reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mobilní telefony na ruční pohon...

14.9.2001, Petr Klabazňa, článek
Mobilní telefony na ruční pohon...
Mobilní telefon, neboli prostě mobilka se stala pro mnohé uživatele nedílnou součástí každodenního života. Někteří by si již bez ní ani nedovedli představit svůj běžný (pracovní) den. Ovšem znáte to, co když Vám v terénu dojdou baterie a vy nutně potřebujete vyřídit něco neodkladného?
Mobilní telefon, neboli prostě mobilka se stala pro mnohé uživatele nedílnou součástí každodenního života. Někteří by si již bez ní ani nedovedli představit svůj běžný (pracovní) den. Ovšem znáte to, co když Vám v terénu dojdou baterie (ne každý má svou mobilku vybavenu "silnější" baterií...) a vy si nutně potřebujete vyřídit něco neodkladného?

Požádat o pomoc kolegu? Ale co když zrovna není po ruce? Potom nezbude než ... a nebo můžete využít lidské síly. Ne nikoli rozšlápnout telefon, ale použít zařízení od společnosti Freeplay Energy Group.


.. tohle úhledné "dynamko" může mít různobarevný design

Jedná se o nabíječky pro mobilní telefony založené na technologii Freeplay. Prozatím bude výzkum a vývoj zaměřen na telefony od Motoroly, ale spolupráce s modely jiný výrobců by neměla být až zas tak velkým problémem. Navíc obě společnosti, Freeplay Energy Group (přední světový výrobce energeticky soběstačných technologií) a Motorola (asi není potřeba blíže představovat) podepsaly smlouvu o společné značkové a distribuční strategii při vývoji a prodeji nabíječek pro mobilní telefony založených na technologiích Freeplay.

Přičemž by měly poskytnout energii na 3 ÷ 6 minut hovoru a několik hodin pohotovostního režimu za 45 vteřin ručního nabíjení... Společnost Freeplay se doposud věnovala výrobě radiostanic a svítilen s vlastním zdrojem dobíjení. Spoluprací s firmou Motorola pak rozšířila své zájmy i do sféry mobilních telefonů (resp. příslušenství).

Již se těšíte, jak budete před každým hovorem posilovat? Ale budete si muset ještě nějakou dobu počkat, protože světové uvedení nového druhu nabíječky se plánuje počátkem letošního listopadu.

Bez ohledu na možnosti dobít si baterii své mobilky kdykoli a hlavně kdekoli, což je nesporně obrovská výhoda, musím poznamenat, co na to asi řekne paměťový efekt akumulátoru? Ale možností je celá řada, od použití novějších typů (např. akumulátorů LiON), až po .. ale to se již koneckonců mohou objevit přístroje, které budou energii "ždímat" z hřejivé lidské dlaně ... pokrok se zkrátka zastavit nedá.


Zdroj tisková zpráva
reklama