www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft testuje reklamy do Wordpadu

Microsoft testuje reklamy do Wordpadu
, , aktualita
Microsoft se začal už před několika lety orientovat spíše na poskytování služeb, než primárně na prodej softwaru a to zákonitě ovlivnilo i vývoj systému Windows 10. Nyní se můžeme podívat na to, co se může chystat pro Wordpad.
K oblíbeným
reklama
Microsoft má přirozeně zájem na tom, aby lidé používali jeho služby a jeho operační systém může být velice nápomocný k jejich propagaci. Pokud se tak bavíme o reklamách ve Windows 10, jde spíše právě o propagaci dalších produktů Microsoftu a to bude platit i pro Wordpad. 
 
Aplikaci Wordpad známe jako okleštěný Word, jenž je součástí základní instalace systému a v němž se ve výchozím nastavení otevírají dokumenty s příponou .doc či jiné, pro něž se nenajde vhodnější aplikace. Wordpad tak používají lidé, kteří nepotřebují nic lepšího, ale mohou být otevřeni k tomu, aby něco lepšího zkusili využít a právě v těchto vodách chce Microsoft lovit. 
 
 
Microsoft zatím jen testuje zobrazování reklam přímo ve Wordpadu, a to v nažloutlém proužku, kde se může zobrazit třeba nabídka využití Wordu, Excelu, PowerPointu či prostě celého balíku Office, online a zdarma. To samo o sobě Microsoftu ještě moc nepřinese, ale pak už jsou uživatelé jen krok od toho, aby si pořídili již placenou verzi.  
 
Tato sdělení od Microsoftu přitom nejsou ani moc invazivní, takže bude stačit si jich prostě nevšímat, neboť nezakrývají nic důležitého a nezabírají moc prostoru. Navíc to jsou sdělení, která jsou velice relevantní k dané aplikaci a zatím není ani jisté, že je Microsoft vůbec bude chtít nasadit v praxi. A pokud ano, v českých verzích systému se ani pak nemusí zobrazovat. 
 
Bylo by pak ale dobré, kdyby se tyto reklamy ve Wordpadu nezobrazovaly vytrvale i poté, co je bude uživatel bez okolků zavírat, třeba i s potvrzením toho, že o nabídce ví, ale chce ji ignorovat. To už ale bude záviset na konečné případné implementaci. V každém případě je pak tato podoba lepší než to, co Microsoft zkoušel v minulosti, když se snažil lidi odradit od instalace jiných webových prohlížečů s tím, že už mají v počítači přece tu "bezpečnější alternativu" a sice Edge. 
 
Zdroj: Rafael Rivera via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake" Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake"
Politické deepfake je závažným problémem, neboť lze vytvořit "důkaz", že nějaký politik něco řekl nebo udělal, i když to není pravda. Indický politik Manoj Tiwari si ale vytvořil záměrně vlastní videa s pomocí AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Asus po čtyřech letech upgradoval miniaturní počítač VivoStick Asus po čtyřech letech upgradoval miniaturní počítač VivoStick
Extrémně malý počítač Asus VivoStick (TS10) se po řadě let dočkal nové generace, která přináší větší operační paměť i úložiště. Také došlo k nasazení Windows 10 Pro usnadňující podnikové nasazení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou
HTC přichází s rozšířenou řadou nových VR headsetů VIVE Cosmos, a to konkrétně se třemi modely: VIVE Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR a VIVE Cosmos Play s vysokým rozlišením a rozšířenou realitou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200 Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání
NVIDIA nedávno uvedla do ostrého provozu službu GeForce NOW, z jejíž nabídky byly ale krátce poté stáhnuty hry od Activision Blizzard, což zákazníci nesou velice těžce. NVIDII se tak nyní velice hodí pozitivní zprávy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek