www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Surface Hub pozdržen, jeho cena bobtná

Microsoft Surface Hub pozdržen, jeho cena bobtná
, , aktualita
"Nástěnný počítač" Microsoft Surface Hub byl již jednou odložen, a to na prvního ledna příštího roku, tedy na tento pátek. Nyní je jisté, že přijde později a také že bude dražší, než bylo dříve uváděno. A už tehdy nemělo jít o nic levného.
reklama
Letos v létě se tedy Microsoft nechal slyšet, že Surface Hub přijde na samotném začátku nového roku a že větší model bude stát 20 tisíc dolarů a menší přijde na 7 tisíc. O jaký hardware ale jde? V podstatě jsou to velké nástěnné počítače, jež bychom si snadno mohli splést s televizory. Určeny jsou především pro firmy jako zařízení pro pořádání videokonferencí a pro spolupráci zaměstnanců na poradách, atp. Menší model má využít 55" obrazovku a větší pak 85" a hardwarová výbava bude zahrnovat Core i7 a Core i5 pro menší model, oba využijí 8 GB RAM a 128 GB SSD. Větší Surface Hub se pochlubí grafikou NVIDIA Quadro K2200 a menší se musí spokojit s integrovanou Intel HD. Dále tu budou dvě kamery, mikrofon a reproduktory a v balení také bude bezdrátová klávesnice a pera.

Microsoft nyní uvedl, že první zákazníci se svého Surface Hub dočkají na začátku příštího roku, ale už nemluví o prvním lednu, ale o prvním čtvrtletí. Výše zmíněné ceny platily pro předobjednávky Surface Hub a pokud si je bude chtít někdo objednat nyní, zaplatí v obou případech o 2000 dolarů více, čili 9000 a 22000 USD, což na naši měnu činí slušných 222.000 Kč a 493.000 Kč. To je poměrně dost za počítač s běžným hardwarem a velkou obrazovkou.

Microsoft se prý k navýšení ceny Surface Hub rozhodl čistě na základu vlastního přehodnocení toho, jakou částku firmy ještě za takové zařízení budou akceptovat. Firma prostě zvážila aktuální stav trhu a jeho příležitosti a vzala v potaz "unikátní možnosti pro spolupráci", které Surface Hub nabízí. Nyní tak Microsoft věří, že 9 a 22 tisíc dolarů jsou ty pravé ceny za taková zařízení.

Microsoft Surface Hub byl představen před necelým rokem jako jedno ze zařízení chystaných pro systém Windows 10 a aplikace OneNote, Skype for Business a Microsoft Office.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek