www.svethardware.cz
>
>
>

Mountain Makalu 67: první myš s 19.000dpi senzorem PMW3370

Mountain Makalu 67: první myš s 19.000dpi senzorem PMW3370
, , aktualita
Společnost Mountain se letos uvedla klávesnicí Everest financovanou na Kickstarteru, která nabízí řadu prvků jako IPS displej, odpojitelný numerický blok a jiné. Nyní tu ale máme myš od Mountain, která se snaží zaujmout především svým senzorem.
K oblíbeným
reklama
Mountain Everest je tak velice zajímavá klávesnice, která nabízí poměrně neotřelé prvky, i když všechny jsme už měli šanci vidět, i když ne nutně pohromadě v jednom produktu. Dnes se ale chceme bavit o myši, která pochopitelně také dostala jméno po hoře. Jde o Makalu 67 a tato herní myš má jako první nabídnout nový senzor společnosti PixArt, a to PMW3370. Jde o to nejlepší, co PixArt aktuálně nabízí, alespoň tedy s ohledem na specifikace. 
 
 
Mountain Makalu 67 se tak snaží zaujmout především senzorem PixArt PMW3370, ale také odlehčeným tělem s hmotností 67 gramů. To je prvek, který začíná být velice populární, a přitom jde jen o otvory v plastovém výlisku myši. A jak je zřejmé (a mohu to osobně potvrdit), v nich se budou postupně usazovat nečistoty, stejně jako uvnitř těla myši, takže kdo nechce denně sahat na směs špíny a odumřelých buněk své kůže, měl by mít v pohotovosti vatové tyčinky. Anebo může zvolit jiné řešení, čili nekupovat děravou myš. 
 
 
Díky PMW3370 tak Makalu 67 může nabídnout rozlišení 19.000 dpi, nastavitelnou LOD (Lift Off Distance) mezi 1 a 2 mm a jistou 0,5procentní chybovost. Zkrátka a dobře, nový senzor má být mnohem výkonnější než jeho předchůdce PMW3389.  
 

 
Myš samotná má rozměry 127 x 70 x 42 mm, dále 1,8metrový kabel s USB A (prý velice lehký a flexibilní, jaký má i CM MM711), hlavní tlačítka se spínači Omron (50 mil. stisků), celkem pak šest tlačítek, vlastní paměť pro pět profilů a příslušný software pro nastavení. Ten také umožní ovládat RGB podsvícení, které tu je v podobě oválu obklopujícího kolečko a vrchní tlačítko. 
Makalu 67 Gaming Mouse bude k dispozici od října s cenou 60 eur. 

Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem
Před řadou let jsme si mohli při koupi nové grafické karty vybírat z celé řady firem, které vyráběly své vlastní grafické čipy založené na vlastních architekturách. Tato rozmanitost postupem času ale zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem
Povídá se, že Intel se potýká také s odlivem schopných pracovníků, kteří jsou frustrováni aktuální situací ve firmě. Mezi ně má patřit také známý Jim Keller, ačkoliv sám mluví jen o osobních důvodech. Nyní se ale naopak vrací jeden z veteránů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě
Stále více se ukazuje, že trh s grafickými kartami je v ještě horším stavu než na konci minulého roku. Po zprávě o návratu turingovských RTX 2060 (Super) za vyšší cenu tu máme další informaci o tom, že sama NVIDIA zdražila své karty FE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně
Vyhledávač DuckDuckGo je sice proti Googlu jen malým hráčem, ale jeho popularita poslední dobou značně stoupá. Lidé se totiž více starají o svá osobní data a DuckDuckGo je znám tím, že nesleduje své uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře