www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil technical preview verzi vývojářské sady pro Windows 10

Microsoft zveřejnil technical preview verzi vývojářské sady pro Windows 10
, , aktualita
Do příchodu Windows 10 naplánovaného už na letošní léto nezbývá mnoho času. Microsoft proto zveřejnil sadu nástrojů, které budou nezbytné pro vývoj aplikací pro novou univerzální aplikační platformu (UAP) Windows 10.
K oblíbeným
reklama
Jelikož mají nové Windows 10 být především univerzální platformou fungující na celé řadě zařízení s nejrůznějšími obrazovkami či vstupními zařízeními, rozhodl se Microsoft vyjít vstříc vývojářům a nabídl jim sadu nástrojů, které mají usnadnit vývoj univerzálních aplikací.

Klíčové vlastnosti nových nástrojů jsou následující:
  • Adaptive UX - umožní vývojářům vytvořit jediné uživatelské rozhraní, které bude správně fungovat na různě velkých obrazovkách.
  • User Controls – umožní detekovat vstupní zařízení a adekvátně nastaví uživatelské rozhraní, například větší tlačítka pro dotykové ovládání.
  • API contracts – nabídne možnost zjistit za běhu programu vlastnosti systému, například přítomnost hardwarových tlačítek u smartphonů.

Kromě samotné SDK Microsoft zveřejnil i celou řadu materiálů, které mají vývojářům pomoci správně využívat nové nástroje a funkce. Jedná se například o řadu video tutoriálů, které kromě jiného ukazují například i jak konvertovat starší Windows 8.1 aplikace na novou platformu Windows 10, online dokumentaci nebo ukázky zdrojových kódů.

Vývojáři, kteří si chtějí nové developer tools vyzkoušet, musí být členy Windows Insider Programu a musí mít nainstalovanou nejnovější verzi Visual Studia 2015 CTP6.

Zatím se jedná o technical preview verzi, která má uživatelům především dát tušit, co mohou v budoucnu očekávat. Zástupci Microsoftu přislíbili, že blíže se budou nové univerzální platformě věnovat na konferenci Microsoft Build, která se uskuteční koncem dubna.

Zdroj Hexus
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala