www.svethardware.cz
>
>

Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne

Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
, , aktualita
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie znamená také řešení nejrůznějších problémů s ní spojených. Pokud jde o IT systémy, tam se u nás v ČR v posledních dnech děje tolik zajímavých událostí, až se člověk někdy nestačí divit. Předně to je systém pro registraci k očkování, kde se 24letému programátorovi před týdnem povedlo úspěšně projít registrací, ačkoli zdaleka není seniorem. Hacknutí systému nebylo dle jeho slov nikterak složité. Další aférou bylo, že aplikace v jednom z kroků v HTTP požadavku posílala rodná čísla, která tak mohly získat sledovací služby Googlu nebo Facebooku. O moc lépe na tom nejsou ani ti, kteří si chtějí zažádat o kompenzace v rámci projektů COVID - Gastro - Uzavřené provozovny a COVID - Nájemné.
 
Hořící počítač
autor: j4p4n, CC0 - public domain, přes Wikimedia Commons
 
Už několik dní uživatelé hlásili problémy s dostupností a dle serveru hlidacstatu.cz tento server byl za posledních 7 dní nedostupný téměř 56 % času. Nejdelší výpadek trval 1 den a 17 hodin, přičemž začal ve čtvrtek okolo 14:30. Až později jsme se dozvěděli, že server situaci nezvládl a v noci ze čtvrtka na pátek shořel (otázkou ale je, proč byl úplně nedostupný už několik hodin předtím). Vyřešení celé situace zabralo Ministerstvu průmyslu a obchodu a externímu dodavateli služby okolo čtyř desítek hodin a server byl spuštěn až dnes okolo 8 hodin ráno. Český Internet se tak dnes na sociálních sítích ptá, proč nebyl k dispozici žádný záložní server, který by mohl převzít úlohu toho prvního, v důsledku čehož oprava zabrala tak dlouho.
 
Ministerstvo tak vyzývá všechny, kdo podali žádosti od čtvrtka 21.1. od 1:00 ráno, aby své žádosti zkontrolovali a podali znovu, protože to bylo datum poslední úspěšné zálohy systému. Lhůty pro podání žádostí byly prodlouženy do 4. února v případě COVID - Nájemné a do 1. března pro COVID - Gastro - Uzavřené provozovny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů