Tohle je snad lepší radši ani nečíst, hroznej humus :-(.
Odpovědět2 1
"Zločince" z nadpisu je newspeakem řečeno "odpůrce režimu".
:-)
Odpovědět4 0
Zatím to jen plánují. A Nikde jsem nečetl, že by snad takové obvinění softwaru mělo vést k zatčení, natož odsouzení. Ale u dotyčného se objeví velký červený vykřičník a budou si zatraceně moc všímat a hlídat, co takové podezřelé individuum dělá.
Odpovědět1 0
Vždyť to je sen každé zpravodajské služby, kriminálky nebo i obyčejného diktátora. NSA má podle všeho hodně sofistikovaný software který dokáže vyhledávat hrozby pro národní bezpečnost atd. Jen asi nemají takové možnosti co se týče databází obličejů a všudy přítomných kamer, ale hodně jim to usnadňují sociální sítě, fotek je tam dost, vazby mezi uživateli, a každý má mobil. Vlastně to jde i bez xichtu :) Nějakou verzi Samaritána určitě mají, nebo chtějí všichni.
Odpovědět2 0
... az tak sofistikovany, ze si Ed Snowden stezoval, ze za tu dobu to nenaslo jedineho teroristu - byla rec o ilegalnim plosnem smirovani vsech lidi. Dabel se skryva v detailech - i kdyz ten system odhali mozne anomalie (oproti prumernemu normalizovanemu obcanovi) v chovani, tak se stejne nevyhodnoti, ale kdyz zrovna jde o to sledovat politicke nepratele, aktivisty nebo obchodni partnery, tak to ted system najednou funguje skvele (pro toho, kdo dostane jeho vysledky). Jinak receno, je to jen bic v rukou oligarchie na svoje nepratele z lidu. Coz mi pripomina, ze jsme ty co nas tady timto zpusobem sledovali meli v 89tem vsechny povesit. Misto toho si prave informace ziskane smirovanim pouzili k vlastnimu obohaceni.
Cast lidstva je proste stale stejna, jen ma v moci stale chytrejsi systemy smirovani aby se byli schopni udrzet u moci a penez proti smirovane vetsine.
Odpovědět2 0
Americký odposlech světových státníků měl hledat nějaké terroristy? TO je zajímavá novinka. Natož v situaci, kde 90% terroristických organizací podporují samotné USA.
Odpovědět0 0
Přesně tak, USA nemá nepřátele nebo přátele, USA má jen své zájmy.
Odpovědět0 0
Milujem hru s číslami v percentách, o ktorých prednášajúci nemá vlastne ani šajnu. V prvom rade je nutne rozlišovať, za akých okolnosti došlo k takému vývoju situácie, či to bol zámer, alebo vedľajší efekt, ktorý sa nepredvídal.
Čo sa týka činy a teroristov, stačí sa trochu zaujímať o provinciu Sin Ťiang a čo sa týka Rusov, tak napr. Čečensko s Gruzínsko a hneď je tých vašich z prstu vycucaných 90% vystrel vedľa. Nehovoriac o tom, že väčšina ich vzniká z úplne iných dôvodov, ale hodiť to jednu krajinu je proste jednoduché a takú logiku ma ľudsky mozog najradšej.
Odpovědět0 0