www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci

Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
, , aktualita
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
K oblíbeným
reklama
YouTube je druhým nejnavštěvovanějším serverem na světě a jeho doporučující a vyhledávající algoritmy jsou tak opravdu velmi vlivné. Mozilla se už nějakou dobu snaží od Googlu vymámit, jak vlastně fungují, a zjistit, kdy mohou vést k nevhodnému obsahu. Mnohokrát se uživatelům stalo, že hledali videa k nezávadným tématům, přičemž YouTube jim nabídl i různá dezinformační, rasistická, násilná či jinak nevhodná videa. S blížícími se prezidentskými volbami rostou obavy z toho, že zkreslené algoritmy mohou negativně ovlivňovat to, co lidé uvidí. Mozilla tak uvádí doplněk do prohlížeče nazvaný RegretsReporter.
 
Mozilla YouTube RegretsReporter
 
Lidé si jej mohou nainstalovat a v případě, že je YouTube dovede k nějakému podivnému videu, mohou ho nahlásit a doplnit i pár informací, které vedly k jeho doporučení (tzv. YouTube Regrets). Důležité bude soukromí, takže Mozilla bude uživatelům přiřazovat náhodná ID a data bude zasílat jen ta, která si bude přát uživatel. Uživatele by tak nemělo být možné identifikovat a spojit s konkrétním účtem na Googlu (YouTube). Mozilla vyzývá uživatele, aby s nainstalovaným doplňkem nijak neměnili své chování na YouTube. Cílem je, aby se získalo dost dat, ze kterých by šla vyvodit nějaká pozorování a závěry, proč YouTube doporučuje a navrhuje to, co navrhuje. Sám Google iniciativu neodsuzuje a spíše vítá výzkum jeho systémů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek