www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft také ukázal nový ovladač pro Xbox Series X

Microsoft také ukázal nový ovladač pro Xbox Series X
, , aktualita
Microsoft může být potěšen tím, že jeho chystaná konzole Xbox bude výkonnější než konkurenční PS5, ovšem to není vše. Se špatným ovladačem se nám nebude dobře hrát a my se už můžeme podívat na to, jaký bude k novým Xbox dodáván.
K oblíbeným
reklama
Nový ovladač představil Ryan Whitaker (senior designer, Xbox), který mluví pochopitelně o tom, jak se už tak dobrý ovladače stal ještě lepším. Na první pohled lze ale jen těžko postřehnout změny oproti ovladači pro aktuální Xbox One. Ovšem o jiný ovladač opravdu jde, na to ukazuje jednak jeho jinak zpracovaná vrchní část a pak i jedno malé tlačítko navíc pod logem Xbox. 
 
 
Hlavní ovládací prvky ale zůstaly v podstatě nezměněny, což je z pohledu člověka zvyklého na starý ovladač jen dobře, neboť ten pochopitelně očekává, že vše bude na svém obvyklém místě. Whitaker přitom slibuje, že nový ovladač bude dobře uchopitelný i pro osmileté děti, aniž by si uživatel s rukama velikosti lopat stěžoval, že je ovladač pro něj příliš titěrný. Microsoft toho nedocílil prostým zmenšením ovladače, ale tím, že tu a tam ubral plast a více jej zaoblil. 
 
 
 
Povrch ovládacích prvků je nově také spíše matný a Microsoft počítá s využitím různých protiskluzových materiálů na klíčových místech, aby se ovladač dobře držel. Největší změnou v případě zpracování ovládacích prvků je ovšem D-pad, který nemá křížový, ale kruhový tvar, i když jeho funkce zůstane stejná. 
 

Microsoft také mluví o bezproblémové kompatibilitě, takže nový ovladač bude možné používat vedle starých z Xbox One, takže komu nový prostě nepadne do oka, může jej nechat ležet v šuplíku. Anebo jej může využít pro něco jiného díky rozhraním Bluetooth LE a USB-C, čili třeba s PC nebo zařízeními s Androidem a iOS. Microsoft ještě k tomu slibuje nižší vstupní zpoždění, čili vyšší dotazovací frekvenci než v případě starých ovladačů. 
 
 
A co ono třetí tlačítko, které přibylo pod logem Xbox? Jde o tlačítko Share, které poslouží při sdílení snímků či snad i videí s ostatními, čili jde o důraz na sociální stránku hraní. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře