www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry

Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
, , aktualita
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
K oblíbeným
reklama
Koncem ledna jsme hovořili o tom, že společnost Nvidia chystá nové mobilní grafické čipy GeForce MX330 a MX350, které nahradí starší modely MX230 a MX250. Nvidia bohužel příliš mnoho informací neprozradila, takže tu máme mix oficiálních i zákulisních informací. Nové čipy by měly nadále využívat architekturu Pascal a hlavní změnou má být výrazně navýšený počet CUDA jader. U MX330 s čipem GP108 je to nárůst z 256 na 384 jader, u MX350 pak z 384 na 640 (zde je čip GP107). V podstatě lze říci, že původní MX250 se nyní jmenuje MX330. Navýšení o 50 %, resp. o 67 %, by se mělo výrazně projevit i na výkonu.
 
Nvidia GeForce MX350
 
Ten mohou ale omezovat 64bitové GDDR5 paměti. Stejně jako dvoustovkové modely, i MX330 má nabídnout paměťovou propustnost 48 GB/s a hovoří se maximálně o kapacitě 2 GB. MX350 by si už ale měla polepšit na 64 GB/s a kapacitu 4 GB. Podle Nvidie by měl být výkon 2x, resp. 2,5x vyšší než u integrované grafiky procesoru Core i7-1065G7. Oba dva čipy mají 25W TDP, nicméně výrobci notebooků mají možnost konfigurace a snížení až na 10 W při nižších taktech (a pochopitelně i výkonu). Problémem pro zákazníka akorát je, že se při nákupu nedozví, na jakou TDP naladěné GPU vlastně v notebooku dostane, a tedy která varianta byla použita. Čipy podporují OpenGL 4.6, OpenCL, DirectX 12 a GPU Boost 3.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik