reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Motorola ohlašuje první produkty s technologií Bluetooth

13.7.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Motorola ohlašuje první produkty s technologií Bluetooth

IBM a Toshiba mezi hlavními zákazníky v oblasti PC


MONTE CARLO, Monako - 12. června 2000 – Společnost Motorola (NYSE:MOT) ohlašuje řadu nových produktů podporujících bezdrátovou technologií Bluetooth včetně hands-free automobilové sady. Motorola zároveň ohlašuje řadu smluv s předními výrobci osobních počítačů. IBM i Toshiba mají v úmyslu ve spolupráci s Motorolou nabízet Bluetooth v řadách jimi vyráběných osobních počítačů.

Kombinací bezdrátové technologie Bluetooth s osobními počítači, příručními přístroji, mobilními telefony a v automobilech se Motorola a její zákazníci ocitají v nové éře síťových řešení krátkého dosahu.

Automobilové sady Bluetooth
Automobilová sada Motorola s technologií Bluetooth nyní sestává z integrovaného modulu, který umožňuje hladkou obsluhu telefonu v hands-free bez ovládání rukou. Bezdrátová technologie Bluetooth je navržena tak, aby časem umožňovala interaktivní spolupráci s funkcemi vozidla, jako např. se systémem odemykání dveří a palubními diagnostickými systémy vozidla. Budoucí možnosti zahrnují synchronizaci s handheldy, navigací vozidla a multimediálními systémy.

“Tato nová funkce Bluetooth doplňuje i tak již nesmírně širokou nabídku firmy Motorola,” uvedl Marios Zenios, viceprezident a generální ředitel Motorola Telematics Communications Group. “Jsme touto zdokonalenou technologií nadšeni stejně jako naši zákazníci. A to jsme teprve na začátku toho, čím může Bluetooth v autě být – mnohem víc se skrývá pod povrchem.”

Automobilová souprava Bluetooth je nyní k dispozici výrobcům automobilů pro vestavby do jejich vozidel. Motorola již prezentovala uplatnění Bluetooth v automobilech mnoha předním světovým automobilkám. V průběhu roku se očekává oznámení konkrétní zakázky na Bluetooth
v automobilech.

Vývoj produktu
Prvními výrobky Bluetooth, které Motorola dává k dispozici, jsou PCMCIA karta a příslušenství USB, v obou případech jakési přídavky, které mají svým určením poskytnout spojovací článek pro rychlou a dokonalou výměnu informací včetně dat, hlasu, audio a dokonce i video signálu. Tak např. osobní počítač ve spojení s kapesním počítačem na bázi technologie Bluetooth zvládne bezdrátovou výměnu souborů a synchronizaci dat. Očekává se, že bezdrátová technologie Bluetooth bude považována za náhradu kabelového propojení, ale vývoj také může proběhnout směrem k důmyslnějším aplikacím, např. k sítím na jedné hierarchické úrovni (typu peer-to-peer) nebo k zasíťování osobních domén.

Motorola využívá svých odborných technických zkušeností jako hybné síly dalšího vývoje technologií Bluetooth, který představuje i pohyb směrem k ucelenějším řešením pro konkrétní zákazníky. Motorola bude ve spolupráci se svojí dceřinou společností Digianswer dodávat první generaci vestavěných řešení pro využití v osobních počítačích a jejich periferních zařízeních, např. tiskárnách a přístupových bodech k datům. Menší moduly budou k dispozici na konci tohoto roku a začátkem roku 2001.

V plánech Motoroly se rovněž počítá s čipy na bázi Bluetooth. Půjde o čipy-vysílače/přijímače a o mikroprocesory, s jejichž zaváděním v rámci svého portfolia DigitalDNA™ Motorola počítá v pozdějším období tohoto roku. Plány obsahují také začlenění funkcí Bluetooth do procesorů využívaných v kapesních počítačích a bezdrátových telefonech, což následně vyústí v jednočipové řešení obsahující jak vysílací, tak i přijímací jednotku.

Výroba příslušenství Bluetooth pro jednoduché připojení k některým bezdrátovým telefonům Motorola by měla být zahájena ještě letos. Realizace plánů na zabudování funkcí Bluetooth do některých telefonů Motorola se očekává v nejbližší budoucnosti. Bezdrátové audio příslušenství vybavené technologií Bluetooth, určené k použití v součinnosti s dvoucestnými radiostanicemi pro komerční, státní a průmyslové aplikace, bude rovněž k dispozici do konce tohoto roku.


Tisková zpráva
reklama