Mozilla Firefox Nightly má už zapnutou akceleraci vykreslování stránek pomocí GPU

Mozilla Firefox Nightly má už zapnutou akceleraci vykreslování stránek pomocí GPU
, , aktualita
Využití GPU pro vykreslování webových stránek v prohlížečích má svou logiku, ale přesto tento způsob není rozšířen. Mozilla s tím však už dlouho počítá pro nasazení v rámci technologií Quantum, což se nyní konečně stalo realitou. 
K oblíbeným
reklama
Mozilla představila svůj Firefox Quantum před necelým rokem a slibovala, že bude velice rychlý a přitom efektivní a vedle toho nabídne "inteligentní design" i nové funkce. To hlavní ale bylo připraveno teprve nyní, a sice technologie nazývaná WebRender. Ten obsahuje nová verze Firefox Nightly pro Windows 10, kde je WebRender už ve výchozím nastavení zapnut pro uživatele desktopů s grafikou NVIDIA. 
 
 
Vývojář Mozilly Jeff Muizelaar uvedl, že WebRender představuje značně přepsaný grafický backend Firefoxu a slíbil "velice rychlý renderer schopný zobrazovat webové stránky s aplikacemi při plynulých 60 snímcích za sekundu (nebo více) bez ohledu na to, jak velké je rozlišení nebo jak moc se obsah stránek mění snímek od snímku". 
 
 
Mozilla uvádí, a má jistě pravdu, že co se týče webových prohlížečů a příslušných aplikací, naše GPU byla typicky v podstatě nevyužita, a přitom jde o čipy určené pro vykreslování grafiky. Pro vývojáře je jednodušší tuto práci zvláště v případě multiplatformních prohlížečů přenechat CPU, ačkoliv GPU umí být mnohem efektivnější díky paralelnímu výkonu tisíců jader. Dle Mozilly dokáže Firefox s WebRenderem využít GPU podobně jako herní engine, čili prostě a jednoduše se zaměřuje právě na jeho grafické schopnosti. 
 
Vedle toho ještě můžeme zmínit nový Google Chrome 70 Beta, který nabídne také nové technologie, jako je Shape Detection a vylepšený Web Authentication. Shape Detection spojuje dohromady tři API (Face Detection, Barcode Detection a Text Detection) a slouží očividnému účelu - rozpoznávat objekty v obrázcích, což se bude hodit především softwarovým vývojářům. Web Authentication je další API, které ve své aktualizaci podporuje typ PublicKeyCredential pro vylepšené zabezpečení a ověření totožnosti uživatelů i s využitím biometrických senzorů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře