Microsoft xCloud dnes startuje: 150 her u nás i na Slovensku

Microsoft xCloud dnes startuje: 150 her u nás i na Slovensku
, , aktualita
Microsoft dnes spouští službu xCloud a jak slíbil, týká se to celkem 22 zemí včetně České republiky a Slovenska. Zveřejněn byl také seznam více než 150 her, které si budeme moci libovolně hrát v rámci předplatného. 
K oblíbeným
reklama
Jak bylo uvedeno v srpnu, od 15. září se spouští betaverze propojených služeb Xbox Game Pass a xCloud, takže jedno předplatné budeme pravidelně posílat za možnost hrát streamované hry z cloudu, a to z výběru více než 150 titulů. Je zajímavé, že tiskovka stále mluví o více než 150 titulech, když ve skutečnosti je jich více než 170 a konkrétně pak 172. Za takovou nepřesnost ale asi nikdo Microsoftu spílat nebude. 
 

Xbox Game Pass Ultimate čítající obě služby naráz nás přijde na 1 dolar za první měsíc a pak už pravidelně 15 dolarů za měsíc. Zde máte k dispozici přehled hardwaru, který bude možné pro takové hraní využít. Jako dodatečnou výbavu pak můžeme různé ovladače včetně Xbox One Bluetooth Wireless či PlayStation DualShock 4 nebo jiné od firem 8BitDo, Nacon, PowerA a Razer. xCloud by měl být ale k dispozici i pro PC
 
 
Pro hraní na mobilních zařízeních budeme potřebovat příslušnou aplikaci pro Android, přičemž pro řadu Samsung Galaxy je připravena zvláštní aplikace, která obsahuje i obchod. 
 
Microsoft, ačkoliv nabízí xCloud jako betu, mluví o stabilitě služby a ostatně právě kvůli jejímu zajištění bude zpočátku k dispozici jen ve 22 zemích, než se přejde na nabídku pro celý svět. Slibuje také, že o Vánocích si budeme moci zahrát to nejlepší z nabídky EA Play bez příplatku.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek