reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft také ukázal nový ovladač pro Xbox Series X

19.3.2020, Jan Vítek, aktualita
Microsoft také ukázal nový ovladač pro Xbox Series X
Microsoft může být potěšen tím, že jeho chystaná konzole Xbox bude výkonnější než konkurenční PS5, ovšem to není vše. Se špatným ovladačem se nám nebude dobře hrát a my se už můžeme podívat na to, jaký bude k novým Xbox dodáván.
Nový ovladač představil Ryan Whitaker (senior designer, Xbox), který mluví pochopitelně o tom, jak se už tak dobrý ovladače stal ještě lepším. Na první pohled lze ale jen těžko postřehnout změny oproti ovladači pro aktuální Xbox One. Ovšem o jiný ovladač opravdu jde, na to ukazuje jednak jeho jinak zpracovaná vrchní část a pak i jedno malé tlačítko navíc pod logem Xbox. 
 
 
Hlavní ovládací prvky ale zůstaly v podstatě nezměněny, což je z pohledu člověka zvyklého na starý ovladač jen dobře, neboť ten pochopitelně očekává, že vše bude na svém obvyklém místě. Whitaker přitom slibuje, že nový ovladač bude dobře uchopitelný i pro osmileté děti, aniž by si uživatel s rukama velikosti lopat stěžoval, že je ovladač pro něj příliš titěrný. Microsoft toho nedocílil prostým zmenšením ovladače, ale tím, že tu a tam ubral plast a více jej zaoblil. 
 
 
 
Povrch ovládacích prvků je nově také spíše matný a Microsoft počítá s využitím různých protiskluzových materiálů na klíčových místech, aby se ovladač dobře držel. Největší změnou v případě zpracování ovládacích prvků je ovšem D-pad, který nemá křížový, ale kruhový tvar, i když jeho funkce zůstane stejná. 
 

Microsoft také mluví o bezproblémové kompatibilitě, takže nový ovladač bude možné používat vedle starých z Xbox One, takže komu nový prostě nepadne do oka, může jej nechat ležet v šuplíku. Anebo jej může využít pro něco jiného díky rozhraním Bluetooth LE a USB-C, čili třeba s PC nebo zařízeními s Androidem a iOS. Microsoft ještě k tomu slibuje nižší vstupní zpoždění, čili vyšší dotazovací frekvenci než v případě starých ovladačů. 
 
 
A co ono třetí tlačítko, které přibylo pod logem Xbox? Jde o tlačítko Share, které poslouží při sdílení snímků či snad i videí s ostatními, čili jde o důraz na sociální stránku hraní. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama