www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft umožňuje import poznámek z Evernote do OneNote

Microsoft umožňuje import poznámek z Evernote do OneNote
, , aktualita
Microsoft vytáhl v rámci konkurenčního boje na Evernote, hlavního konkurenta svého softwaru pro sběr poznámek OneNote, nový nástroj OneNote Importer. Ten umožňuje převést poznámky z Evernote do OneNote.
K oblíbeným
reklama
Pokud sami používáte nějaký software pro sběr poznámek, tak nejspíš víte, o čem je řeč. Pokud ne, vysvětlení je tady: Evernote a OneNote jsou dvě nejrozšířenější aplikace pro tvorbu poznámek. Takže zákonitě mezi nimi panuje docela ostrá konkurence. Mít v rukávu eso v podobě podobného nástroje pro konverzi (resp. import) dat z konkurenční platformy na vlastní může tudíž představovat dost významnou výhodu.


Logo OneNote


Nástroj je v současné době k dispozici pro Windows od verze 7 nahoru a podle vyjádření Microsoftu bude k dispozici v řádu měsíců i pro Mac (OS X). Na druhou stranu, pokud uživatel s OneNote na Windows importuje poznámky z Evernote, ty se poté samozřejmě automaticky synchronizují mezi všemi aplikacemi OneNote, které používá, což může zahrnovat také Mac, iOS i Android. Takže jednou importujete a pak se o vše postarají vaše aplikace OneNote vzájemně propojené prostřednictvím cloudu Microsoftu.

OneNote je vůbec zajímavá záležitost, je zdarma na všech již zmiňovaných platformách, případně je k dispozici jako součást Office, zatímco konkurenční Evernote je zadarmo jen v základní verzi Basic, vyšší verze už jsou placené. Za Plus je roční poplatek 25 USD, za Premium 50 USD a za Business 120 USD. Samotný nástroj OneNote Importer můžete zdarma stahovat tady.

Každopádně tímhle krokem Microsoft významně usnadnil život uživatelům, kteří uvažují o přechodu z Evernote na jeho vlastní řešení.

Zdroj: ZDNet
reklama
Nejnovější články
Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2 Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2
Inženýři z ESETu přišli na novou chybu mnoha zařízení s bezdrátovým připojením Wi-Fi. Zjistilo se, že Wi-Fi modemy Broadcomu a Cypressu mají závažnou chybu, která umožňuje narušit šifrování dat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli
Server GOG.com přišel se zajímavým postojem ke vrácení peněz (refund). Nově totiž bude možné vracet hry až do 30 dní od data nákupu a dokonce ani nebude záležet na tom, zda byly staženy a hrány.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů