reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft získává patent na vícenásobné stisknutí tlačítka PDA

, , článek
Microsoft získává patent na vícenásobné stisknutí tlačítka PDA
Společnost Microsoft získala patent na postup, kdy jedno hardwarové tlačítko handheldu provádí rozličné funkce tak, že je namísto běžného stisknutí podrženo déle nebo stisknuto vícekrát.
Microsoft získává patent na vícenásobné stisknutí tlačítka PDA
Patent zahrnuje širokou škálu akcí, které mohou být vykonány více stisky tlačítka případně jeho dlouhodobějším přidržením. Například, stisknutí tlačítka jednou běžným způsobem může otevřít aplikaci, zatímco dvojí rychlé klepnutí za sebou může otevřít nový dokument.

Jelikož Microsoft nyní vlastní tento patent, je pravděpodobné, že bude vyžadovat licenční poplatky od firem, jež vyrábějí mobilní telefony, smartphony i handheldy a tento spouštěcí postup podporují a používají. Microsoft se dokonce může pokusit dát k soudu ostatní tržní subjekty, jejichž výrobky dle něj tento patent porušují, čímž by samozřejmě dosáhl minimálně stažení produktů z prodeje.

Na druhou stranu, tento patent by nemusel u soudu uspět, žádost o něj byla totiž podána zaměstnanci Microsoftu až 12. července roku 2002, pokud by se tedy podařilo ostatním firmám dokázat, že tato technika byla již široce rozšířena a používána ještě před Microsoftí žádostí o zavedení patentu, je velmi pravděpodobné, že bude jeho platnost zrušena.

Kompletní text patentu č. 6,727,830 si můžete prostudovat zde.
Zdroj: Brighthand
reklama
reklama
reklama