www.svethardware.cz
>
>
>

Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX

Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
, , aktualita
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
K oblíbeným
reklama
Nad čipem AMD Ryzen 9 5900HX stojí už jen verze 5980, které se mohou pochlubit o 200 MHz vyšším turbem, což už v konečném důsledku nemusí zajistit výrazně lepší výsledky. Nicméně Minisforum EliteMini HX90 je založeno právě na 5900HX s osmi jádry na 3,3 až 4,6 GHz a grafikou RX Vega 8 s 8 CU na taktu až 2100 MHz. X v označení také značí, že tu máme možnost přetaktování, ale jaký to může mít reálný dopad, toť otázka. 
 
 
EliteMini HX90 dále podporuje až 64 GB paměti DDR4-3200 MHz, samozřejmě na dvou kanálech a pak tu máme jednu pozici pro M.2 2280 PCIe SSD a dvě pozice pro 2,5" SATA. V dalším slotu je již instalován modul s Intel AX200 Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 a pak můžeme zmínit dva HDMI, dva DisplayPorty, dvakrát linkový audio výstup, 2,5GbE, pět USB 3.0, jeden USB-C, dva mikrofony a také tlačítko pro snadné vymazání paměti CMOS. 
 
Přední a zadní část skříně s porty a tlačítky plus části bočnic mají být vyrobeny z uhlíkového vlákna, což má být skutečný uhlík, respektive plochá deska z vrstev uhlíkové tkaniny prosycené epoxidem. Ale pak tu mají být i další menší části z uhlíku vytvořené pomocí forem. Napojit pak můžeme díky čtyřem výstupům stejný počet monitorů, a to každý s rozlišením 4k při 60 Hz. 
 
 
Co se týče grafického výkonu ve hrách, zahrát si máme vcelku pohodlně i náročnější hry, ovšem výrobce prozradil jen to, že šlo o testy na monitoru s Full HD a už vůbec neuvedl nastavení kvality. Zaklínač 3 by přitom jistě šel ještě osekat, aby na grafice Vega 8 běžel svižněji, ostatně výslednými 22 FPS se ani nedá chlubit. 
 

Výrobce se dále chlubí systémem chlazení, který má využívat tekutý kov. Nejde o žádnou specialitku s tekutým kovem v oběhu chladicího okruhu, ale prostě o to, že byl využit namísto obvyklé teplovodivé pasty. Ventilátor na procesorovém chladiči by pak měl být schopen vzduch posílat mimo skříň, a to nejspíše skrz vrchní a spodní průduchy, neboť skrz boční jej bude nasávat.
 
 
Rozměry celého počítače jsou 195 x 190 x 60 mm a hmotnost nejspíše 1,2 kg, v tom jsou specifikace trošku zmatené. V balení dostaneme také 120W adaptér, HDMI kabel, montážní rámeček (VESA?) a stojan. 
 
EliteMini HX90 bude na trhu od poloviny září, a to buď jako barebone bez RAM a SSD/HDD za 729 USD, popřípadě se 16 GB a 256 GB za 899 USD, 16 GB a 512 GB za 929 USD, anebo s 32 GB a 512 GB za 1009 USD. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire Rapids-X, aneb konečně nové HEDT procesory Intel Sapphire Rapids-X, aneb konečně nové HEDT procesory Intel
Intel v loňském ani letošním roce nepředstavil a nepředstaví nové HEDT procesory, čili nástupce pro Cascade Lake-X a dle informací z čínských fór Chiphell si zájemci počkají do hloubi příštího roku, a to na Sapphire Rapids-X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn
Těžba kryptoměn byla v řadě čínských provincií zakázána, a to pochopitelně zvláště v takových, kde dříve bujela i díky cenově dostupné energii. Tyto časy ale skončily a čínské úřady nyní jdou i po těch, kteří zákazů nedbají.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho
Vědci z NASA zkoumající planetu Mars postupně přicházejí na nové informace o historii tohoto vesmírného tělesa. Momentálně jim se sběrem dat z rudé planety pomáhá rover Perseverance, který NASA vyslala k Marsu v létě minulého roku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing? Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing?
Dobře víme, že Far Cry 6 bude na nejvyšší detaily ve 4K a s ray tracingem velice náročná hra, neboť požadavek v případě grafické karty zní Radeon RX 6800 či GeForce RTX 3080, a to pro jen 30 FPS. Bude to ale lepší s technologií FSR?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů