www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci

Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
, , aktualita
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
K oblíbeným
reklama
YouTube je druhým nejnavštěvovanějším serverem na světě a jeho doporučující a vyhledávající algoritmy jsou tak opravdu velmi vlivné. Mozilla se už nějakou dobu snaží od Googlu vymámit, jak vlastně fungují, a zjistit, kdy mohou vést k nevhodnému obsahu. Mnohokrát se uživatelům stalo, že hledali videa k nezávadným tématům, přičemž YouTube jim nabídl i různá dezinformační, rasistická, násilná či jinak nevhodná videa. S blížícími se prezidentskými volbami rostou obavy z toho, že zkreslené algoritmy mohou negativně ovlivňovat to, co lidé uvidí. Mozilla tak uvádí doplněk do prohlížeče nazvaný RegretsReporter.
 
Mozilla YouTube RegretsReporter
 
Lidé si jej mohou nainstalovat a v případě, že je YouTube dovede k nějakému podivnému videu, mohou ho nahlásit a doplnit i pár informací, které vedly k jeho doporučení (tzv. YouTube Regrets). Důležité bude soukromí, takže Mozilla bude uživatelům přiřazovat náhodná ID a data bude zasílat jen ta, která si bude přát uživatel. Uživatele by tak nemělo být možné identifikovat a spojit s konkrétním účtem na Googlu (YouTube). Mozilla vyzývá uživatele, aby s nainstalovaným doplňkem nijak neměnili své chování na YouTube. Cílem je, aby se získalo dost dat, ze kterých by šla vyvodit nějaká pozorování a závěry, proč YouTube doporučuje a navrhuje to, co navrhuje. Sám Google iniciativu neodsuzuje a spíše vítá výzkum jeho systémů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář