www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru

Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru
, , aktualita
Nejviditelnější změnou v systému Windows 10 v poslední době je nová funkce zvaná Novinky a zájmy, která se zobrazuje na hlavním panelu vpravo u minimalizovaných ikonek. Ukázalo se, že text se v řadě případů nezobrazuje ostře.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak Windows 10 obohatil o novou funkci, která nám v minimalizované podobě pouze ukazuje základní informace o počasí a až při jejím rozkliknutí se objeví okno, v němž jsou podrobnější informace o počasí i doprave plus vybrané titulky zpráv s odkazy a zkrátka jde o další způsob, jakým nám chce Microsoft servírovat prostřednictvím služby News obsah a to využít pro svůj zisk. 
 
Novinky a zájmy můžeme snadno vypnout kliknutím pravým tlačítkem na hlavní panel, kde je pak příslušná volba. Nyní nám jde ale o to, že tato funkce ve své aktuální podobě nefunguje bezproblémově. Když pomineme celkovou podobu zkrácených informací o počasí, jde o to, že text je v mnoha případech prostě rozmazaný a vypadá, jako bychom měli na monitoru nastavené jiné než nativní rozlišení. 
 
 
Tento problém už Microsoft uznal a sdělil, že po instalaci aktualizace KB5001391 či pozdějších se může tento text ukazovat rozmazaný, což se týká "jistých konfigurací displeje". Týká se to přitom operačních systémů Windows 21H1, 20H2, 2004 a 1909, přičemž Microsoft už uvedl, že pracuje na opravě, kterou poskytne v některé z příštích aktualizací. Do té doby se můžeme s aktuální podobou leda smířit, anebo funkci Novinky a zájmy prostě vypnout. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů