www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft žádal AMD o navýšení výroby APU pro nové konzole Xbox

Microsoft žádal AMD o navýšení výroby APU pro nové konzole Xbox
, , aktualita
Nová bitva mezi společnostmi Microsoft a Sony na poli herních konzolí je zatím notně ovlivněna jejich celkovým nedostatkem na trhu. Ten nyní dokazuje také Microsoft, který se zmínil o vyjednávání s AMD. 
K oblíbeným
reklama
Xbox Series X a S a dvě verze PlayStation 5 jsou aktuálně velice žádané konzole, i když si lze představit, že v tomto souboji tahá za kratší konec provazu spíše Microsoft. Ten prodal v případě minulé generace mnohem méně konzolí než Sony, a tak je logické předpokládat, že zákazníci budou častěji žádat novou PlayStation než Xbox. To svým způsobem dokládá i ten fakt, že jediná nová konzole, kterou si dnes lze u nás bez problémů ihned koupit, je Xbox Series S. 
 
 
Xbox Series X je ale i u nás nedostatkové zboží a Phil Spencer, šéf xboxové divize v Microsoftu, nám k tomu může povědět více. Předem zmiňuje některé pochopitelné otázky neinformovaných lidí, kteří se ptají na to, proč Microsoft "jednoduše" nevyrobil víc konzolí či případně proč je nezačal vyrábět/dodávat dříve. 
 
Reakce Spencera jsou prosté. Snaží se reagovat s tím, že výroba rozhodně nestojí, ale naopak jede na plné obrátky, pokud jde o výrobu samotných konzolí. Minulý týden si také telefonoval s výkonnou ředitelkou firmy AMD, Lisou Su, se kterou řešil otázku, jak by bylo možné navýšit výrobu. Je přitom zřejmé, že jde především o výrobu APU. 
 
A nám zase musí být jasné, jak bylo psáno v předchozím článku, že AMD s takovou situací nemůže moc dělat, neboť čipy nechává vyrábět firmu TSMC, která bohužel není nafukovací. AMD tak může leda tak přerozdělit své zdroje, což by bezpochyby znamenalo omezení výroby jiného hardwaru, a to nejspíše některých svých vlastních produktů. To už pak je otázka firemních priorit a celé strategie, o čemž veřejnost pochopitelně nemá žádný přehled. 
 
Server Extremetech sice zmiňuje možnost navýšení výtěžnosti, ale zde si můžeme být jisti, že výroba se ladí i bez rozhovorů mezi Spencerem a Lisou Su. Uvolnění ale může nastat i jinak, a to třeba tím, jak budou především výrobci mobilních čipů přecházet na lepší procesy a opustí část 7nm kapacity. 
 
V každém případě to vypadá, že zájemci o novou konzoli jsou na tom dnes mnohem lépe než ti, kteří si chtějí pořídit nové herní PC. Grafické karty stále nejsou, roste zájem těžařů a můžeme každou chvíli očekávat oznámení dalších výrobců, kteří se rozhodnou stejně jako Asus zvyšovat doporučené ceny karet. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře