27.6.2019, Jan Vítek, aktualita

Vědci přišli se zajímavým modelem, který se týká toho, jak by lidstvo vybavené příslušnými technologiemi mohlo rozšiřovat po naší vlastní galaxii. Ukazuje se, že tento způsob je určen strukturou celé galaxie, což není zrovna překvapivé. 

reklama
. | od: armagedon (78)  29.6.201921:51
Zcela uprimne, pokud bych byl nejakou tou vyspelou civilizaci a objevil bych dnesni lidstvo, tak v okamziku kdy pochopim jak se jako celek projevuji vuci svemu okoli, tak bych v lepsim pripade cestoval co nejdal od te nasi slavne civilizace ­(mozna nejaky preventivni, nenapadny monitoring­). V horsim pripade by se mozna dalo i uvazovat o preventivnim odstraneni, bohuzel lidstvo je jako celek ve svem dusledku vuci veskeremu ­"cizimu­" neuveritelne destruktivni a mometlane asi neni cesta ven.. snad se jednou dokazeme vyvinout dale. S dnesnim pristupem je jenom otazkou casu, nez se sami znicime.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: . | od: wrah666 (1793)  30.6.20190:50
Jakýkoliv kontakt s vyspělou civilizací by dle mého skončil špatně. Bojovní nás napadnou rovnou, mírumilovné napadneme MY. Patrně ještě před přistáním. A civilizace schopná mezihvězdného letu bude mít s naprostou jistotou techniku dost nad naší úrovní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Kolonie | od: Hraderik (86)  28.6.20199:25
To bude idylka do doby, než jedna kolonie zjistí, že otročí pro jinou nebo jiná zjistí, že je silnější než ostatní a zatouží se o to podělit se svými sousedy. Naštěstí, i kdyby náš druh byl přeci jen ve vesmíru jediný, tak nepřátel i problému si umíme vyrobit sami nad hlavu a lidé tak nebudou zahálet ani za miliony let.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Primát | od: Bison (94)  27.6.201923:08
osídliť galaxiu Primátmi nie je šťastný nápad, Zem vyzerá ako jeden veľký pavilón opíc a nie civilizácia....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Bude konečná | od: Čárls (18)  27.6.201920:42
Perfekt a než lidstvo bude schopno osídlit další planety naši zeměkouli totálně zlikviduje stačí to co je nyní a globální oteplování za 20 let budem rádi že vůbec budem ekzistovat a mít co jíst
čím vic se bude lítat do vesmíru tím víc bude ´narušen ozon ta slupička co nás chrání
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(4)
A nebo | od: DarkRichelieu (415)  27.6.201920:39
Možná chápeme život a kolonzaci jinak než eventuální mimozemšťané. Lidstvo to dosud bere jako přistát, založit kolonii, která se rozmnoží jako králíci a pokračuje se dál na další planetu. Bohužel praxe ukazuje, že čím pokrokovější civilizace, tím měně se množí a tedy má menší tendenci expandovat. Ale to beru zase jen z pohledu člověka. Teoretický můžeme zůstat ve sluneční soustavě pekelně dlouho. Jediný důvod kolonizovat jiné světy může pak být jen zvědavost nebo založit někde kolonii která sdílí jiné hodnoty než ta většinová ve sluneční soustavě. Ale pořád jsem uvězněn myšlenkovým pochodem lidstva. Čert vi jak asi takovej emzak myslí. Vždyť to ani není člověk :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Hm | od: wrah666 (1793)  27.6.201919:03
Dovolil bych si podotknout,. že už i měsíčňan či marťan ­(člověk rozený a žijící tam­) bude zcela ­"mimozemský­". Fyziologicky i mentálně. Fyzicky z důvodu návyku na úplně jinou gravitaci a filtrovanou atmosféru, mentálně z důvodu úplně jiné společnosti a společenských návyků. Fyzicky patrně nikdy nebude moci zemi ani navštívit, natož aby tu žil.. A společensky.. Inu myslíte, že si malá kolonie ­(a později více malých kolonií­) bude moci dovolit nesmyslný luxus jakým je ­"demokracie­" nebo ­"lidská práva­"? ­(Tedy práva zločince svobodně provozovat zločin a nebýt trestán­) Budou si moci dovolit například nechat žít postižené děcko, o které se nonstop stará několik dospělých? ­"Aktivisty­"? Privilegovanou kastu pobíračů sociálních dávek? Podle mě tam bude muset jednak být řízené hospodářství, dvak autoritativní režim.. A za třetí pachatele prostě popadnou a vyhodí přechodovou komorou. Ne že by chtěli, ale budou muset, jinak nepřežijí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: Hm | od: komplikatornemamozek (159)  28.6.20197:17
Zajímalo by mne, jak by ses zachoval, kdyby se tobě postižené dítě narodilo, nebo kdyby během svého života prodělalo onemocnění ­(utrpělo poranění­), které by ovlivnilo jeho vývoj. Pravděpodobně by jsi ho zpracoval na výživnou proteinovou pastu.
Popravdě se mi chce z tvého příspěvku blít.

P. S.
Podobný společenský systém nastolil např. Hitler v nacistickém Německu, alespoň vím, kterým směrem se tvá mysl ubírá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(8)
Re: Hm | od: Hraderik (86)  28.6.20199:12
Pokud jakýkoliv hendikep vznikne na zdravém člověku vlivem úrazu nebo nemoci během jeho života, tak je naprosto v pořádku, aby se o něj sociální systém postaral ­(může se to stát každému­). Ale rozhodně nesouhlasím se záměrným donošením postiženého dítě. Je spousta případů a konec konců o tom vycházejí i články na netu, kdy doktoři včas odhalí postižení plodu a rodina přesto odmítne potrat. Nechci sociální systém plnící rozmary lidí a občanská spoluúčast má mít své limity. Což bohužel v dnešní době neplatí a tak jsem si například dnes mohl přečíst, jak Česká diplomacie tlačí na JAR, aby zlepšili Krejčířovi podmínky ve vězení ­(což mi v kontextu toho, že předtím umučil pár lidí tím, že jim lil na obličej vroucí vodu, přijde opravdu směšné­). Z myšlenek humanismu se stala posedlost vyhnaná do extrému. Různá postižení, mutace a psychické poruchy, vedoucí v minulosti k úmrtí jedince se tak mohou v poklidu vyvíjet i v dalších pokoleních a tikat v nich jako časované bomby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
třeba našli | od: Tarman (94)  27.6.201914:47
A nebo již našli naší Zemi, ale vzhledem ke stupňi vývoje nás jen prostě stedují jako my morče v akvárku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: třeba našli | od: XyM (160)  27.6.201916:00
Možná se řídí směrnicí Spojené Federace planet. Možná mají někde stanici a pozorují nás v bylo ukázáno v jedné epizodě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.