www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn

Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Microsoft si nechal patentovat zatím jen nápad, jak využít nejen mozkové vlny pro tzv. Proof-of-Work algoritmus v blockchainu. Unikátní biologický otisk jednotlivce by se tak používal v systému kryptoměn. 
K oblíbeným
reklama
Patentovaný koncept Microsoftu tak zahrnuje různá biologická data, a to například z mozkových vln, teploty těla, krevního oběhu, pohybu, aktivity orgánů, pulzu, pohybu očí a tak dále. Tato data by se pak spárovala s tím, co při jejich vzniku právě daný člověk dělal, aby vznikl celkový digitální otisk a unikátní data potřebná pro Proof-of-Work (PoW). PoW je algoritmus využívaný v blockchainu pro potvrzování transakcí a tvorbu nových bloků, z nichž se skládá celý řetězec. 
 
 
V popisu patentu se píše, že se zde bude využívat třeba aktivita mozku nebo informace o teplotě těla v době, kdy se člověk zrovna dívá na reklamu nebo využívá jisté internetové služby a tato data mohou být využita v procesu těžby kryptoměn. 
 
Jinými slovy, k těžbě by se nepoužíval výkon počítačů, ASIC či jiných zařízení jako dnes, ale v podstatě náš čas věnovaný sledování reklam nebo jiné aktivitě, což s sebou nese poněkud mrazivý nádech budoucnosti, kde by nám velký bratr nekoukal do domácností, ale rovnou do mozku.
 
Microsoft by nás mohl dopodrobna sledovat v době, kdy využíváme jeho vlastní služby či služby někoho jiného, zatímco my bychom přitom mohli vydělávat peníze, respektive jistou kryptoměnu. To se podobá již dnes dobře známým věrnostním konceptům, které nám nabízejí odměny třeba za usilovné hraní her, ovšem Microsoft si k tomu v rámci patentu vybral metody, které dokáže překonat snad už jen ona pověstná mimozemská anální sonda.
 
Pochopitelně ale jde pouze o patentovanou myšlenku, jejíž realizace by dnes vyžadovala zapojení celé řady senzorů, takže člověk by potřeboval nejspíše celý headset, který by si nasadil před monitorem a nechal se prostřednictvím něj sledovat. Ale v budoucnosti, kdo ví jak jednoduché bude sledování biometrických údajů? Už dnes běžně využíváme v různých zařízeních snímače tepu i otisků prstů, kamery rozpoznávají náš obličej a zvládnou i pohyb očí a další jistě budou následovat, takže za pár let mohou zvládnout třeba i sledování mozkových vln. 
 
Není přitom těžké uhodnout, o co Microsoftu v tomto případě jde. Již pěknou řádku let je to firma prodávající služby a orientující se na reklamu, přičemž komplexní data o tom, co člověk zažívá při sledování reklamy, na co se přesně kouká, jak se mu mění tlak a tep, taková jsou pro takové společnosti přímo svatým grálem a zároveň žádanou komoditou.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů