Microsoft Zune HD je postaveno na NVIDIA Tegra

Microsoft Zune HD je postaveno na NVIDIA Tegra
, , aktualita
Společnost NVIDIA vyhrála pro svou platformu Tegra první velký kontrakt. Pro svůj přicházející mobilní multimediální přehrávač Zune HD si ji totiž vybral samotný Microsoft, jenž dozajista není zanedbatelným partnerem. Dle Microsoftu bude...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA vyhrála pro svou platformu Tegra první velký kontrakt. Pro svůj přicházející mobilní multimediální přehrávač Zune HD si ji totiž vybral samotný Microsoft, jenž dozajista není zanedbatelným partnerem.Dle Microsoftu bude Zune HD využívat výhradně paměti typu flash místo klasického HDD a také multi-touch obrazovku OLED s úhlopříčkou 3,3" a rozlišením 480 x 272. Jiné technické podrobnosti ale stále nebyly zveřejněny, takže ani není jasné, zda Zune HD využije aktuální standard 802.11n, nebo zůstane u 802.11g, apod.

Zune HD bude také integrovat v sobě služby Xbox Live a Zune store a jeho výstup umožní přehrávat video v rozlišení 720p, které si budeme moci pustit na HDTV. Umožní to NVIDIA Tegra série 600 s jádrem ARM11 a programovatelným GPU GeForce s vlastním nízkonapěťovým řadičem DDR pamětí a NAND flash pamětí. Hardwarově umí dekódovat videa v MPEG4, H.264, VC-1/WMV9 a enkódovat v H.264 a MPEG4. Kromě toho je tu podpora dvou displejů, až 12Mpix webkamery, USB, PATA, různých digitálních výstupů, atd.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek