www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft TORC byl vyvinut pro dotykový vjem

Microsoft TORC byl vyvinut pro dotykový vjem
, , aktualita
Výzkumníci Microsoftu si pro systémy virtuální a rozšířené reality připravili technologii TORC, která má za úkol poskytnout hmatový vjem. TORC tak může v podstatě zhmotnit virtuální objekty, jimiž by naše ruce jinak jen volně prošly. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft si tak všímá toho, že aktuální ovladače pro VR a AR systémy určené do rukou mají jednu velkou slabinu, kterou nebude zrovna snadné vyřešit. Jde prostě o dotykový vjem, respektive snahu zajistit, abychom alespoň nějak na své vlastní kůži pocítili to, když se dotkneme virtuálního předmětu. Microsoft není jediný, kdo chce nabídnout technologii, která bude dotykový vjem řešit a také že ještě nemá hotovo nic, co by bylo připraveno pro trh. Jeho technologie TORC ale prý má potenciál k tomu, aby se vymanila z prostředí laboratoří a na trh skutečně zamířila. 
 
 
TORC jako TOuch Rigid Controller už je k dispozici jako prototyp, který padne do dlaně. Microsoft slibuje velkou svobodu pohybu a "bohatou hmatovou odezvu". Spoléhá se přitom na ten "neurovědecký fakt" že lidé jsou vysoce citliví na vizuálně-dotykovou stimulaci. V důsledku by to tak mělo fungovat tak, že dotykový vjem bude značně posílen i zrakem, neboť pokud vidíme, že se nás něco chystá dotknout, automaticky očekáváme i nějaký hmatový vjem a pak může pro daný účel stačit třeba letmé pošimrání. 
 
 
Navíc ani nemusí jít o specializované ovladače pro virtuální realitu, ale třeba také o gamepady nebo elektronická pera, kde se může TORC uplatnit. 
 
 
TORC využívá jednak dotykové plochy a senzory tlaku, které slouží jako vstupní zařízení pro jemně motorickou manipulaci s virtuálními předměty. Na opačnou stranu tu pak jsou malé "vibrační kostky", které jsou zase na výstupu a Microsoft dle svých slov přišel na to, jaké vibrace má použít, aby byl náš mozek ošálen a myslel si, že máme v rukou skutečný objekt. 
 
A jak je patrné z druhého obrázku, celé zařízení se může stát součástí v podstatě jakékoliv vstupně/výstupní periferie, které se jako uživatelé dotýkáme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář