reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od minduton
Seagate mi nesmí do baráku. Před lety mi od nich umřel 3TB disk těsně po záruce, zatím a dosud největší škoda na discích.
Odpovědět1  0
Hrušky a jabka... USB­-C 240 Wattů, to už je při napětí 48 V, tj. 48 V­/ 5 A. Kdežto ten 12VHPWR je pořád jen na 12 V, takže tam tečou proudy jako prase....

50 V je mimochodem maximum pro ­"malé­" napětí ­(tj. na dotek jakože relativně neškodné napětí ­- pokud má člověk boty s podrážkou, suchý ruce atp.­). Napětí od 50 V do 1kV už je ­"nízké­" napětí a to už běžně zabíjí.
Odpovědět0  0
No já nevím, ale můj Core i3­-10100F běhá na 0.98 V při allcore boost 4.1 GHz. Před undervoltingem to bylo 1.03 V.
Při idle ­(0,8 GHz­) padá až na 0.67 V.
A to je 14 nm.

To ten AMD musí být snad nějak nemocnej, když do toho perou 1.19 V a přitom to je 7 nm.
Odpovědět0  5
Nakonec to to princátko prodá. Za to je totiž hóódně moc velbloudic nebo kozatic. A na to oni slyší.
Odpovědět0  0
Sorry jako, ale nazvat ženu p*, a pak se ještě divit, že jsem odstaven, to není normální.
Odpovědět2  1
90nm jsou první procesory pro AM2 patici ­- Athlon x2 či Pentium 4­/Pentium D.
A i když každý v první řadě vidí jako použití desktopové procesory a mobilní telefony, tak to je Rusům u zadele. Tak to holt nebude. Oni to potřebují do zbraní, do raket, do zaměřovacích počítačů tanků atp. A tam nějaké nm nerozhodují, naopak tam o to víc rozhoduje to, aby se to vyrábělo doma.
Odpovědět4  0
U většiny tovaru nemám problém s tím, koupit něco ­"rozbalené­", ale musí to být zkontrolované ­(ten zákazník předtím to patrně nevracel bezdůvodně­) a musí být na to sleva min. 20­-30%, tj. musí to být CITELNÁ sleva.
Tedy ne pouze pár mrzkých %, jak je obvyklé. Na to jim pak kašlu. Pokud nová základní deska stojí 1159 Kč a v ­"rozbaleno­" to je za 1043 Kč, tak si to můžou narvat do špic. Sleva pouhých 10% při relativně velkém riziku, že je deska nějak načnutá... ­- to myslí skřet jako fakt vážně?!
Odpovědět0  0
...v jakékoliv formě nesmrdí.
Odpovědět0  3
Počítám, že to bude něco na bázi RISC­-V a na 14 nm. A popravdě, výrobní proces je dnes podružný, i Intel jede stále z valné míry na 14 nm.
Odpovědět4  1
Zase další kktek, co chytnul druhou mízu a myslel si, že celý svět čeká jen něj. Bych se vsadil, že ta Suzuki je ve skutečnosti stočtyřicetikilovej Chuck, co žije ve sklepě u své matky na předměstí Detroitu, nebo tak.
Odpovědět1  0
Comet Lake forever.
Odpovědět0  0
Youtubeři, co se tím živí, už Youtube dávno neberou jako monetizační platformu. Klejmuje kdekdo a nemá smysl se ani odvolávat, protože odvolání opět řeší stroj ­(AI­). Já jsem dával na youtube video z promoce, kde v sále bylo 5 hudebníků, kteří občas vyloudili nějakou fanfáru na pár sekund a i kvůli těm fanfárám ­(defacto jen pár tónů, žádný konkrétní motiv­) si to naklejmovali nějací kokotci z jakýhosi orchestru.
Odpovědět5  0
Může je koupit nVidia.
Odpovědět0  0
80 kg organické hmoty není jen tak, takže čekám, že taková mrtvola bude zrecyklována. Ani bych se nedivil, kdyby ta recyklace byla něco víc, než jen namletí do humusu. Jsou to pořád proteiny, které lze přímo strávit.
Odpovědět4  0
Moderní disky jsou právě jen na 5 V. Na 12 V už skoro nic. Vládnou SSDčka a 2.5 disky. V některých bednách už na 3.5­" disky ani nejsou pomalu šachty.
Odpovědět0  0
Místo 12 V bych přešel už rovnou na 19 V.
Bylo by možné pak používat notebookové zdroje a zmenšil by se průřez vodivých drah na desce. Kondenzátory na desce by zůstaly stejné, protože už dnes se pro 12 V používají obvykle kondíky na 25 V. Účinnost by se zvýšila ještě více a bylo by možné desktopové desky sladit s architekturou notebookových desek.
Jinak i dnešní desky jsou plné různých DC­-DC měničů, takže nemá smysl nad tím plakat.
Odpovědět1  0
Tak můžou klidně kupovat přes prostředníky. Nepředpokládám, že když někdo koupí kontejner disků, že se musí upisovat k tomu, že ho nepřeprodá Huawei.
Odpovědět1  0
Ze strategického hlediska není zájem na straně TSMC tady v Evropě něco stavět. Využívají to v zásadě jako páku pro udržení nezávislosti Tajwanu.
Odpovědět1  0
Většina lidí by nejradši kupovala procesory pod 5k, ale to mají smůlu. i3­-10105F není a i5­-11400F taky není běžně dostupný. Jsou to papírové produkty. Intel se snaží za každou cenu vyšroubovat průměrnou prodejní cenu CPU co nejvýše.
Odpovědět3  0
Prachy nedojdou, protože se pořád tisknou další. Dnes už se vlastně ani nemusí tisknout, stačí je napsat někam do komplu. Když já někomu půjčím na rok bilion, ten druhý půjčí na rok bilion mně, tak už tyto závazky samy o sobě představují ­"peníze­" a lze s nimi spekulovat. A hnedle máte o 2 biliony na světě víc. Spíše bude problém, až nastane prasknutí bubliny a budou si za prachy chtít koupit něco, co lze držet v ruce.
Že kryptoměny stoupají, mě osobně neudivuje. Na světě je spousta států, kde je inflace v desítkách % ročně, valuty v nich nejsou dostupné a tak jedinou možností, jak uchránit nějaké úspory, je nákup kryptoměn.
Odpovědět5  2
Víc jak 500W to být nemohlo, to už by zhavarovala patice.
Odpovědět1  0
Nějak mi uniká výhoda. Performance per Watt je u Comet Lake bezpochyby vyšší než u Rocket Lake.
Odpovědět0  0
V 90% aplikací na nm vůbec nezáleží. Např. čipu v televizi je šumák, zda je vyroben 65nm nebo 7nm.
Odpovědět1  2
AVX512 přidává v enkodingu videa ­(HEVC­) velezhruba +5% až +15%.
Odpovědět3  0
Kdyby byla nějaká ITX základovka s ARM+iGP za 1000 Kč, tak bych do toho klidně šel. Jako zobrazovadlo webu, videí a lehčí office, v pohodě.
Odpovědět0  0
Tam je ta koncepce postavena úplně jinak, Ano, je tam 120V a dokonce většinou 1fázově ­(např. hlavní jistič 1x100 A­), ale zase mají skoro až v obýváku trafo 6­/0,12 kV ­(opět většinou 1fázové­).
Odpovědět1  0
je tam napsáno ­"Max počet PCIe 3.0­", ne ­"Max počet PCIe­".
Odpovědět0  0
Ne, ty seš výjimka. Já mám sice taky Steam, ale poslední roky kupuji vše přes Epic. Nejde jen o ty hry zdarma, ale na Epicu je to zkrátka levnější. Pokud je nějaká hra současně v nabídce Epicu i Steamu, je Epic o pěkných pár % levnější, protože má ceny v CZK.
A pokud koupíš Ubisoft hru na Epicu, tak to máš procesně prakticky jedno jestli Epic nebo Steam, protože stejně k té hře musíš přistupovat přes Ubisoft Connect.
A nabídkovým slevám na Epicu se nedá odolat ­- např. na začátku roku jsem pořídil gold edici FC5 za nějakých 190 Kč. Takovou cenu mi nikdy Steam, a paradoxně ani sám Ubishop, nedá. Na Epicu jsou hry doslova za babku ­(kdy využiješ 20 EURO slevový kupon­), nehledě na ty hry zdarma ­(každá 2. až 3. je v kategorii AAA­).
Odpovědět0  0
To mělo nejspíše taky vliv, ale drtivý vliv mělo to, že AMD už je bohužel příliš drahé. Ano, má sice o x% výkonnější CPU, ale pokud vezmu v potaz, že mohu i7­-10700F koupit dnes za 6k7 a za Ryzen 5800X ­(nejlevnější 8jádro z 5000 řady­) se chce pořád přes 12k ­(skoro 2násobek!!!!­), tak je volba jasná. A navíc je i7­-10700F pořád skladem. Dokonce i9­-10900F je výrazně levnější ­- cena 9k4.
Ty ceny Řýzků jsou zkrátka už krapet šílené, za ty ceny si to může AMD i s TSMC nacpat do špic.
Odpovědět1  0
Buď mají dovolit obchodovat akcie všem a bez omezení, a nebo zcela zakázat obchody na páku.
Tohle zase smrdí tím, že někteří jsou si rovnější než jiní.
Odpovědět0  0
Můžete se na to dívat i z druhé strany barikády. Pokud by TSMC teoreticky aspirovalo na výrobu vlastních čipů ­(vlastního designu­), je pro ni jako pro firmu výhodnější spolupracovat spíše s co nejmenším počtem hráčů.
Odpovědět0  0
A jak tu efektivitu procesoru vůbec posuzujete, resp. jaká je vaše představa, prosím? Podle mě by se to mělo posuzovat na celou sestavu a to ve fps­/Watt nebo v rendered_frames­/Wattsekunda. Podle toho, co kdo posuzuje a preferuje jako účel.
Což se obávám, že pod tuto hranici efektivity se dostane Intel až na výjimky i s tím svým nahoněným turbem a vámi zmiňovaným podtápěním pod procesorem. Tepelná ztráta procesoru totiž tvoří obvykle jen 30­-40% výkonové spotřeby celé PC sestavy, pokud se započítá i LCD monitor ­(je­-li zapnut­), tak to vychází i na 25%. Za této konstelace se vyplatí procesor hnát dost daleko za sweet spot.

scénář A: CPU reálná spotřeba 65 W, zbytek sestavy 150 W, LCD 40 W, 40 fps... 0.157 fps­/W
scénář B: CPU reálná spotřeba 130 W, zbytek sestavy 180 W, LCD 40 W, 55 fps... 0.157 fps­/W

Oba scénáře jsou po stránce efektivity paradoxně srovnatelné, přitom B znamená 2x vyšší spotřebu procesoru.
Odpovědět2  1
Právě proto to má mít hardwarový scheduler.
Odpovědět0  0
Je potřeba vzít v úvahu, že Ryzen 5800X je bez IGP, takže je relevantní ho spíše srovnávat s i9­-10900KF, ne s i9­-10900K. A pak je už ta cena srovnatelná.
Odpovědět0  0
Ty ceny mi nějak nesedí. Buď Intel ty svoje CPU prodává výrazně levněji, než co jsou papírové ceny a nebo jde o nějaký úlet.
Např. u Core i9­-11900K se píše 604 USD, což by odpovídalo ceně 16400 Kč s DPH a to by mělo být současně dle článku o 8,9% méně než současná cena i9­-10900K... ale i9­-10900K se kupodivu prodává v ČR pouze za 13800 Kč s DPH, nééé za 18000 Kč s DPH.

Ledaže by v tom článku byly koncové ceny i s VAT ­(s DPH­). Ale to není nikde uvedeno. Pak by to jakž takž sedělo.
Odpovědět0  0
A k čemu by jim jako ta licence byla, když stejně nemaj ta nizozemská ­"světla­" na onu pokročilou litografii? Intel je v pořadníku na ta ­"světla­" až kdesi v p* a dřív než v roce 2023 je mít v dostatečném množství nebude. Licence je mu proto k ničemu, nic neřeší ­- protože by to bylo asi tak něco podobnýho jako kdyby Newton v 17. století dostal od Marconiho licenci na bezdrátový telegraf. Řekl by si ­"hmm pěkný­", ale to by bylo asi tak všechno.
Odpovědět2  1
Teploty 80­-90 st.C určitě nejsou normální, to ať jdou do háje. Procesor to třebas vydrží, ale co socket? Plast při vyšší teplotě degraduje a křehne. Nehledě na fakt, že při takové teplotě nemůže procesor pracovat v podmínkách sweet spotu ­(ideálního pracovního bodu­). Mám ověřeno, že v podmínkách vysokých teplot již narůstají razantně různé parazitní odpory, což defacto sráží dolů energetickou efektivitu. Na Ryzenech 5xxx ­(7 nm­) se mi nelíbí, že do toho AMD zvesela pere podstatně vyšší voltages, než co Intel do Comet Lake ­(14 nm­).
Odpovědět0  13
Vyrábí čipy a můžou si je prodat komu chtějí ­- tak jaképak okrádání. Já bych to udělal stejně. Prodal bych to těžařům? Ano. Proč? Krom peněz jsou tu i další důvody. Náklady na RMA ­(reklamace­) grafických karet jsou na úrovni 10­-30% z tržeb na jejich prodej, když to střelíte těžařům, tak to smrsknete o řád níže, protože první co těžař udělá, že ty grafiky nechá montovat odborným personálem za ideálních podmínek a navíc je podvoltuje. Ale co udělá blbý franta uživatel? Vrazí to sám do PC, což už samo smrdí rizikem a navíc to přetaktuje... No a když to odpálí, to jde samozřejmě suverénně reklamovat.
No a beztak je to debata o ničem, protože těžařům prodávají hlavně výrobci grafických karet, ne nVidia, ani AMD. A jak říkám, já se těm výrobcům grafických karet nedivím. když celou výrobu prodají těžařům, tak je to ulehčení jako prase, protože nemusí řešit RMA, nemusí řešit prakticky nic.
Pak se divíte, že takový výrobce radši prodá párset ks karet z fleku těžaři?
Odpovědět1  0
Tak jasně, omylem koupil. Tomu nejspíše nevěří ani on sám, ne. Zkrátka si to těsně po koupi rozmyslel a když tam nenašel žádnou možnost, jak revokovat nákup, tak hledal muchy, na kterých se právně otočit.
Odpovědět0  5
Ještě tam mohl zkusit napájet nad každý ten M­(L­)CC další M­(L­)CC, tj. zdvojnásobit kapacitu.
Odpovědět0  0
Ať už jdou do p*, konečně. Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže. Co to blekotám... Zkrátka bude vládnout všem Chromium jádro a basta. Vždycky mě to strašně bere, když přijdu k nějakýmu neumětelovi něco řešit s PC, a on neumětel tam má nainstalovanej a používanej Firefox ­- ne kvůli tomu, že by ho vehementně chtěl, ale je to zkrátka jen historická záležitost, protože je na to tak roky zvyklej.
Odpovědět0  8
Je to asi tak něco podobného, jako mít auto se spalovacím i elektro­- motorem současně. Obojí má své výhody a nevýhody ­(elektromotor líp akceleruje, může rekuperovat, naopak spalovací motor je lepší na delší a stabilní části trasy­). Otázkou je, zda to reálně k něčemu bude, tyhle obojetný věci ve finále dost kulhaj.
Odpovědět0  2
Metal Gear Solid, Silent Hill nebo Pro Evolution Soccer mi nic neříká. Ale takovej Green Beret ­(od Konami­) jo. https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=g2e0XYahs6Y
Odpovědět0  0
V první řadě jde Číně o nezávislost na poli bojových technologií. Na akceleraci nějakýho taktickýho screenu na letadlové lodi, nepotřebujete supr dupr nejvýkonnější grafický čip. Bohatě stačí i ta plácačka na 28 nm. Hlavně že se to bude vyrábět v Číně a bez přispění USA, cokoliv jiného by ohrozilo udržení bojeschopnosti v případě válečného stavu s USA.
Odpovědět1  0
Dyť ta hra je poloviční propadák.
Odpovědět2  4
Je mi naprosto u prdele, že vývojáři chtějí za hry 70 dolarů či éček. Za žádnou hru jsem nedal nikdy plnou startovací cenu. Klidně si počkám 2 i více let, než daná hra spadne do budget segmentu, kde to koupíte kolem 5­-15 éček a nebo dokonce zadarmo. Je to výhodnější i z pohledu hardware, protože na hry vám pak stačí mainstream stroj, a nemusíte mít highend.
Odpovědět7  0
...by mohlo být vcelku jedno, zda je ta založena na TU117, TU116 či dokonce TU106...
Tak jedno to určitě není. Čím větší je plocha čipu, tím větší leakující proud skrze substrát. Menší jádro je výhodnější.
Odpovědět0  0
Far Cry koridorovky nejsou. Spíše je ale na té sérii vidět obecný úpadek her. Největší komplexnost hry totiž vykazují paradoxně nejstarší díly, typicky FC 2. Tam můžete ustřelovat jednotlivé listy rostlin, když hodíte granát ­"sfoukne­" to listí ze stromů, jde střílet skrze plechy, nepřítel s postřelenou rukou se po zásahu jakžtakž sebere a vytáhne na vás pistoli, navíc ho běží sebrat parťák... zkrátka spousta fičurin a neuvěřitelných detailů. Naopak FC 5 je proti tomu jen co nejvíc programátorsky zjednodušená střílečka. Dřív hry dělalo např. 100 programátorů a 20 grafiků, dnes to je 20 programátorů a 100 grafiků. A podle toho to vypadá.
Odpovědět4  0
A ty si myslíš, že někde v černým vidlákově v Mississippi je to stejný jako v NY, Floridě nebo LA?
Odpovědět0  0
No určitě jim to obrat nezvedne. Kdyby jo, tak by Huawei kopli po doběhnutí stávajících kontraktů do prdele hned ­- takže obrat půjde logicky dolů. Otázkou je o kolik.
Odpovědět1  0
Že Edge ztratil možnost prohlížet epub soubory, tím si to u mě posr*li.
Odpovědět0  1
Nic nového zadarmo na Uplay nevidím.
Odpovědět0  2
Vypadá to divně.
Odpovědět0  0
Tímto heslem se bohužel řídí v USA hodně provozovatelů infrastruktury.
Odpovědět3  2
Holt prachy jsou na prvním místě. V první řadě každej hujer si slibuje nemožný od své vlastní streamovací platformy a pokud ne, tak holt GFN málo platí.
Odpovědět0  0
Není mi zcela jasné, na jakém principu ho může pokutovat nějaká ­"komise pro cenné papíry­". To snad ta komise SEC má v Americe nějakou trestní pravomoc nebo co?
Odpovědět4  0
2024 je scifi. I 2028.
Odpovědět1  1
...i když její přístroje UŽ nepracují...
Odpovědět0  0
Bývaly časy, kdy jsem Avast! instaloval všude a všem. Jenže mi začala vadit jistá rostoucí komerční vlezlost tohoto software. Jasně, je to zadarmo ­(myšlena Home verze, nebo jak se jmenuje ta free verze nyní­), takže něco výměnou za to musí člověk strpět. Ale co bylo moc, to bylo moc. V jedno kuse vyskakující hoax okýnka typu ­"Pozor! Váš počítač může být ohrožen! Pořiďte si ... se slevou 75%!­" mě fakt iritovala, protože mi spousta zmatených příbuzných pak kvůli tomu volala, atp. Navíc se ten soft stával čím dál více nabubřelý a ubíral viditelně rychlost. Nezřídka se PC i ­"zasukovalo­", a Avast nešel odinstalovat, nebo se to raflo s MS Defenderem ve W10. Takže to šlo zkrátka do perdele, a nyní už pár let tento postupně zhovadilý kus software neinstaluji.
Odpovědět4  0
Zrychlení pamětí z 12 Gbps na 14 Gbps svědčí o jediném a to o tom, že je architektura Navi schopna pamětem adaptivně měnit napětí, tj. ­"kvedlá­" s napětím pamětí ­(s ohledem na zatížení­) stejně jako s napětím GPU jádra. Spousta karet už je totiž vyrobená, a nikdo už na nich čipy nepřepájí. Přetaktovat paměti o +16,7% tudíž nelze nijak jinak, než že jim přidaj přes ten upravenej firmware volty navíc a to jakože dost ­- počítám o cca +10% vyšší napětí, aby dosáhli propustnosti o 16,7% vyšší. Samozřejmě to bude stát Watty navíc, počítám, že 2­/3 z těch 10 W sežerou převoltované paměti, zbytek padne za oběť vyšším frekvencím na jádře.
Odpovědět0  4
Je tady Chromium, a z Chromia si každý může vzít co chce a upravit si jak chce. Existence FF je jen opruz k řešení navíc a ti lidé, co FF používají, na tom jedou defacto ze setrvačnosti. To je holá pravda.
Odpovědět0  5
Já vám ukážu leda kulové... :­) Každopádně to bude asi reálný nárůst v průměrném fps na úrovni +3­-4%, více ne.
Odpovědět0  1
Panebože, ať už konečně chcípnou... Říkám to sice nerad, ale tahle přežívající non_Chrome alternativa jen zbytečně komplikuje život.
Ať Chrome­/Chromium vládne všemu a všem a basta.
Odpovědět0  7
GTX 1660 Ti z trhu určitě nezmizí, jelikož je to jediná karta která nese plné jádro TU116 se všema výpočetníma jednotkama ­(1536 SP­). 1660 Super má 1408 SP. Pochybuji, že by nVidia byla ochotna kriplit a uměle limitovat veškerou produkci TU116.
Spíše si myslím, že GTX 1660 Ti bude žít dál. Můžou vyměnit 12 GHz paměti za 14 GHz paměti ­(nebo dokonce 15,5 GHz paměti­), trochu zvednout takty a vydat to jako ­"GTX 1670 Super­" nebo ­"GTX 1660 Ti Super­".

Apropo. AMD na poslední chvíli vydává nové BIOS pro RX 5600 XT, které významně zvedají takty všeho ­(rezervy tam byly velké, a hodně lidem to pár týdnů dozadu připadalo až podezřele nízko taktované­). Takže RX 5600 XT se tímto výkonově vysouvá NAD RTX 2060.
Odpovědět0  1
Na koupi ­"rozbaleno­" já bych tedy ty nervy neměl, vy jo?
Sleva oproti ­"nové­" je obvykle naprosto směšná a obvykle v pár desetikorunách ­(já bych si představoval aspoň ­-15%­), přičemž se ale karta z nějakého důvodu vracela zákazníkem do obchodu a nevíte vlastně PROČ... Může být sice jen ­"nevhodný dárek­", ale taky špatné PCB, nějaký studeňák někde, karta se vám díky tomu může klidně 2x za den náhodně restartovat a reklamujte si to pak, když vám to pak z reklamačky vrátí s odůvodněním ­"závada se neprojevila­".
Odpovědět0  2
8GB verzi prodávají už teď, říká se tomu ­"RX 5700­".
Takže ne, 8GB určitě NEBUDE.
Odpovědět1  1
Tak s tou RX 5600 XT patrně nestihnout ani ty ruský Vánoce.
Odpovědět2  0
RX 5700 XT má přes 19 Tflops. Takže podle mě nebude problém si šáhnout na těch cca 16 Tflops i se sdílenou pamětí.
Odpovědět0  2
Zde je celkový přehled výkonnosti všech konzol za věky věkův.
https:­/­/www.gamespot.com­/gallery­/console­-gpu­-power­-compared­-ranking­-systems­-by­-flop­/2900­-1334­/

Když proložím výkon konzolí XboX a PS exponencionální funkcí, tak mi vychází, že nová mainstreamová konzole v roce 2020 musí zhruba 16 Tflops.
Odpovědět0  2
Je potřeba se na to dívat v kontextu toho, že ty nové konzole vyjdou na trh nejdříve v půlce listopadu příštího roku. Nebo dost možná až o další rok později ­(nemá smysl je uvádět v jiný než předvánoční trh­). Ne hned příští měsíc. To je 11 měsíců. Během těch 11 měsíců klesnou ceny hardware klidně dost dobře o 30%, a vývoj se posune kdoví kam.
Odpovědět0  2
Spíše si myslím, že to bude tak 3xnásobek, minimálně. Jinak by to byl mezigenerační nárůst ještě menší než vnitrogenerační navýšení ­(PS4 ­-> PS4Pro, Xbox one ­-> XboX One X­).
Odpovědět0  2
Vše bude odviset od toho, zda se jim to podaří nacpat do koncové maloobchodní ceny 499 USD­/Euro. Pokud ne, tak je možné, že se nová generace o pár měsíců prostě odloží, specifikaci za ­"levnější­" už asi měnit nebudou. Maximálně se bude lavírovat nad tím, zda dát ­"jen­" 16 GB RAM a nebo se pokusit o větší hodnoty.
Odpovědět0  2
Oficiální cena se nabízí 299 USD. Víc jak nějakých 50 babek se na tom oproti RX 5700­/8G ušetřit zkrátka nedá.
Odpovědět1  0
Až na výjimky se maj jak prasata v žitě, o tom svědčí přecpaný obchoďáky a zahlcený platební terminály. Ale holt Češi jsou megašetřivý národ.
Odpovědět0  0
Záleží na ceně.
Výkonem to má prý být ­"téměř­" Vega 56 ­- takže to bude výkonově někde mezi GTX 1660 Ti a Vega 56. Pokud cena bude pod 7500 Kč s DPH, tak dobré. Pokud bude cena nad, tak špatné ­- jelikož GTX 1660 Ti není zase o tolik moc slabší, ale sehnat už se dá pod 7000 Kč s DPH.
To také znamená, že nVidia bude muset něčím vykrýt cenovou a výkonovou díru mezi GTX 1660 Ti a RTX 2060, kam se chce právě nacpat tahle RX 5600 XT ­- uvidíme nakonec v lednu, jak to dopadne.
Odpovědět2  0
Už teď je prakticky jistota, že RX 5600 XT vyjde za nekonkurenceschopnou cenu proti GTX 1660 Super.
Odpovědět3  5
jsou to sedmičky.
Odpovědět0  0
Intelu stačí, když bude mít něco, co bude moct cpát jako IGP k procesorům a pak taky potřebuje něco na akceleraci UI a fyziky, aby mu případně moc neujel vlak ­(pokud by se důležitost dalšího vývoje naklonila na tuto stranu­). Takže ano, klidně to v příapdě těžkých problémů můžou poslat k ledu.
Pak mě ale udivuje Koduri, který dělá spanilé jízdy po Indii a všude se fotí v tričkách Xe s vývojáři.
Odpovědět3  0
Efektivita asi bude takováto: 1 jádro = 100%, 2 logická vlákna na 1 jádru = 130%, 4 logická jádra na 1 jádru = 140%.
Odpovědět1  0
Dost silně pochybuji, že v této 7nm generaci vyjdou nějaké Ryzen 3 procesory. Vše slabší než Ryzen 5 3600 bude AMD držet na 12 nm.
Odpovědět0  0
Tak to Stacha moc nepotěší...
Odpovědět1  1
Mno, po shlédnutí streamů z nejnovějšího Metra Exodus nemám potřebu tu hru jak si kupovat. Prakticky každý streamer ­(=hráč­) prochází prakticky ty samé lokace a čumí na to samé, dělá to tím samým způsobem ­(jiným to ani nejde­) a s tou samou omáčkou. Takže mi stačilo v zásadě shlédnout 1 kompletní stream kanál s Exodem a k tomu vybrané úseky ještě dalších streamerů. No a ve finále jsem ušetřil pár desítek babek ­(EUR­), spoustu času s laborováním nad hrou, nespočet nervů a taky karpál poděkoval...
Odpovědět4  1
Mno, dovoluji si nesouhlasit. Spousta her je dnes defacto pouze naskriptovaný interaktivní film, kde je té iterakce samotného hráče čím dál méně a méně. Za chvíli se to skutečně dostane do stadia, kdy nebude moc rozdíl mezi hraním hry a sledováním streamu. Z čehož logicky plyne, že vzroste rapidně i tlak na to, prohlásit streamy z porušení copyrightu.
Odpovědět2  4
To není cosplay Geralta, ale spíše Ciri, ne. Geralt je chlap.
Odpovědět0  0
Procesory od Intelu na 10nm nebudou dostupné dříve než ve 2. polovině roku 2020. Rok 2019 je totální sci­-fi a toto bylo zřejmé už před měsíci...
Odpovědět3  3
XBO mě smysl kupovat dnes jen jako multimediální centrum. Instalace Kodi, atp. A i na to je to moc drahé.
Odpovědět0  0
Sony vypálila MS rybník tím, že PS4 uvedlo na poslední chvíli nečekaně rovnou s DDR5 pamětmi a ne pouze s DDR3. To ve výkonovém srovnání poslalo XBO defacto rovnou na smetiště a ještě se ani pořádně nezačalo prodávat. Momentálně jsou prodeje konzol Sony 2,5x vyšší než konzol od MS. MS je s konzolemi proto úplně, ale úplně v prd*li a pokud ne, tak tam brzy bude, protože pokud se bude v budoucnu nějaké studio rozhodovat nad tím pro jaké platformy bude hru připravovat, tak v první řadě je to Sony a pak se to bude lámat na tom, zda kvůli dodatečným 30­-40% hračů připravovat i verzi pro XBO.
Odpovědět0  0
Místo 129 MHz má být nejspíše 129 MW. A náklady nejsou servisní, ale spíše služební, protože jde o ­"službu­" a ne o ­"servis­". Říká se tomu podpůrné služby.
Titulek měl být správně­-
Australská baterie Tesly snížila náklady na podpůrné služby v síti o 90 %
Odpovědět0  0
Ten jinej podnik, na kterej se soustřeďuje ten Turek, má kolikátky kozy?

Jinak Ryse: Son of Rome jsem koupil. A zažádal o refund ­- ta hra byla hrozná.
Odpovědět0  0
Sis odpověděl sám ­- nebude. Nové věci se budou dobře prodávat i po Novém roce, no a Vánoc je třeba využít k prodeji starýho.
Odpovědět0  0
Co myslíte, půjde to do Vánoc ještě dolů? Chystám se seskládat kompl jako dárek a rozmýšlím, zda čekat až na poslední chvíli a nebo komponenty skupovat už teď...
Odpovědět0  0