20.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita

Produktový šéf Microsoftu Panos Panay zveřejnil video na oslavu 1 miliardy zařízení s Windows 10. Zajímavé je především kvůli tomu, že obsahuje ukázky nové verze systému po redesignu. Proměnou prošel Průzkumník nebo nabídka Start.

reklama
nepřehlednost | od: trhan (24)  21.3.202018:53
Tohle GUI je naprosto zoufalé, pdobně to vypadá na serveru 2019 .. když si otevřete dva průzkuníky přes sebe a jeden chcete potáhnout tak vůbec nevidíte kde končí jeden a začíná druhý.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
Osobně | od: ludek_jelinek (48)  21.3.202013:57
moc nechápu ty nářky. Pro běžného uživatele je přechod z W7 na W10 ­(můj případ­), vcelku v pohodě. Pokud si někdo stěžuje, že ani po X dnech se nevyzná v menu, potom je to spíše na zamyšlení nad entitou mezi klávesnicí a židlí. Menu v 10ítkách je v současnosti poměrně lehce upravitelné, těch pár programů, které uživatel využívá, je lehké nasázet do skupin, a ty ostatní jsou prostě v alfabetickém menu. Co je na tom k nepochopení? Během pár hodin se na to dá zvyknout. Jasně, pro různá nastavení systému už je to horší, ale opět se na to dá zvyknout. Jedinou výtkou může být opravdu jen absence k přechodu na původní shell, aby byli spokojeni i ti méně ­"pružní­". :­-/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: Osobně | od: Andir (391)  22.3.20201:38
taky nepochopím v práci jsem měl možnost pracovat najednou jak ve win 10,7 i win server 12 ­- 19 a na ty novější jsem si zvykl dost dobře pak se mi spíše nechtělo vracet :D zatím jsem neměl snad z žádnou aktualizací problém nechápu co všichni pořád remcají
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(5)
Re: Osobně | od: tombominos (558)  22.3.202010:24
"zatím jsem neměl snad z žádnou aktualizací problém nechápu co všichni pořád remcají ­"
..drive se rikalo, ­"nechval den pred vecerem­"

to ze ty nemas problem, neznamena, ze jej nema nekdo jiny. To ze tobe nevadi veci, neznamena, ze nevadi jinym...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(3)
Re: Osobně | od: pidalin (1037)  23.3.202019:12
jenomže půlka věcí co chci mít ve startu bez ­"hackování­" systému do toho startu už ani dát nejde :­-D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Osobně | od: ludek_jelinek (48)  24.3.20207:09
Ale já nepopírám, že X věcí nejde, aniž by to vyžadovalo vrtání popř. ­"hackování­" systému. Nicméně mne, jako běžného uživatele ­(byť ne úplnou lamu, přeci jenom jsem se musel prokousat i DOSem­), který používá PC s Windows na práci, nenapadá, co speciálního bych do Startu cpal. :­-/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Osobně | od: pidalin (1037)  24.3.202017:13
Tak například zástupce ovladačů od zvukovky a celkově věci který jsou v ovládacích panelech standardně na start ve Win 10 připnout nejdou a mít bordel na liště a mini ikonky prostě odmítam. Povedlo se mi to ochcat tak že jsem si otevřel start jako složku, tam jsem ručně přesunul zástupce z ovládacích panelů, tim se mi konečně podařilo zfunkčnit to aby to vyhledávač ve startu uměl najít ­(moc toho nenajde, je to tragédie­) a pak už jsem tam mohl dát konečně to připnout na start. Nechápu proč si tam prostě nemůžu připnout co chci, o co jako microsoftu jde? Nebo to že si nemůžu normálně hodit na plochu zástupce metro aplikací a když už to ochčiju a povede se mi to, tak se nezobrazujou a nebo furt mizej obrázky těch zástupců, prostě je to celý jak kdyby to programoval někdo kdo prošel ňákym rychlokurzem a ne miliardová korporace.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Neskutecne | od: tombominos (558)  21.3.202012:51
..kdyby radeji konecne vyresili nesmyslny ­"windows as service­" a dali moznost ridit aktualizace jako za dob Win7, zrusili na hlavu padle upgrady, ktere nikdo, krome MS nepotrebuje a dali moznost vypnout slidit uzivatele...
Hlavne ze si hrajou a soupu si bonusy...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
DD | od: pidalin (1037)  20.3.202022:16
Proč pane bože furt chtěj něco měnit? Já si už hroznou dobu zvykam na to že mam tento počítač ve startu někde jinde a tlačítko vypnout taky a furt instinktivně najíždim myší tam kde to bylo předchozích 15 let. A ty jejich změny ikonek...nejlepší je to když je to ještě bez popisu, jsem z toho uplně zoufalej jak vždycky minutu jezdim myší kolem dokola a přemejšlim kterej obrázek co znamená a když si dam dlaždici s popisem tak je zase velká 3x3 cm takže furt musim hledat protože to jednim pohledem neobsáhnu všechno jako dřív abych hned viděl kde co je....MS je prostě uplně mimo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(5)
Re: DD | od: PDSFab (81)  21.3.20208:41
Ja používam Startmenu X od dob win7, 8.1, 10­(2015­) až doteraz a tie jejich pikačoviny a dlaždice a iné kktiny ma vôbec nezaújmajú. Nastavím podľa seba a žiadny Indomanagor s tým nič nespravý.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
Re: DD | od: PDSFab (81)  21.3.20208:52
Joj to je hrubka na konci :­) hlava ešte reštartuje. Taktiež Total Commander mám v obľube. Prispôsobím a keď kopírujem, alebo rarujem. No a ľavá a pravá strana, to vyhralo u mňa už dávno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: DD | od: pidalin (1037)  21.3.20209:59
Používal jsem classic shell několik let, ale poslední dobou s tim bejvaj problémy že to po aktualizaci win třeba dlouho reaguje na klik a podobně, tak jsem si řekl že to zkusim s tou windowsáckou nabídkou start, mam to upravený tak aby se s tim ňák dalo dělat a asi si na to časem zvyknu, ale je to fakt těžký. Každopádně je to teď mnohem lepší než to bylo původně když win 10 vydali před pár lety.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: DD | od: batmaster (384)  21.3.202013:41
Podle mě je nejlepší StartIsBack mím ho spousty let, stojí pár korun a funguje úplně bez problémů. Sedmičkové menu do puntíku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: DD | od: wrah666 (2028)  21.3.202012:02
Hlavně nechápu, proč nemůže zůstat zachovaná možnost přepnout na původní. Vždyť je to jen template, nebyla by to pro ně prakticky žádná práce navíc. ­(krom jednoho přepínače, ccož snad i indický programátor zvládne)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: DD | od: tombominos (558)  22.3.202010:26
Protoze pak by se ukazalo, ze to vlastne nikdo vubec nepotrebuje. Takhle tyhle opici kosmeticke zmeny, ktere nemaji zadny smysl zamestnavaji v MS tisice lidi...je az kuriozni, kam firma jako MS muze ­"dojit­" a kam se IT ­"spadlo­" oproti stavu pred 20 lety..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: DD | od: ticho.cz (39)  22.3.202011:04
Co takhle zefektivnit práci?! Používáním klávesových zkratek, které jsou z dob Windows XP pořád stejné, a Tento Počítač si můžete dát na plochu nebo jednoduše kliknout na tlačítko start a napsat prvních pár písmenek a ikona se najde sama!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: DD | od: pidalin (1037)  23.3.20201:55
Proč dělat věci jednodušše když to jde složitě že jo :­-­) klávesový zkratky samozřejmě běžně používam, ale proč mačkat ňákou kombinaci kláves a mít druhou ruku na klávesnici když tyhle základní úkony jdou řešit škubnutim myši během zlomku sekundy? Na ploše samozřejmě mam tento počítač taky, ale spíš jenom z nostalgie, už od doby win xp tam lezu ze startu protože na plochu je to o pár kliků navíc. Ale mně šlo spíš o to že v tý ­"moderníů nabídce start chybí možnost menších okon ale s popiskem tak aby to bylo přehlednější, v těch dlaždicích se strašně špatně orientuje, většina složek má stejně tu ikonku malinkatou, tak proč má sakra ta dlaždice tolik zbytečnýho místa? To prostě nechápu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
A tak nevím | od: DrQQ (35)  20.3.202021:10
Co zasadí našemu HDP větší ránu? Jestli koronavirus, nebo aktualizace W10. ­(Pokus o humor, kdo to nepoznal­).
Jako odchovanec EC 1011 a EC 1010 nesu každou inovaci s nelibostí. V době sálových ­"kalkulaček­" byly aktualizace přijímány s velkou nelibostí. Přibyly sice nové funkce ­(které většinou nikdo nepotřeboval­) a co jakž­-takž fungovalo, fungovat obvykle přestalo. Při aktualizacích došlo na oblasti systému, u kterých nebylo jasné, jakým jazykem vám bude terminál nadávat ­(anglicky, rusky, česky, maďarsky, francouzsky.. to se mi fakt sešlo všechno najednou­). Například maďarské věty jsme nepřekládali. Jednak se týkaly většinou jen periferií a také si je člověk pamatoval podle tvaru ­/ vzhledu a tak nějak vytušil, co to asi znamená. Cynik by mohl poznamenat, ejhle první verze grafického ovládání či výstupu.
Jako disgrafik jsem nešťasten z každé změny vizuálního vzhledu operačního systému či aplikace. Znamená to pro mne další dny beznaděje a frustrace při bádání, co to k čertu asi znamená a kde je zašito to či ono nastavení. Když už jsem se po letech smířil se stávajícím vzhledem a našel si v něm svoje cesty, je všechno jinak, jinde a s jiným jménem. Chápu, že se MS snaží svou optimistickou prezentací vykreslit úžasný svět s novým vzhledem W10. Mne by potěšilo, kdyby tam někde bylo zakleté kouzelné tlačítko ­"původní vzhled­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(2)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.