www.svethardware.cz
>
>
>

Mountain Makalu 67: první myš s 19.000dpi senzorem PMW3370

Mountain Makalu 67: první myš s 19.000dpi senzorem PMW3370
, , aktualita
Společnost Mountain se letos uvedla klávesnicí Everest financovanou na Kickstarteru, která nabízí řadu prvků jako IPS displej, odpojitelný numerický blok a jiné. Nyní tu ale máme myš od Mountain, která se snaží zaujmout především svým senzorem.
K oblíbeným
reklama
Mountain Everest je tak velice zajímavá klávesnice, která nabízí poměrně neotřelé prvky, i když všechny jsme už měli šanci vidět, i když ne nutně pohromadě v jednom produktu. Dnes se ale chceme bavit o myši, která pochopitelně také dostala jméno po hoře. Jde o Makalu 67 a tato herní myš má jako první nabídnout nový senzor společnosti PixArt, a to PMW3370. Jde o to nejlepší, co PixArt aktuálně nabízí, alespoň tedy s ohledem na specifikace. 
 
 
Mountain Makalu 67 se tak snaží zaujmout především senzorem PixArt PMW3370, ale také odlehčeným tělem s hmotností 67 gramů. To je prvek, který začíná být velice populární, a přitom jde jen o otvory v plastovém výlisku myši. A jak je zřejmé (a mohu to osobně potvrdit), v nich se budou postupně usazovat nečistoty, stejně jako uvnitř těla myši, takže kdo nechce denně sahat na směs špíny a odumřelých buněk své kůže, měl by mít v pohotovosti vatové tyčinky. Anebo může zvolit jiné řešení, čili nekupovat děravou myš. 
 
 
Díky PMW3370 tak Makalu 67 může nabídnout rozlišení 19.000 dpi, nastavitelnou LOD (Lift Off Distance) mezi 1 a 2 mm a jistou 0,5procentní chybovost. Zkrátka a dobře, nový senzor má být mnohem výkonnější než jeho předchůdce PMW3389.  
 

 
Myš samotná má rozměry 127 x 70 x 42 mm, dále 1,8metrový kabel s USB A (prý velice lehký a flexibilní, jaký má i CM MM711), hlavní tlačítka se spínači Omron (50 mil. stisků), celkem pak šest tlačítek, vlastní paměť pro pět profilů a příslušný software pro nastavení. Ten také umožní ovládat RGB podsvícení, které tu je v podobě oválu obklopujícího kolečko a vrchní tlačítko. 
Makalu 67 Gaming Mouse bude k dispozici od října s cenou 60 eur. 

Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti
Perovskitové solární články se opět posouvají o něco dál. Vědci z EPFL a Korea Institute of Energy Research na ně aplikovali technologii kvantových teček a díky tomu dokázali jejich účinnost navýšit až na 25,7 % na malém formátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000 NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000
NVIDIA se rozhodla zdražit své vlastní karty Founders Edition, což zatím platí dle dostupných informací jen v Evropské Unii, ovšem brzy by se měla "dočkat" rovněž Velká Británie. Jaký je důvod pro zdražení zrovna v této době? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů
Intel zřejmě nerad vidí, jak se na moderních deskách díky nastavení základního taktu BCLK přetaktovávají i běžné procesory Alder Lake-S, které nepatří mezi modely K s odemknutým násobičem. Co k tomu říká?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6 MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6
MediaTek spolupracuje na vývoji nového standardu Wi-Fi 7, který má přinést násobně rychlejší datové přenosy. Nyní demonstroval první funkční připojení Wi-Fi 7 a hovoří se o 2,6krát vyšší rychlosti než u Wi-Fi 6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meta hledá cestu, jak přinést NFT do Instagramu i Facebooku Meta hledá cestu, jak přinést NFT do Instagramu i Facebooku
Společnost Meta je další, která plánuje integraci NFT do svých platforem. Nemělo by ale jít jen o zobrazování profilových obrázků, ale také o systém pro vytváření a prodej NFT, tedy celé tržiště s nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře