Microsoft Zune HD je postaveno na NVIDIA Tegra

Microsoft Zune HD je postaveno na NVIDIA Tegra
, , aktualita
Společnost NVIDIA vyhrála pro svou platformu Tegra první velký kontrakt. Pro svůj přicházející mobilní multimediální přehrávač Zune HD si ji totiž vybral samotný Microsoft, jenž dozajista není zanedbatelným partnerem. Dle Microsoftu bude...
reklama
Společnost NVIDIA vyhrála pro svou platformu Tegra první velký kontrakt. Pro svůj přicházející mobilní multimediální přehrávač Zune HD si ji totiž vybral samotný Microsoft, jenž dozajista není zanedbatelným partnerem.Dle Microsoftu bude Zune HD využívat výhradně paměti typu flash místo klasického HDD a také multi-touch obrazovku OLED s úhlopříčkou 3,3" a rozlišením 480 x 272. Jiné technické podrobnosti ale stále nebyly zveřejněny, takže ani není jasné, zda Zune HD využije aktuální standard 802.11n, nebo zůstane u 802.11g, apod.

Zune HD bude také integrovat v sobě služby Xbox Live a Zune store a jeho výstup umožní přehrávat video v rozlišení 720p, které si budeme moci pustit na HDTV. Umožní to NVIDIA Tegra série 600 s jádrem ARM11 a programovatelným GPU GeForce s vlastním nízkonapěťovým řadičem DDR pamětí a NAND flash pamětí. Hardwarově umí dekódovat videa v MPEG4, H.264, VC-1/WMV9 a enkódovat v H.264 a MPEG4. Kromě toho je tu podpora dvou displejů, až 12Mpix webkamery, USB, PATA, různých digitálních výstupů, atd.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře