www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft testuje reklamy do Wordpadu

Microsoft testuje reklamy do Wordpadu
, , aktualita
Microsoft se začal už před několika lety orientovat spíše na poskytování služeb, než primárně na prodej softwaru a to zákonitě ovlivnilo i vývoj systému Windows 10. Nyní se můžeme podívat na to, co se může chystat pro Wordpad.
K oblíbeným
reklama
Microsoft má přirozeně zájem na tom, aby lidé používali jeho služby a jeho operační systém může být velice nápomocný k jejich propagaci. Pokud se tak bavíme o reklamách ve Windows 10, jde spíše právě o propagaci dalších produktů Microsoftu a to bude platit i pro Wordpad. 
 
Aplikaci Wordpad známe jako okleštěný Word, jenž je součástí základní instalace systému a v němž se ve výchozím nastavení otevírají dokumenty s příponou .doc či jiné, pro něž se nenajde vhodnější aplikace. Wordpad tak používají lidé, kteří nepotřebují nic lepšího, ale mohou být otevřeni k tomu, aby něco lepšího zkusili využít a právě v těchto vodách chce Microsoft lovit. 
 
 
Microsoft zatím jen testuje zobrazování reklam přímo ve Wordpadu, a to v nažloutlém proužku, kde se může zobrazit třeba nabídka využití Wordu, Excelu, PowerPointu či prostě celého balíku Office, online a zdarma. To samo o sobě Microsoftu ještě moc nepřinese, ale pak už jsou uživatelé jen krok od toho, aby si pořídili již placenou verzi.  
 
Tato sdělení od Microsoftu přitom nejsou ani moc invazivní, takže bude stačit si jich prostě nevšímat, neboť nezakrývají nic důležitého a nezabírají moc prostoru. Navíc to jsou sdělení, která jsou velice relevantní k dané aplikaci a zatím není ani jisté, že je Microsoft vůbec bude chtít nasadit v praxi. A pokud ano, v českých verzích systému se ani pak nemusí zobrazovat. 
 
Bylo by pak ale dobré, kdyby se tyto reklamy ve Wordpadu nezobrazovaly vytrvale i poté, co je bude uživatel bez okolků zavírat, třeba i s potvrzením toho, že o nabídce ví, ale chce ji ignorovat. To už ale bude záviset na konečné případné implementaci. V každém případě je pak tato podoba lepší než to, co Microsoft zkoušel v minulosti, když se snažil lidi odradit od instalace jiných webových prohlížečů s tím, že už mají v počítači přece tu "bezpečnější alternativu" a sice Edge. 
 
Zdroj: Rafael Rivera via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře