Modder si napojil RTX 3090 na slot M.2 v notebooku, jaký má výkon?

Modder si napojil RTX 3090 na slot M.2 v notebooku, jaký má výkon?
, , aktualita
Čínský modder z firmy Kosin si vytvořil alternativu pro dokovací stanici s externí grafickou kartou, která se obvykle připojuje přes rozhraní Thunderbolt 3. Využil k tomu rozhraní NVMe M.2, které se zase obvykle využívá pro výkonná SSD. 
K oblíbeným
reklama
Modder z firmy Kosin (odnož Lenova) pochopitelně nedokázal využít pro připojení karty GeForce RTX 3090 zcela odlišné rozhraní, než jaké se obvykle používá, neboť Thunderbolt 3 ve skutečnosti v takovém případě pracuje se čtyřmi linkami PCIe 3.0 a to samé nabízí či může nabídnout i M.2 slot pro SSD. V zásadě tak půjde spíše o vytvoření fyzického rozhraní, a sice konkrétně plochého kabelu s příslušným konektorem. 
 
 
Druhý konec pak stačí napojit třeba na PCIe Riser Card, zajistit kartě potřebné napájení a mělo by být hotovo. K tomu byl využit notebook Air 14 právě od Kosinu, který je vybaven procesorem Ryzen 4600U generace Renoir. To má trošku pikantní nádech vzhledem k tomu, že mobilní Renoir se nikdy nedočkaly výkonnější grafiky NVIDIA než RTX 2060 a nyní tu je rovnou desktopová RTX 3090 a navíc jen na čtyřech linkách rozhraní PCIe.
 
 
Tenký notebook ještě musel být otevřen rozbrušovačkou, aby kabel mohl ven z jeho útrob a na fotografii ještě vidíme napájecí zdroj, který posloužil právě kartě. Zvědaví pak můžeme být právě na grafický výkon, který pochopitelně nemůže být ideální už jen kvůli tomu, že Ryzen 4600U nepatří mezi nejsilnější dostupné procesory. V 3DMark TimeSpy tato sestava získala 14tisíc bodů, což je zhruba o jeden tisíc méně, než nabídne Core i9-9900K s RTX 3080. Jistý pokles výkonu tu tak je a těžko lze obhájit kombinaci malého a tenkého notebooku právě s hi-end GeForce RTX 3090, ale celkově to není vůbec špatné a jak naznačuje snímek, na Cyberpunk 2077 to stačí. 
 
Zdroj: PCWatch


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala