www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vypustil do světa DirectX 12_2: ray tracing i pro Radeon a Xe

Microsoft vypustil do světa DirectX 12_2: ray tracing i pro Radeon a Xe
, , aktualita
Microsoft právě včas vypustil do světa novou verzi svého API DirectX 12_2. To tak nabídne podporu pro nové grafické čipy AMD RDNA 2 a vedle toho se dočká také Intel a dokonce i Qualcomm. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak rovněž potvrzuje, že grafické čipy AMD RDNA 2, Intel Xe a rovněž některé chystané Snapdragony budou podporovat ray tracing, neboť ten za zahrnutý ve Feature Level 12_2 API DirectX 12. 
 
 
Feature Level 12_2 tak tvoří novou úroveň nad 12_1, ovšem nejde o DirectX 12 Ultimate, i když se do 12_2 dostaly čtyři klíčové funkce, které tvoří právě DirectX 12 Ultimate. Jde o DirectX Raytracing 1.1, Mesh Shaders 1.0, Sampler Feedback 0.9 a Variable Rate Shading 2.0. K těmto čtyřem se v rámci 12_2 přidává řada dalších jako Shader Model ve verzi 6.5, ovšem stejně půjde především o tuto "velkou čtyřku", která je nejdůležitější. Čili API DX12 Ultimate by dle těchto informací mělo stát mezi Feature Level 12_1 a 12_2. 
 
Microsoft také sděluje, že Feature Level 12_2 je podporován na kartách NVIDIA GeForce RTX a Quadro RTX, plnou podporu nabídnou nadcházející karty AMD Radeon s RDNA 2, příslušná GPU s podporou 12_2 obsahuje také roadmap Intelu (takže půjde přinejmenším o výkonné Xe-HPG) a Microsoft dále spolupracuje s firmou Qualcomm, aby zajistil příslušnou podporu i na SoC Snapdragon. 
 
Je zajímavé, že Microsoft se sám odhodlal zveřejnit takovéto klíčové informace o platformách, které mu nepatří a nenechal dané oznámení spíše na jejich výrobcích. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů