
Pero jak svoji velikostí, tak vzhledem připomíná obyčejnou propisku. Jeho použití je velmi snadné. Jednoduše píšete perem po libovolné podložce, přičemž pohyb pera je převáděn na pohyb kurzoru na obrazovce. V hrotu pera je umístěna kulička, která se při psaní otáčí, princip je podobný, jako u myši. Ovšem s perem dosáhnete daleko větší přesnosti, zvláště při kreslení obrázků “od ruky”. Na peru jsou také umístěna tři tlačítka, jejichž funkci si můžete libovolně přeprogramovat, například při použití na brouzdání internetem můžete nastavit funkce “vpřed” a “vzad”. Standardní akce, odpovídající stisku levého tlačítka na myší, se provede zatlačením pera směrem k podložce.
K pohodlnosti ovládání patří i bezdrátovost pera. To totiž funguje jako malá vysílačka, která informace o pohybu a stavu tlačítek posílá přijímači připojenému na sériový port. K tomu, aby mohlo více uživatelů používat pero ve stejné místnosti slouží volba jednoho z 8 rádiových kanálů, přes které bude pero komunikovat.
Myslím, že toto zařízení si oblíbí zejména neprofesionálové, kterým je práce s perem určitě bližší. Ale i pro ostatní uživatele má řadu výhod – ušetření místa na stole, bezdrátovost, větší přesnost. Firma upozorňuje i na to, že používání pera je zdravější, než používání myší (díky přirozenějšímu držení), tomu ovšem věřit můžeme, ale také nemusíme. Jako nevýhodu bych viděl, že jediný podporovaný operační systém je v současné době Windows 95/98, ovladače pro NT by se měly objevit začátkem roku 2000. Překážkou může být i cena ($79,99), která je na zařízení “myšoidního” typu poněkud vyšší.
Dle Freepen