www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft testuje reklamy do Wordpadu

Microsoft testuje reklamy do Wordpadu
, , aktualita
Microsoft se začal už před několika lety orientovat spíše na poskytování služeb, než primárně na prodej softwaru a to zákonitě ovlivnilo i vývoj systému Windows 10. Nyní se můžeme podívat na to, co se může chystat pro Wordpad.
K oblíbeným
reklama
Microsoft má přirozeně zájem na tom, aby lidé používali jeho služby a jeho operační systém může být velice nápomocný k jejich propagaci. Pokud se tak bavíme o reklamách ve Windows 10, jde spíše právě o propagaci dalších produktů Microsoftu a to bude platit i pro Wordpad. 
 
Aplikaci Wordpad známe jako okleštěný Word, jenž je součástí základní instalace systému a v němž se ve výchozím nastavení otevírají dokumenty s příponou .doc či jiné, pro něž se nenajde vhodnější aplikace. Wordpad tak používají lidé, kteří nepotřebují nic lepšího, ale mohou být otevřeni k tomu, aby něco lepšího zkusili využít a právě v těchto vodách chce Microsoft lovit. 
 
 
Microsoft zatím jen testuje zobrazování reklam přímo ve Wordpadu, a to v nažloutlém proužku, kde se může zobrazit třeba nabídka využití Wordu, Excelu, PowerPointu či prostě celého balíku Office, online a zdarma. To samo o sobě Microsoftu ještě moc nepřinese, ale pak už jsou uživatelé jen krok od toho, aby si pořídili již placenou verzi.  
 
Tato sdělení od Microsoftu přitom nejsou ani moc invazivní, takže bude stačit si jich prostě nevšímat, neboť nezakrývají nic důležitého a nezabírají moc prostoru. Navíc to jsou sdělení, která jsou velice relevantní k dané aplikaci a zatím není ani jisté, že je Microsoft vůbec bude chtít nasadit v praxi. A pokud ano, v českých verzích systému se ani pak nemusí zobrazovat. 
 
Bylo by pak ale dobré, kdyby se tyto reklamy ve Wordpadu nezobrazovaly vytrvale i poté, co je bude uživatel bez okolků zavírat, třeba i s potvrzením toho, že o nabídce ví, ale chce ji ignorovat. To už ale bude záviset na konečné případné implementaci. V každém případě je pak tato podoba lepší než to, co Microsoft zkoušel v minulosti, když se snažil lidi odradit od instalace jiných webových prohlížečů s tím, že už mají v počítači přece tu "bezpečnější alternativu" a sice Edge. 
 
Zdroj: Rafael Rivera via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář