reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Modem Actiontec umožní příjmout hovor i když zrovna surfujete po Internetu

, , zpráva
Je konec trapnému odpojování od Internetu pokud Vám zrovna někdo zavolá ?
Modem s podporou velmi zajímavé (o užitečnosti ani nemluvě) funkce pochází z produkce Actiontecu. Pod názvem Actiontec 56K USB Call Waiting se ukrývá modem pro připojení na USB. Kromě standartních modemových funkcí je vybaven možností sledování přicházejících volání pokud je uživatel právě připojen na Internetu nebo si právě stahuje elektronickou poštu. Zatím je pouze v provedení pro USB port s podporou systémů iMac, G3 popř. podobných s USB rozhraním.

Jeho hlavní předností je právě funkce Call Waiting. Pro vášnivé internetisty je tato funkce přímo k nezaplacení. Kupříkladu pokud někdo zavolá a Vy jste připojeni k Internetu, nezbývá obvykle dotyčnému nic jiného než volbu opakovat později, protože sluchátko tvrdohlavě hlásí obsazovací tón. S novým modemem již toto neplatí. S použitím služby Call Waiting Service, kterou podporuje většina telefonních systémů (zcela určitě se časem prosadí i u nás) modem monitoruje přicházející hlasová volání zatímco je uživatel připojen online. Nyní již uživatelé nemusí přijít o své důležité telefonní hovory.

Uživatel je okamžitě upozorněn pokud je na lince modemem detekován příchozí hovor a může se nyní rozhodnout, zda nebude toto volání akceptovat a pokračovat v práci a nebo jej uskuteční. Ale i v tomto případě nepřichází o své Internetové spojení.

Navíc většina uživatelů zcela jistě ocení koncepci 56K USB Call Waiting USB modemu. Právě připojení přes USB je velmi optimálně zvoleno, jednoduchá instalace a také možnost připojování za chodu systému (bez nutnosti vypnutí ). Modem se dále vyznačuje potřebou nízkého napájení, které je realizováno přímo z USB portu bez nutnosti externího napájecího adaptéru.

Modem používá čipset Lucent Technologies Microelectronics Group pro USB . V.90/K56flex 56K USB Call Waiting modem je významný nejen z hlediska použitých nových prvků, nízké spotřeby energie, ale také automatickým přizpůsobením rychlosti linky, které závisí na konkrétních podmínkách spojení. Spojení probíhá s volbou optimální rychlosti s menší chybovostí.

Modem nabízí uživatelům všechno potřebné pro vysokorychlostní datovou komunikaci. Pracuje s rychlostí až 56 Kb/s a podporuje datovou kompresi MNP5 a V.42bis při protokolu MNP2.4, V.42. Z hlediska spolehlivosti využívá LAPM korekci chyb. Při plně duplexním provozu pracuje až s 115,200 b/s.

Modem je plně kompatibilní se všemi společnými standarty a zajišťuje tak spolehlivá spojení. Rychlost je automaticky přizpůsobena typu spojení, v módu spojení FAX je modem schopný komunikace rychlostí až 14,400 b/s s podporou Group 3 fax. Modem 56K USB Call Waiting by se měl objevit na trhu v průběhu letošního srpna za cenu $129.99.


Zdroj CoolInfo
reklama
reklama
reklama