www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update

Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
, , aktualita
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 November 2019 Update (1909) začal být distribuován a my máme očekávat méně změn "pod pokličkou" a více změn týkajících se uživatelského prostředí. Například Centrum akcí má nové funkce, jako je možnost přidání záznamů přímo do kalendáře, aniž by se musela otevírat jeho aplikace/okno. Tomu jsme se už ostatně věnovali při příležitosti popisu nové verze Windows 10 tehdy ještě pro Insidery.
 
 
Pokud jde o změny netýkající se uživatelského rozhraní, pak ta nejvýznamnější se týká přednostního využití těch nejlepších jader procesoru (tzv. favoured cores). Je to možná k nevíře, ale Windows dosud nebyly schopny využít procesorem nabízenou informaci o tom, která jeho jádra zvládnou nejvyšší turbo takty na co nejdelší dobu, aby se ta mohla přednostně použít při jednovláknové či prostě neúplné zátěži procesoru. 
 
Na druhou stranu, samotné toto téma je poměrně mladé a začalo se o něm více mluvit v podstatě až letos s nástupem generace Ryzen 3000. Jde ale i o procesory Intel a vůbec o to, že obě firmy začínají narážet na limity křemíkových technologií, kvůli čemuž se už pracovní takty moc nezvyšují a mizí prostor pro přetaktování. To už je ostatně umírající disciplína, která může s příští generací procesorů odejít nadobro, pokud jde tedy o praktické přetaktování, ne pokusy o rekord s tekutým dusíkem. 
 
Microsoft (via techPowerUp) popisuje další změny, jako třeba otevření navigačního panelu ve Start menu pouze umístěním kurzoru na něj, využití nápovědních obrázků v nastavení Centra akcí i jinde, a pak tu máme další podobné volby, tlačítka a funkce, čili prostě a především funkční i kosmetické změny v uživatelském rozhraní na všemožných místech. 
 
Co se týče instalace nové verze Windows 10, jako obvykle se doporučuje počkat na to, až ji systém sám nabídne, neboť tak činí na základě konfigurace počítače a informací o tom, zda s ní či s jejími komponenty jsou či nejsou nějaké známé potíže. Nedočkavci ale mohou zamířit přímo na stránky Microsoftu a stáhnout si ISO. A i když to aktuálně vypadá, že stránky nabízí stále jen jarní verzi, tlačítko Download tool now už nám stáhne aplikaci pro vytvoření instalace nové verze 1909. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Testy před a po: jak se změnily vlastnosti RTX 3000 s opravnými ovladači? Testy před a po: jak se změnily vlastnosti RTX 3000 s opravnými ovladači?
NVIDIA vypustila na trh ovladače, které mají za úkol především zajistit vyšší stabilitu karet RTX 3000. Dle starších informací tak činí i snížením taktů, takže je nasnadě otázka, jak ovlivní výkon oproti původním testům. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic vs. Apple: Soud dal za pravdu Applu, Epic se choval nečestně Epic vs. Apple: Soud dal za pravdu Applu, Epic se choval nečestně
Už pár týdnů hoří boj mezi společností Apple a Epic Games kvůli provizím. Epic Games totiž navzdory podmínkám App Store vložili do své aplikace svůj platební systém. Neoprávněnost takového činu potvrdil i soud.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh? MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh?
Společnost MSI už začala nabízet nové verze BIOSů pro své základní desky, které jsou založeny na AMD Combo PI V2 1.1.0.0 a nabídnou už díky tomu kompatibilitu s chystanými procesory Zen 3 "Vermeer". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker
Společnost QNAP radí svým uživatelům, aby aktualizovali systémy svých NASů. V poslední době se totiž šíří ransomware AgeLocker, který může napadnout déle neaktualizované systémy nebezpečným vyděračským softwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku
Společnost Sony už v průběhu tohoto měsíce odstartovala předprodej konzole PlayStation 5, což ovšem nezvládla příliš dobře a také se za to později omluvila. Nyní to přitom vypadá, že některé předobjednávky budou splněny až v příštím roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek