naplno.
K oblíbeným
reklama
Pod tagem #UpgradeYourWorld začíná marketingové oddělení lákat veřejnost na nový systém Windows 10. A jedním z lákadel má být to, co mezi uživateli Windows 8 skončilo spíše fiaskem, tedy Windows Store s nabídkou aplikací a také jiného obsahu. Právě aplikace s moderním UI mají být už konečně dobře použitelné, přičemž máme v tomto případě na mysli Photos, Maps, Music nebo Movies & TV. Microsoft sděluje, že tato rodina aplikací sdílí podobné elegantní rozhraní a bude fungovat podobně na PC, tabletu, telefonu a OneDrive zajistí synchronizaci jejich obsahu.

Photos tak už nemají být aplikací, v níž si stěží prohlédneme fotky. S pomocí této aplikace si budeme tvořit kolekce fotografií s možností jejich zálohy na OneDrive, který poslouží také ke sdílení. Aplikace Maps nahradí nokiácké HERE a také Bing Maps, bude mít zcela nové uživatelské prostředí a vylepšené vyhledávání. Různé lokace na mapách si budeme moci připnout do Start menu a sdílet je mezi různými zařízeními. Součástí bude také navigace, která bude fungovat i offline, čili mapy budou uloženy lokálně a pak nám Microsoft slibuje také dopravní zpravodajství, informace o službách na daném místě a informace o možnostech hromadné dopravy.


Dále Microsoft doufá, že využijeme jeho aplikace Groove a Movies & TV. Ta první umožní poslouchat hudbu, tvořit si playlisty a mít přehled o nejnovějších hitech. Půjde tedy o konkurenta pro Spotify, a firma chce tak bezpochyby vydělávat na předplatném, které odemkne další možnosti bez přítomnosti reklam. Movies & TV umožní využít vlastní lokálně uložený obsah nebo si jej kupovat a stahovat z Windows Store (či třeba jen vypůjčit na omezenou dobu).

Aplikace Mail a Calendar mají také nabídnout více možností než kdy předtím. Mail třeba nabídne zabudovaný MS Word pro lepší editaci e-mailů s možností vkládat tabulky, obrázky, atd. Calendar zase umožní využít více kalendářů, například tedy osobní a pracovní, apod.


Nakonec se můžete podívat na video, v němž Mohammed Samji (Principal Group Program Manager, Microsoft) mluví o nových možnostech systému Windows 10, které budou uživatelé moci vyzkoušet hned od prvního dne.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů