www.svethardware.cz
>
>
>

Monitory LG pro 2014: vysoké rozlišení a velké obrazovky

Monitory LG pro 2014: vysoké rozlišení a velké obrazovky
, , aktualita
Společnost LG Electronics se pochlubila s monitovými novinkami, s nimiž přicestuje na CES 2014. Představí tak svou řadu pro rok 2014, v níž budou figurovat především velké úhlopříčky a rozlišení, která daleko přesáhnou dnešní standard, Full HD.
K oblíbeným
reklama
LG Electronics na veletrhu CES 2014, který odstartuje hned z kraje nového roku, představí mimo jiné monitory UM95, mezi nimiž bude vyčnívat 34" panel IPS s poměrem stran 21:9 a rozlišením 3440 x 1440. K dispozici pak bude rovněž 29" verze. Mezi jeho rozhraní bude krom těch klasických patřit také Thunderbolt 2, jenž dokáže díky podpoře DisplayPort 1.2 nakrmit i monitor s rozlišením 4K, i když jen v omezeném počtu snímků za sekundu (20 FPS). S rozlišením monitorů UM95 však nebude mít problém a rovněž pak bude možné je díky Thunderbolt 2 připojovat za sebe na jeden port. LG dále slibuje přesné zobrazení barev, kalibraci pomocí softwaru True Color Finder a 99% pokrytí prostoru sRGB.

Monitory řady UM65 a UB65 přijdou ve 25", 29" a 34" úhlopříčkách a představují o něco levnější řešení než UM95. LG o nich mluví jako o kancelářských (ergononické UB65) a univerzálních monitorech a rovněž by mělo jít o panely IPS s poměrem stran 21:9. Dočkáme se zde rozhraní HDMI, DisplayPort a také jistých funkcí 4-Screen Split a Dual Link-up.

Nakonec nemohou chybět monitory s rozlišením 4K, a to model 31MU95 a 27MB85 řady Color Prime. Ty taka nabídnou nativní rozlišení 4096 x 2160, hardwarovou kalibraci obrazu, 99% pokrytím prostoru Adobe RGB a v případě řady Color Prime také rozhraním Thunderbolt 2. Tyto monitory budou tedy určeny především pro profesionály žádající kvalitní obraz.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek