www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update

Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
, , aktualita
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 November 2019 Update (1909) začal být distribuován a my máme očekávat méně změn "pod pokličkou" a více změn týkajících se uživatelského prostředí. Například Centrum akcí má nové funkce, jako je možnost přidání záznamů přímo do kalendáře, aniž by se musela otevírat jeho aplikace/okno. Tomu jsme se už ostatně věnovali při příležitosti popisu nové verze Windows 10 tehdy ještě pro Insidery.
 
 
Pokud jde o změny netýkající se uživatelského rozhraní, pak ta nejvýznamnější se týká přednostního využití těch nejlepších jader procesoru (tzv. favoured cores). Je to možná k nevíře, ale Windows dosud nebyly schopny využít procesorem nabízenou informaci o tom, která jeho jádra zvládnou nejvyšší turbo takty na co nejdelší dobu, aby se ta mohla přednostně použít při jednovláknové či prostě neúplné zátěži procesoru. 
 
Na druhou stranu, samotné toto téma je poměrně mladé a začalo se o něm více mluvit v podstatě až letos s nástupem generace Ryzen 3000. Jde ale i o procesory Intel a vůbec o to, že obě firmy začínají narážet na limity křemíkových technologií, kvůli čemuž se už pracovní takty moc nezvyšují a mizí prostor pro přetaktování. To už je ostatně umírající disciplína, která může s příští generací procesorů odejít nadobro, pokud jde tedy o praktické přetaktování, ne pokusy o rekord s tekutým dusíkem. 
 
Microsoft (via techPowerUp) popisuje další změny, jako třeba otevření navigačního panelu ve Start menu pouze umístěním kurzoru na něj, využití nápovědních obrázků v nastavení Centra akcí i jinde, a pak tu máme další podobné volby, tlačítka a funkce, čili prostě a především funkční i kosmetické změny v uživatelském rozhraní na všemožných místech. 
 
Co se týče instalace nové verze Windows 10, jako obvykle se doporučuje počkat na to, až ji systém sám nabídne, neboť tak činí na základě konfigurace počítače a informací o tom, zda s ní či s jejími komponenty jsou či nejsou nějaké známé potíže. Nedočkavci ale mohou zamířit přímo na stránky Microsoftu a stáhnout si ISO. A i když to aktuálně vypadá, že stránky nabízí stále jen jarní verzi, tlačítko Download tool now už nám stáhne aplikaci pro vytvoření instalace nové verze 1909. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala