www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft umožňuje import poznámek z Evernote do OneNote

Microsoft umožňuje import poznámek z Evernote do OneNote
, , aktualita
Microsoft vytáhl v rámci konkurenčního boje na Evernote, hlavního konkurenta svého softwaru pro sběr poznámek OneNote, nový nástroj OneNote Importer. Ten umožňuje převést poznámky z Evernote do OneNote.
K oblíbeným
reklama
Pokud sami používáte nějaký software pro sběr poznámek, tak nejspíš víte, o čem je řeč. Pokud ne, vysvětlení je tady: Evernote a OneNote jsou dvě nejrozšířenější aplikace pro tvorbu poznámek. Takže zákonitě mezi nimi panuje docela ostrá konkurence. Mít v rukávu eso v podobě podobného nástroje pro konverzi (resp. import) dat z konkurenční platformy na vlastní může tudíž představovat dost významnou výhodu.


Logo OneNote


Nástroj je v současné době k dispozici pro Windows od verze 7 nahoru a podle vyjádření Microsoftu bude k dispozici v řádu měsíců i pro Mac (OS X). Na druhou stranu, pokud uživatel s OneNote na Windows importuje poznámky z Evernote, ty se poté samozřejmě automaticky synchronizují mezi všemi aplikacemi OneNote, které používá, což může zahrnovat také Mac, iOS i Android. Takže jednou importujete a pak se o vše postarají vaše aplikace OneNote vzájemně propojené prostřednictvím cloudu Microsoftu.

OneNote je vůbec zajímavá záležitost, je zdarma na všech již zmiňovaných platformách, případně je k dispozici jako součást Office, zatímco konkurenční Evernote je zadarmo jen v základní verzi Basic, vyšší verze už jsou placené. Za Plus je roční poplatek 25 USD, za Premium 50 USD a za Business 120 USD. Samotný nástroj OneNote Importer můžete zdarma stahovat tady.

Každopádně tímhle krokem Microsoft významně usnadnil život uživatelům, kteří uvažují o přechodu z Evernote na jeho vlastní řešení.

Zdroj: ZDNet
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře