www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft ukončil výrobu Kinectu

Microsoft ukončil výrobu Kinectu
, , aktualita
Kinect byl zajímavým ovladačem pro herní konzole Xbox 360 a Xbox One. S jeho pomocí se těla samotných hráčů stala ovladačem. Za vše mohla hloubková kamera, kterou Kinect obsahoval. Nyní však jeho produkce skončila. 
K oblíbeným
reklama
V roce 2010 se k herní konzoli Xbox 360 začal dodávat i zajímavý herní ovladač Kinect. Šlo v podstatě o trojitou VGA kameru (640x480 pixelů). Vedle klasické RGB kamerky zde byla ještě jedna dvojitá schopná infračerveného a hloubkového záznamu. Právě hloubkový záznam, kde "jas" snímku říkal, jak daleko je objekt od Kinectu, měl způsobit revoluci v ovládání her. 
 
Microsoft Kinect
 
Vývojáři sice přinesli několik titulů, které tuto technologii používaly, ale přesto se Kinect v herní sféře nerozšířil až tak výrazně jak si Microsoft přál. Prvním důvodem mohla být vyšší cena, druhým pak neochota vyvíjet aplikace speciálně pro Kinect a jeho odlišný způsob ovládání. Celkově však bylo prodáno 35 milionů Kinectů, což rozhodně není malé číslo. Výroba ale byla právě ukončena a toto číslo už dále neporoste. 
 
Nakonec se toto herní zařízení paradoxně dočkalo největšího ocenění v úplně jiné scéně, a to té vědecké. Kinect byl první levnou hloubkovou kamerou dostupnou každému a jen u nás na univerzitě máme pro bádání tolik Kinectů, že to v laboratoři vypadá jak ve velkém herním doupěti. Nicméně i vědci už mají náhradu za Kinect, čímž jsou různé generace kamery Intel RealSense. Technologie Kinectu nyní přežívá v Microsoft HoloLens. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář