Minecraft nabízí zdarma virtuální prohlídku ISS i další vzdělávací obsah

Minecraft nabízí zdarma virtuální prohlídku ISS i další vzdělávací obsah
, , aktualita
Na koronavirovou krizi reagovali také vývojáři Minecraftu, kteří zdarma nabídnou řadu vzdělávacího obsahu pro děti a studenty. Kromě Mezinárodní vesmírné stanice se mohou vydat do nitra lidského oka, procvičit si logiku nebo se naučit něco o energetice.
K oblíbeným
reklama
Počítačové hry mohou představovat moderní a zábavný způsob výuky a jedním z důkazů je výuková verze Minecraftu, kterou používají také někteří učitelé českých škol. Tento týden se společnost Mojang vzhledem k situaci ve světě rozhodla vydat část obsahu z Minecraft: Education Edition pro všechny hráče, a to zcela zdarma. K dispozici je dvanáct výukových lekcí, které představují zajímavou alternativu při trávení volného času k online hrám nebo přetíženému Netflixu. Některé z nich jistě zaujmou nejen žáky a studenty, ale také jejich rodiče a obecně všechny dospělé. Obsah pochází od známých tvůrců jako jsou Everbloom, Jigarbov, Lifeboat, Razzleberries, The World Foundry, Blockworks a Imagiverse.
 
 
Mezi vůbec nejatraktivnější patří virtuální prohlídka exteriéru i interiéru Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), která byla do detailu postavena z bloků v Minecraftu. Nemusíte ovšem zůstat pouze u prohlížení, neboť k dispozici jsou také úkoly, jako je návrh nového modulu. Pokud hledáte trochu jiné dobrodružství, pak můžete prozkoumat fungování zraku pomocí do detailu propracovaného vědeckého modelu lidského oka. Vzhledem k nemožnosti cestování může být lákavá alespoň virtuální prohlídka amerického hlavního města Washington D.C, kde najdete sedmnáct realistických staveb (včetně Lincolnova památníku, Bílého domu či Pentagonu), desítky vozidel a dalších modelů. Hru oživuje několik scénářů a úkolů, které čekají na návštěvníky města.
V dalších hrách se můžete podívat pod mořskou hladinu, vyrazit na bájnou horu Olymp, získat základy o fungování energetiky nebo si postavit vlastní fungující město. Pokud si chcete protáhnout mozkové závity, je k dispozici také několik her s logickými hádankami nebo zábava s fraktály. Veškerý obsah si mohou stáhnout všichni hráči Minecraftu (tzv. Bedrock Edition), a to prostřednictvím oficiálního obchodu, kde se objevila nová sekce Education. Nabídka platí až do 30. června. Vývojáři tímto krokem reagují na uzavření škol a další omezení, které zasáhly život obyvatel velké části světa kvůli pandemii onemocnění COVID-19. Připomeňme, že MInecraft je dostupný pro platformy Android, iOS, Kindle Fire, Windows 10 PC, Gear VR, Oculus Rift, Fire TV, Xbox One, Windows MR, Nintendo Switch a PlayStation 4.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář